Parkowanie w okolicy inwestycji Wzgórze Krzemionki Kraków - dyskusja

Forum mieszkańców Wzgórza Krzemionki w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Matejek. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
tomek
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2016, 22:55

Parkowanie w okolicy inwestycji Wzgórze Krzemionki Kraków - dyskusja

Postautor: tomek » 08 lis 2016, 21:09

Hej,

podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami (oczywiście subiektywnymi) odnośnie możliwości parkowania o bliskiej okolicy Inwestycji.

"Rozumiem, że deweloper mimo wolnych miejsc na razie ich nie udostępnia do sprzedaży mimo chętnych, do czasu decyzji osób zakupujących większe mieszkania? Wiecie ile osób jest na takiej liście?"

Nie jestem zaskoczony takim działaniem. Szacuję że miejsc w garażu wielostanowiskowym pozostało wolnych maksimum do policzeniu na palcach jednej ręki. Dodam, że moje miejsce parkingowe do tej pory widnieje jako "rezerwacja". Nie wnikam...


"A czy ktoś z was próbował uzyskać info w ZIKIT co do ew. zmian organizacji ruchu na Jerozolimskiej? Chodzi mi o to, czy nie wyrosną nagle znaki zakazu postoju na ulicy?"

Nie był bym zaskoczony gdyby tak się stało. Być może zakaz będzie dotycząć tylko jednej strony jezdni. Jeżeli w tej okolicy powstanie kolejny etap inwestycji spółki Matejek, oraz biurowiec Wawel-service będzie to nieuniknione biorąc pod uwagę szerokość jezdni, i chodnik jedynie z jednej strony (jak nie zakaz postoju z obu stron jezdni).

"Spodziewam się jak zwykle w nowych blokach, że od razu wybuchnie wojna zmotoryzowanych i niezmotoryzowanych + posiadających miejsca postojowe"

Cóż nie mówiąc, z pewnością tak będzie...
Będąc na bieżąco z wydarzeniami na świeżo powstałym zamkniętym osiedlu na Grzegórzeckiej 77 sądzę, że będzie to nieuniknione. Na wspomnianej inwestycji, właśnie trwa owa "wojna" pomiędzy zmotoryzowanymi i nie zmotoryzowanymi, oraz zmotoryzowanymi posiadającymi miejsca postojowe jak i nie posiadającymi. Wszytko wskazuje na to, że za niedługo pojawią się słupki na chodnikach i najbardziej "pokrzywdzonymi" zostaną ci, zmotoryzowani, nie posiadający wykupionego miejsca postojowego.


"Miejsc parkingowych ma być 5? Byłoby nawet lepiej, bo mnie deweloper mówił, że 4"

Cokolwiek .... :) Czy to coś zmienia ;)


Podsumowując, na swobodne parkowanie na ulicy Jerozolimskiej nie nastawiał bym się w dłuższej perspektywie czasu. Warto, drążyć temat poruszany w tym wątku przez aktywnego użytkownika tego forum Alicję - przy okazji pozdrawiam :)

Trafnie wskazała, że jeszcze przed uchwalaniem planu zagospodarowania przestrzennego terenu na którym znajduje się Inwestycja, tuż na przeciwko Inwestycji, znajduje się obszar objęty planem zagospodarowania przestrzennego, który przeznaczony jest na parking (nie pamiętam dokładnie jakiego typu) i tu myślę można dopatrywać się rozwiązania... (pewnie nie w tak nie dalekiej przyszłości :) )


Pozdrawiam,
Tomek

Wróć do „Inwestycja Wzgórze Krzemionki Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości