[Etap III] Terminy odbiorów mieszkań od dewelopera / odbiory mieszkań - os. Banacha Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Banacha za którą odpowiada deweloper Activ Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Menek
Posty: 12
Rejestracja: 09 cze 2017, 10:58

Re: [Etap III] Terminy odbiorów mieszkań od dewelopera / odbiory mieszkań - os. Banacha Kraków

Postautor: Menek » 22 maja 2019, 23:09

Czy z tą KW jest wszystko w porządku? Pytanie do Panów krup i Konrad1?

Może developer chce zaciągnąć kredyt na naszą nieruchomość? Póki nie jest skonczona. Tłumaczenie że nie ma ludzi do pracy jest mało wiarygodne biorąc pod uwagę że zostało może tydzień dobrej pracy i było by skończone A developer dostałby ostatnią transze. Gdyby im zależało to ekipy z innych inwestycji można włożyć w Banacha aby zakończyć ten projekt. Dlatego to wygląda tak jakby nie chcieli tego skończyć. Pytanie czemu?


Rodżi
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2019, 14:47

Re: [Etap III] Terminy odbiorów mieszkań od dewelopera / odbiory mieszkań - os. Banacha Kraków

Postautor: Rodżi » 23 maja 2019, 7:51

Mam bardzo podobne odczucia co do "Developera" - coś jest na rzeczy, że nie chcą dokończyć budowy... Nie wiem jak u Państwa... ale do mnie zgłosił sie już Bank z pytaniem " Czym spowodowane są opóźnienia w zakończeniu realizacji projektu BANACH III".
Również czekam na info w temacie KW... Panowie?! z niecierpliwością czekamy na info...

Konrad1
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2018, 9:02

Re: [Etap III] Terminy odbiorów mieszkań od dewelopera / odbiory mieszkań - os. Banacha Kraków

Postautor: Konrad1 » 23 maja 2019, 10:29

Wg mnie:
Żeby wpisać hipotekę do KW to nie wpiszesz jej na podstawie umowy deweloperskiej tylko na podstawie umowy przeniesienia własności. Na podstawie umowy deweloperskiej jest tylko wzmianka w dziale III dot. Nabywcy /Kupujących mieszkania/.
Wniosek o wpis hipoteki wg mnie mógł złożyć deweloper, wykonawca , dostawca czy ZUS, US bo KW dotyczy całej działki a nie wyodrębnionych lokali mieszkalnych. Wzmianka jest z 13/02/2019 r. godz. 14:44:56 a do Sądu wpłynęło 15/02/2019 r. 10:54:15
KW są jawne, można sprawdzić przez internet, w sądzie.
Można też zadzwonić do sądu czy dewelopera w tej sprawie.
pozdr.


krup
Posty: 28
Rejestracja: 08 paź 2017, 11:06

Re: [Etap III] Terminy odbiorów mieszkań od dewelopera / odbiory mieszkań - os. Banacha Kraków

Postautor: krup » 23 maja 2019, 14:59

Witam,
Dostałem informację że wpis w KW dotyczy zobowiązania z Urzędu Skarbowego. Zostałem zapewniony że wpis tan zniknie w trakcie/przed przeniesieniem własności.

Pozdrawiam

mk2
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2019, 15:05

Re: [Etap III] Terminy odbiorów mieszkań od dewelopera / odbiory mieszkań - os. Banacha Kraków

Postautor: mk2 » 24 maja 2019, 15:16

Oby tak było.
Należy jednak pamiętać, że Urząd Skarbowy robi wpis do KW przy rzeczach niebanalnych, tego należałoby się dowiedzieć od samego dewelopera drogą pisemną, nie na telefon, trzeba zbierać papiery. Słowo "zapewniam" było już w zimie, jak potrzebowali kilka tygodni, aby skończyć budowę. Gdyby to była mała kwota to US ściągnąłby to bezpośrednio z rachunku dewelopera. Moim zdaniem budowa jest celowo przeciągana, gdyż do jej skończenia to jest tydzień, a obecne terminy są w miesiącach. Pytanie tylko po co?

MataK
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2019, 20:45

Re: [Etap III] Terminy odbiorów mieszkań od dewelopera / odbiory mieszkań - os. Banacha Kraków

Postautor: MataK » 24 maja 2019, 16:53

Czy myślicie, że jest realne zagrożenie, że będą problemy z odbiorami mieszkań przez ten wpis US w kw?

MagdaEm
Posty: 37
Rejestracja: 03 lut 2017, 20:57

Re: [Etap III] Terminy odbiorów mieszkań od dewelopera / odbiory mieszkań - os. Banacha Kraków

Postautor: MagdaEm » 26 maja 2019, 0:16

W drugim etapie też bardzo przeciagali oddanie bloku wyglądało to że można było to zakończyć w 3 dni a
Przeciągneli to na kilka tyg i zaczęli oddawać dopiero pod koniec lipca

krup
Posty: 28
Rejestracja: 08 paź 2017, 11:06

Re: [Etap III] Terminy odbiorów mieszkań od dewelopera / odbiory mieszkań - os. Banacha Kraków

Postautor: krup » 27 maja 2019, 9:25

Witam,
jeżeli chodzi o wpis w KW to nie sądzę aby to było powodem przeciągania oddania mieszkania/przekazania kluczy.
Ewentualnie mogą być problemy przy przekazaniu własności.
Z tego co się orientuje to długo w Krakowie się czeka na przyłącza (woda, grzanie, ścieki) odbiór budowy i formalności. Więc wygląda wszystko na zakończone a czeka się na papierki.

Dodatkowo w umowie deweloperskiej mamy zapis że mieszkanie ma być przekazane bez żadnych zobowiązań.
Cytując poradę prawną przed zakupieniem mieszkania "W tej formie umowa wygląda dobrze, jest to standardowa umowa."

Może jutro uda mi się rano porozmawiać z kierownikiem. Czegoś się mogę dowiedzieć, więc jak macie jakieś pytania do kierownika, do jutra rana mogę pozbierać i zagadać.

Pozdrawiam,


banacha12
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2019, 10:15

Re: [Etap III] Terminy odbiorów mieszkań od dewelopera / odbiory mieszkań - os. Banacha Kraków

Postautor: banacha12 » 27 maja 2019, 10:17

Niepokojący wpis KW w dziale hipoteka

TREŚĆ KSIĘGI WIECZYSTEJ NR KR1P/00537123/6, STAN Z DNIA 2019-05-27 10:18

Wzmianki (numer wzmianki, chwila zamieszczenia, opis wzmianki)
1. REP.C. / USKA / 1859 / 19 - 2019-02-13, 14:44:56
1. 1 DZ. KW. / KR1P / 25946 / 19 / 1 - 2019-02-15, 10:54:15 - WPIS HIPOTEKI

MataK
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2019, 20:45

Re: [Etap III] Terminy odbiorów mieszkań od dewelopera / odbiory mieszkań - os. Banacha Kraków

Postautor: MataK » 27 maja 2019, 16:13

Dziękuję za odpowiedź. Proszę o przekazanie informacji, jeżeli uda się Panu coś ustalić nowego z kierownikiem budowy.



Wróć do „Osiedle Banacha Kraków od Activ - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości