Monity o parkowaniu na podjeździe / tablice ogłoszeń / - Wzgórze Krzemionki - 2 etap

Forum mieszkańców Wzgórza Krzemionki w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Matejek. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
doxa
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2016, 21:37

Monity o parkowaniu na podjeździe / tablice ogłoszeń / - Wzgórze Krzemionki - 2 etap

Postautor: doxa » 08 cze 2017, 14:17

Hej,

1. Jak zapewnie zauważyliście jako właściciele jesteśmy bombardowani mailowymi monitami i zdjęciami dostawczaków parkujących na podjeździe, z domyślnym "straszniem", że sami jako wspólnota będziemy płacić za remont kostki, która pewnie w końcu się zapadnie, bo "Deweleper (...) nie odpowiada (...) powierzchnia nie jest utwardzona (...) sratatata...".

Nie wiem czy tylko ja dostrzegam drobny problem, ale chyba to nie my powinniśmy być adresatami tych monitów?? :lol:
Naiwnością graniczącą z głupotą jest oczekiwanie, że jeśli właściciel powie dostawcy materiałów wyposażenia do mieszkania lub swojemu wykonawcy przywożącemu setki kilogramów "proszę nie parkować tam auta bo nam się zniszczy chodnik", że ta osoba tam nie będzie parkować na wyładunek, skoro układ drogowy ZACHĘCA i wydaje się być idealnie właśnie stworzony do parkowania tam aut dostawczych na rozładunek.
Napisałem maila do p. Ilony, że to wina Dewelopera że nie utwardził gruntu, lub nie postawił tam słupków bądź estetycznych donic na kwiaty, które blokowały by wjazd oraz napisałem, żeby administracja się zwróciła do Matejka żeby to zrobił.
Proszę, też napiszcie, bo to w naszym interesie. My będziemy płacić za ew. uszkodzenia.

2. Druga sprawa to kwestia tablic ogłoszeniowych. Nie jestem ponadprzeciętnie wrażliwym estetą, ale sorry - te niebieskie tablice są OBRZYDLIWE. Naprawdę, można było powiesić tablice korkowe za kilkanaście złotych, albo jakiekolwiek inne. Nie uważacie, że powinni je wymienić? Każdy z nas płaci około 200 zł miesięcznie za zarząd, a w tym zaliczki na materiały, serwisy, monitoring, utrzymanie zieleni, i również takie rzeczy jak tablica ogłoszeń. Jeśli by potrącić 10 zł z każdej zaliczki na tablice to 100 mieszkań x 10 zł = 1000 zł na 4 tablice (250 zł za jedną). I tak, to są nasze pieniądze, i mamy prawo domagać się kupowania rzeczy dostosowanych do poziomu jakości wykończenia części wspólnych, które są na względnie wysokim poziomie (skrzynki pocztowe, domofony, malowanie ścian w klatkach czy posadzki). Można by kupić coś ładnego.

Z kolei jeśli chodzi o furtki wejściowe to zostały kupione jakieś najtańsze, głośne, trzęsące się przy otwieraniu, a niedomykające się automatycznie przy zamykaniu i brzydkie bramki z ogrodzeniem. Uważam, że to jest masakra i powinniśmy się domagać ich doregulowania i eliminacji dźwięków oraz usterek przy użytkowaniu, ewentualnie wymiany w cenie naszych zaliczek.

3. Jak znajdę trochę czasu to opiszę na forum problem pełnomocnictw zawartych w naszych umowach, a dot. procesów budowlanych na sąsiedniej działce. Mamy dosyć czasu, żeby do rozpoczęcia 2 etapu je ubezskutecznić (osobiście uważam, że są nieważne z mocy prawa) przy pomocy Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów lub stowarzyszenia Łukasza Gibały - on oferuje pomoc prawną w walce z deweloperami.


Lupus
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2017, 22:21

Re: Monity o parkowaniu na podjeździe / tablice ogłoszeń / - Wzgórze Krzemionki - 2 etap

Postautor: Lupus » 08 cze 2017, 15:07

Hej,

we wszystkich punktach Cię popieram. Szczególnie jeśli chodzi o wjazd na podjazd i postawienie tam "słupków bądź estetycznych donic na kwiaty" oraz o furtki.

Może czerwiec jest dobrym miesiącem żeby zorganizować pierwsze spotkanie wspólnoty i omówić kilka najistotniejszych spraw?

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Monity o parkowaniu na podjeździe / tablice ogłoszeń / - Wzgórze Krzemionki - 2 etap

Postautor: kraklove » 08 cze 2017, 16:17

Wygląd tablic ogłoszeniowych zupełnie mi nie przeszkadza, ale zgadzam się, jeśli chodzi o bramki – ich odgłosy muszą być strasznie denerwujące dla osób, które mają okna w pobliżu.

PS Dobrze widzę, że konto Alicji zostało usunięte wraz ze wszystkimi jej postami?


paza
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2016, 16:48

Re: Monity o parkowaniu na podjeździe / tablice ogłoszeń / - Wzgórze Krzemionki - 2 etap

Postautor: paza » 09 cze 2017, 1:03

Hej,

Zupełnie zgadzam się w kwestii oznakowanie podjazdu. Jeśli nie chcemy, żeby tam ktoś parkował można postawić odpowiedni znak, a nie zalewać nas informacjami/zdjęciami. Jaki masz wpływ jeśli twój dostawca wyładował już towar i dopiero dzwoni do Ciebie z informacją, że czeka?

Bramki są tragiczne - nawet jak się chce je delikatnie zamknąć, to natrafiamy na silny opór, który i tak powoduje, że musimy trzaskać.

Pozdrawiam

PePe
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2017, 12:00

Re: Monity o parkowaniu na podjeździe / tablice ogłoszeń / - Wzgórze Krzemionki - 2 etap

Postautor: PePe » 09 cze 2017, 19:05

Mam dokładnie te same przemyślenia co do hałaśliwej bramki i problemu z wjeżdżaniem na chodnik. To jest tak oczywiste, że administracja powinna tam postawić jakiś słupek lub donicę jeżeli chcą zapobiec dewastacji chodnika, inaczej nikt nie wyegzekwuje tego zakazu wjazdu.

Jeśli chodzi o tablice ogłoszeń to akurat nie zwróciłem uwagi. Ta która jest akurat w klatce 2. obok skrzynek pocztowych jest tablicą korkową jak dobrze kojarzę, ale może w innych klatkach są mniej estetyczne.

daisy
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2017, 15:37

Re: Monity o parkowaniu na podjeździe / tablice ogłoszeń / - Wzgórze Krzemionki - 2 etap

Postautor: daisy » 10 cze 2017, 12:06

W stu procentach zgadzam się odnośnie bramek i monitów o podjeździe.

Zastanawiający jest dla mnie też fakt dotyczący podstawienia śmietników na odpady dopiero teraz. Czyżbyśmy wcześniej płacili administracji za wywóz śmieci mimo braku podpisanej umowy z MPGO? Skoro wszystko było wywożone w ramach konteneru na gruz, za który była jednorazowa opłata...

Moim zdanie powinniśmy rozważyć także zmianę zarządcy.

Przybit
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2017, 10:27

Re: Monity o parkowaniu na podjeździe / tablice ogłoszeń / - Wzgórze Krzemionki - 2 etap

Postautor: Przybit » 14 cze 2017, 10:34

Te bramki wejściowe są tragiczne, a monity bezsensowne.



Wróć do „Inwestycja Wzgórze Krzemionki Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości