Odbiory nowych mieszkań do dewelopera Matejek - Wzgórze Krzemionki

Forum mieszkańców Wzgórza Krzemionki w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Matejek. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
nacomito
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:56

Odbiory nowych mieszkań do dewelopera Matejek - Wzgórze Krzemionki

Postautor: nacomito » 04 sty 2017, 22:00

Witam wszystkich.
Odbiór mieszkania mam już umówiony na przyszły tydzień.
Pozdrawiam,


kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Odbiory nowych mieszkań do dewelopera Matejek - Wzgórze Krzemionki

Postautor: kraklove » 05 sty 2017, 10:49

Mieszkania mają być oddawane zgodnie z kolejnością klatek, od pierwszej do czwartej. Dajcie znać, jak wrażenia z odbiorów!

nacomito
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:56

Re: Odbiory nowych mieszkań do dewelopera Matejek - Wzgórze Krzemionki

Postautor: nacomito » 12 sty 2017, 18:55

Witam, odbiór szybki i bez problemu - małe detale do poprawy. Mają usunąć.


rzel
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2017, 18:28

Re: Odbiory nowych mieszkań do dewelopera Matejek - Wzgórze Krzemionki

Postautor: rzel » 12 sty 2017, 18:57

Cześć! Jestem już po odbiorze. Byłem sam z kolegą i do poprawki zgłosiłem dwie rzeczy: nienormowe wybrzuszenie na jednej ścianie w sypialni oraz nierówno ułożone płytki betonowe na balkonie - zwróćcie na nie uwagę, ponieważ problem ten może się powielać. Było jeszcze trochę nierówności tynku w łazience, ale po ich korekcie byłby problem z zachowaniem kąta prostego. Są to na tyle nieduże odchyłki, że płytkarz bardzo łatwo je zgubi w warstwie kleju. Pomiar powierzchni mieszkania zgodził mi się z tym geodezyjnym zleconym przez Matejkę, więc nie było się czego tu doczepić - geodeta rzetelnie wymierzył.
Ogólne wrażenie bardzo ok. Dostałem informację, że na dniach mogą te poprawki wykonać - zobaczymy ile rzeczywiście to potrwa.
Dostałem też od razu wezwanie do zapłaty całej kwoty mieszkania z terminem 14 dni. Po tej wpłacie i po odbiorze poprawek dadzą mi klucze i wtedy umawiamy się na podpisanie ostatecznej umowy u notariusza.
Powodzenia na waszych odbiorach!

setler
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:13

Re: Odbiory nowych mieszkań do dewelopera Matejek - Wzgórze Krzemionki

Postautor: setler » 12 sty 2017, 23:21

Masz może jakieś zdjęcia i wrzucisz :) Jak oceniasz montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wszystko wygląda dobrze, nie ma luzów, nic nie skrzypi? W mieszaniu było ciepło podczas odbioru? Sprawdzaliście, czy sufity w mieszkaniu nigdzie nie były krzywe? Przyglądałeś się też częściom wspólnym, bo tam też trzeba będzie zgłaszać ewentualne wady? Ale generalnie rozumiem, że byłeś zadowolony z odbioru mieszkania - gratuluję! :)

W takim razie życzę szybkiego usunięcia wszystkich wad, i oby wszystko było w porządku. Liczysz na to, że kiedy uda Ci się wpuścić do mieszkania ekipę wykończeniową?

rzel
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2017, 18:28

Re: Odbiory nowych mieszkań do dewelopera Matejek - Wzgórze Krzemionki

Postautor: rzel » 13 sty 2017, 13:12

Zdjęć nie robiłem. Stolarka bez zarzutów. W mieszkaniu było ciepło :) . Sufity OK. Częściom wspólnym się w sumie nie przyglądałem za bardzo, ale nie rzuciła mi się w oczy jakaś widoczna wada.

Ekipę wpuszczam kiedy dostanę klucze i po podpisaniu umowy z Tauronem - wtedy dopiero będzie w mieszkaniu prąd.

PePe
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2017, 12:00

Re: Odbiory nowych mieszkań do dewelopera Matejek - Wzgórze Krzemionki

Postautor: PePe » 19 sty 2017, 12:09

Witam wszystkich Użytkowników forum, to mój pierwszy post tutaj.

Dzisiaj odbierałem mieszkanie w kl. II. Drobne usterki do usunięcia. W kilku miejscach niewielkie nierówności tynku na suficie, w jednym miejscu odparzenie tynku przy grzejniku w łazience, zarysowana szyba w oknie (2 rysy dłuogości ok. 3-4cm) i zadrapanie okleiny na rancie okna.
Reszta w porządku, ogólnie bardzo pozytywne wrażenia. Usterki mają usunąć do 30 dni, mam nadzieję że uda się wcześniej. :)

Aleksandra_P
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2017, 19:43

Re: Odbiory nowych mieszkań do dewelopera Matejek - Wzgórze Krzemionki

Postautor: Aleksandra_P » 24 sty 2017, 19:49

Dobry wieczór drogim sąsiadom :)

Czy ktoś z klatki IV już dostał telefon co do odbioru?

Zastanawia mnie czy warto zatrudnić jakąś osobę, która pomoże nam przy odbiorze, czy warto działać samemu.

My z mężem nie znamy się na tych "klockach" i myślimy, żeby znaleźć kogoś kto dokładnie sprawdzi stan mieszkania.

Widziałam, że w klatce I już w sobotę ktoś działał z wykończeniem, więc chyba dużych błędów nie ma.

Pozdrawiam


marcin
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2016, 7:29

Re: Odbiory nowych mieszkań do dewelopera Matejek - Wzgórze Krzemionki

Postautor: marcin » 25 sty 2017, 9:03

Jeżeli chodzi o odbiór, to jeżeli ktoś się nie zna i boi się, że coś może być nie tak, to najlepiej przyjść z osobą, która będzie wykańczać to mieszkanie. Osoba, której zleca się odbiór na pewno się do czegoś doczepi - za to jej się płaci. Polecam Państwu przejrzeć dokładnie okna, drzwi, balkon - czy jest to estetycznie wykonane. Czy parapety nie są pęknięte, porysowane, czy szyby nie są porysowane, czy nie ma spękań na tynkach, wylewce. Drobne wady na tynku nie są problemem - jeżeli będzie wykonywana gładź to nic się nie dzieje. Najlepiej pożyczyć od kogoś długą łatę 2 metrową (poziomice) oraz winkiel i sprawdzić piony i kąty proste (szczególnie ważne we wnękach oraz w łazience). Można znaleźć w maksymalne odchyłki jakie mogą mieć tynki 3 kategorii. Podsumowując, takie odbiór można zrobić samemu - nie trzeba być doktorem politechniki :) Tak jak wspomniałem wcześniej, najlepiej wziąć na odbiór osobę, która będzie to mieszkanie wykańczać - jeżeli jest tak możliwość.

joey
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2017, 11:38

Re: Odbiory nowych mieszkań do dewelopera Matejek - Wzgórze Krzemionki

Postautor: joey » 25 sty 2017, 11:47

Witam
Ja osobiście nie jestem ekspertem, więc będę brał fachowców od odbiorów. Na co dzień budują poważne inwestycje. Mają konkretny sprzęt jak kamery termowizyjne (np. szczelność okien, czy woda się gdzieś nie będzie zbierać od strony elewacji) itp. Niestety ta przyjemność kosztuje ok. 400 zł jak się dowiedziałem, ale biorąc pod uwagę koszt mieszkania to dobry przegląd się przyda. Dodatkowo może się okazać po ich wizycie, że płacąc im oszczędzi się więcej w przyszłości. Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę dać namiary ;)

BTW:

PS. Czy komuś udało się coś urwać z ceny pierwotnej (albo jakiś profit)? Widzę że ostatnie mieszkania coś już stoją... jakby zabrakło chętnych na nie...

PS2. Czy ktoś kto już odebrał mieszkanie i ma informacje na temat dokładnego czynszu, co z TV/net'em?



Wróć do „Inwestycja Wzgórze Krzemionki Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość