Ogródki w etapie I i ich ogrodzenie / żywopłoty / tuje - os. Banacha Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Banacha za którą odpowiada deweloper Activ Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Aaabo
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2017, 21:12

Ogródki w etapie I i ich ogrodzenie / żywopłoty / tuje - os. Banacha Kraków

Postautor: Aaabo » 11 wrz 2017, 21:36

Kochani parterowcy!
Jak sie odgradzamy? Coraz wiecej sie nas wprowadza i moznaby bylo juz ustalic jakas wizje ogrodzen ;)
Moze tez jakies zywoploty, np z tujek? My chcielibysmy juz cis zaczac dzialac, zeby spacerowicze i pracownicy okolicznych budow nie "kukali" nam w okna :lol: pozdrawiam


Banachowiec
Posty: 10
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:11

Re: Ogródki w etapie I i ich ogrodzenie / żywopłoty / tuje - os. Banacha Kraków

Postautor: Banachowiec » 11 wrz 2017, 23:41

Najważniejsze, żeby były ujednolicone. Pomysł z tujami wydaje się być ciekawy, tylko czy wszyscy zadbają o to żeby nie wyrosły do 2 piętra? Może zarządca będzie je podcinał do określonej wysokości np. Ustalić 1.2metra?

b0recki
Posty: 135
Rejestracja: 04 maja 2016, 20:36

Re: Ogródki w etapie I i ich ogrodzenie / żywopłoty / tuje - os. Banacha Kraków

Postautor: b0recki » 12 wrz 2017, 15:21

Banachowiec pisze:Najważniejsze, żeby były ujednolicone. Pomysł z tujami wydaje się być ciekawy, tylko czy wszyscy zadbają o to żeby nie wyrosły do 2 piętra? Może zarządca będzie je podcinał do określonej wysokości np. Ustalić 1.2metra?


Zwróćcie proszę uwagę na zapisy w umowach notarialnych dotyczące ogrodzeń żeby potem nie było płaczu, że Wspólnota nakazuje Wam ich rozbiórkę lub usunięcie - tam są jasne wytyczne co jest dopuszczone. :) Wydaje mi się że warto by było poczekać do pierwszego zebrania wspolnoty i to określić wspolnie, zamówić wspolnie, koszty byłyby również mniejsze. Tak samo trzeba się zastanowić jak zabezpieczyć trawniczek na dziedzińcu i chodnik przed rozjeżdzeniem przez samochody. Co prawda pojawił się znak, ale nie wyborażam sobie by tam pozostał taki drąg i co chwilę wzywać straż miejską na sąsiadów.
Nie wiem jak ACTIV się zachowa co do reszty nasadzeń bo w nowym planie zagospodarowania zniknęły WSZYSTKIE drzewa...chyba jakies dwa krzaczki zostały co oznacza że deweloper chyba nie uraczy nas jakąkolwiek zielenią..


michal
Posty: 30
Rejestracja: 15 lis 2016, 13:48

Re: Ogródki w etapie I i ich ogrodzenie / żywopłoty / tuje - os. Banacha Kraków

Postautor: michal » 13 wrz 2017, 0:02

Aaabo pisze:Kochani parterowcy!
Jak sie odgradzamy? Coraz wiecej sie nas wprowadza i moznaby bylo juz ustalic jakas wizje ogrodzen ;)
Moze tez jakies zywoploty, np z tujek? My chcielibysmy juz cis zaczac dzialac, zeby spacerowicze i pracownicy okolicznych budow nie "kukali" nam w okna :lol: pozdrawiam


W akcie notarialnym mam wpisany zakaz sadzenia drzew ponieważ na całym obwodzie budynku jest podziemny garaż który może zostać uszkodzony przez korzenie ;) a co do dziedzińca interweniowałem w tej sprawie u administratora ale jak widać nic nie zrobili i woda stoi wszędzie (chodnik, parking, teren zielony)

b0recki
Posty: 135
Rejestracja: 04 maja 2016, 20:36

Re: Ogródki w etapie I i ich ogrodzenie / żywopłoty / tuje - os. Banacha Kraków

Postautor: b0recki » 13 wrz 2017, 10:54

michal pisze:
Aaabo pisze:Kochani parterowcy!
Jak sie odgradzamy? Coraz wiecej sie nas wprowadza i moznaby bylo juz ustalic jakas wizje ogrodzen ;)
Moze tez jakies zywoploty, np z tujek? My chcielibysmy juz cis zaczac dzialac, zeby spacerowicze i pracownicy okolicznych budow nie "kukali" nam w okna :lol: pozdrawiam


W akcie notarialnym mam wpisany zakaz sadzenia drzew ponieważ na całym obwodzie budynku jest podziemny garaż który może zostać uszkodzony przez korzenie ;) a co do dziedzińca interweniowałem w tej sprawie u administratora ale jak widać nic nie zrobili i woda stoi wszędzie (chodnik, parking, teren zielony)


To prawda ale według mnie to dziś na dziedzincu zatkał się odpływ bo wpust jest cały zalany woda....juz na etapie budowy zwracałem uwagę że tam są zle podpiecia porobione - nie wspominajac przebiegu rurcoagu w garazu podziemnym ktory jest oswietlony przez lampy.
Co do wody stojącej te male trawniczki na dzeidzncu maja drenaze ale jak wjezdzaja tam samochody to nie wiem czy to jeszcze działa...dodatkowo od ulicy Banacha woda stoi pod samymi oknami

michal
Posty: 30
Rejestracja: 15 lis 2016, 13:48

Re: Ogródki w etapie I i ich ogrodzenie / żywopłoty / tuje - os. Banacha Kraków

Postautor: michal » 13 wrz 2017, 23:56

b0recki pisze:
michal pisze:
Aaabo pisze:Kochani parterowcy!
Jak sie odgradzamy? Coraz wiecej sie nas wprowadza i moznaby bylo juz ustalic jakas wizje ogrodzen ;)
Moze tez jakies zywoploty, np z tujek? My chcielibysmy juz cis zaczac dzialac, zeby spacerowicze i pracownicy okolicznych budow nie "kukali" nam w okna :lol: pozdrawiam


W akcie notarialnym mam wpisany zakaz sadzenia drzew ponieważ na całym obwodzie budynku jest podziemny garaż który może zostać uszkodzony przez korzenie ;) a co do dziedzińca interweniowałem w tej sprawie u administratora ale jak widać nic nie zrobili i woda stoi wszędzie (chodnik, parking, teren zielony)


To prawda ale według mnie to dziś na dziedzincu zatkał się odpływ bo wpust jest cały zalany woda....juz na etapie budowy zwracałem uwagę że tam są zle podpiecia porobione - nie wspominajac przebiegu rurcoagu w garazu podziemnym ktory jest oswietlony przez lampy.
Co do wody stojącej te male trawniczki na dzeidzncu maja drenaze ale jak wjezdzaja tam samochody to nie wiem czy to jeszcze działa...dodatkowo od ulicy Banacha woda stoi pod samymi oknami


Haha a mi Pan Łukasz z Gremax-u mówił że to jest odpływ syfonowy z mała przepustowością i mają z Panem Stefanem wymyślić rozwiązanie, ale słabo im to idzie :D



Wróć do „Osiedle Banacha Kraków od Activ - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości