Terminy odbiorów nowych mieszkań od dewelopera Activ - Osiedle Banacha

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Banacha za którą odpowiada deweloper Activ Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Terminy odbiorów nowych mieszkań od dewelopera Activ - Osiedle Banacha

Postautor: Michał » 28 cze 2017, 0:17

Ja nawiążę do tych zawiasów - p. Stefan twierdzi że to wada fabryczna i że została zgłoszona globalnie do producenta drzwi. Po mojemu producent to odrzuci.
Zawiasy zardzewiały, bo tynki były robione w zimie, wilgoć się kisiła i nie dało się jej usunąć poprzez wietrzenie. Stąd też tragiczne tynki w łazienkach, przynajmniej wizualnie, bo widać, że ktoś cos tam próbował łatać klejem, z różnym skutkiem.

Jak powiedziałem p. Stefanowi, że mycie cifem nic nie da bo oprócz powierzchni ciernych, jest też korozja na powierzchni zawiasów, a to znaczy że powłoka galwanizowana już przestała spełniać swoją funkcję, to tylko stwierdził, że to nie rdza tylko "jakość" :)
Byłem już na odbiorze 2-ch mieszkań, kolejne w czwartek, więc będę już miał pogląd co i jak...

A nawiązując do:
b0recki pisze:Co do samych odbiorów to mam pewne zastrzeżenia...co do sposobu ich przeprowadzania. Protokół zdawczo - odbiorczy jest podsuwany do podpisu zanim się sprawdzi mieszkanie i oglądnie lokal. Usterki dopisywane są na oddzielnej kartce, obmiar mieszkania nie jest wykonywany przy Tobie...wartości są wpisane w protokół nawet nie ma jak się do tego ustosunkować.

To faktycznie p. Stefan taki manewr wykonuje, więc nic nie podpisujcie przed obejrzeniem mieszkania :) odbiór kluczy tez powinien być dokonany po odbiorze mieszkania, bo jeśli coś jest bardzo nie tak, to kluczy nie odbieramy :)


Emi
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2017, 23:55

Re: Terminy odbiorów nowych mieszkań od dewelopera Activ - Osiedle Banacha

Postautor: Emi » 03 lip 2017, 8:58

michal pisze:To i tak mieliście dobrze bo ja mam cała kartkę usterek odparzony tynk w łazience, kontakty i włączniki w korytarzu nie w tym miejscu co na moim planie, szyba do wymiany, narożniki były z rdzy, w łazience rura odpływowa na wierzchu, pod kaloryferem peszel na wierzchu ale na szczęście miałem bardzo fajna babkę od odbiorów chodź trwał 3h :lol: :lol: :lol: a Pan Stefan aż purpurowy z nerwów. aaa no i zawiasy ponoć rdza to usterka fabryczna i można ja cifem usunać :lol: :lol: :lol: walczcie o swoje !!! Pan z TAURONU by naszej instalacji nie odebrał bo końcówki na 3 fazowy kabel są za krótkie.

A możesz podać jakieś namiary na tą osobę, z którą byłeś na odbiorze? My się nie znamy na budowlance i raczej będziemy mieli problem ze stwierdzeniem obecności większości usterek.

basmati82
Posty: 35
Rejestracja: 01 mar 2016, 1:36

Re: Terminy odbiorów nowych mieszkań od dewelopera Activ - Osiedle Banacha

Postautor: basmati82 » 03 lip 2017, 9:46

Ja znalazłem firmę oferującą pomoc w odbiorach mieszkań od dewelopera na podobnym forum. Faktycznie wszyscy tego rodzaju specjaliści sprawdzają podobną serię spraw i w zasadzie dałoby się stworzyć bez problemu taką listę, ale nie wiem jak z czasem na sprawdzenie tego wszystkiemu samemu. No i sprzętu też się nie ma zawsze, np. takiego, jak wilgotnościomierz, albo kamera termowizyjna, z tym, że mam wrażenie, że badanie prowadzone za jej pomocą przy aktualnych temperaturach za oknem, to jednak nie ma większego sensu :)


Emi
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2017, 23:55

Re: Terminy odbiorów nowych mieszkań od dewelopera Activ - Osiedle Banacha

Postautor: Emi » 03 lip 2017, 12:57

basmati82 pisze:Ja znalazłem firmę oferującą pomoc w odbiorach mieszkań od dewelopera na podobnym forum. Faktycznie wszyscy tego rodzaju specjaliści sprawdzają podobną serię spraw i w zasadzie dałoby się stworzyć bez problemu taką listę, ale nie wiem jak z czasem na sprawdzenie tego wszystkiemu samemu. No i sprzętu też się nie ma zawsze, np. takiego, jak wilgotnościomierz, albo kamera termowizyjna, z tym, że mam wrażenie, że badanie prowadzone za jej pomocą przy aktualnych temperaturach za oknem, to jednak nie ma większego sensu :)

Dzięki serdeczne. A Ty już po odbiorze? Byłeś zadowolony z firmy? Dużo usterek znaleźli?

Emi
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2017, 23:55

Re: Terminy odbiorów nowych mieszkań od dewelopera Activ - Osiedle Banacha

Postautor: Emi » 24 paź 2017, 15:55

Po zatrudnieniu takiej firmy mogę powiedzieć, że nie warto. 500zł za 1,5 godziny pracy. Do tej pory większości usterek nikt z ramienia firmy Activ nie usunął lub usunął na zasadzie żeby się nazywało. Pojawił się też problem z obiegiem powietrza, bo po włączeniu okapu powietrze zamiast na zewnątrz wypychane jest z powrotem do środka, przy drzwiach wejściowych głośno huczy powietrze. Rysy wewnątrz szyb okiennych. Kierownik budowy ma na wszystko wytłumaczenie. Do szyb przyjdą jak się wszyscy wprowadzą (w grudniu?), problem z okapem-pewnie jest zbyt mocny (nieważne że dobierany do wielkości powierzchni pokoju, zgodnie z normami)-firma zrobila wszystko idealnie, chociaż osoby z zewnątrz twierdzą inaczej.

michal
Posty: 30
Rejestracja: 15 lis 2016, 13:48

Re: Terminy odbiorów nowych mieszkań od dewelopera Activ - Osiedle Banacha

Postautor: michal » 25 paź 2017, 10:26

Emi pisze:Po zatrudnieniu takiej firmy mogę powiedzieć, że nie warto. 500zł za 1,5 godziny pracy. Do tej pory większości usterek nikt z ramienia firmy Activ nie usunął lub usunął na zasadzie żeby się nazywało. Pojawił się też problem z obiegiem powietrza, bo po włączeniu okapu powietrze zamiast na zewnątrz wypychane jest z powrotem do środka, przy drzwiach wejściowych głośno huczy powietrze. Rysy wewnątrz szyb okiennych. Kierownik budowy ma na wszystko wytłumaczenie. Do szyb przyjdą jak się wszyscy wprowadzą (w grudniu?), problem z okapem-pewnie jest zbyt mocny (nieważne że dobierany do wielkości powierzchni pokoju, zgodnie z normami)-firma zrobila wszystko idealnie, chociaż osoby z zewnątrz twierdzą inaczej.

U mnie do jednej szyby byli już 3 razy ale i tak muszę czekać na mechaniczne usuniecie bo Pan ręcznie nie dał rady i powiedział że do 2 tyg ktoś się zjawi jeśli nie to będę dzwonił do niego codziennie a termin mija jutro.

Emi
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2017, 23:55

Re: Terminy odbiorów nowych mieszkań od dewelopera Activ - Osiedle Banacha

Postautor: Emi » 30 paź 2017, 6:20

Do nas mają w końcu przyjść jutro z rana, ale jak tak mają wyglądać te poprawki, to nie wiem czy chcę żeby się tym zajmowali. W każdym razie skoro będą tu jutro, to może faktycznie, rzutem na taśmę, do Ciebie zajrzą..?



Wróć do „Osiedle Banacha Kraków od Activ - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości