Miejsca postojowe ogólnodostępne w sąsiedztwie na osiedlu Piasta Towers

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
KKP2
Posty: 39
Rejestracja: 16 lut 2018, 13:29

Re: Miejsca postojowe ogólnodostępne w sąsiedztwie na osiedlu Piasta Towers

Postautor: KKP2 » 13 lip 2018, 7:59

A zaniedlugo drugi blok oddają.... Masakra


M_2018
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2018, 8:51

Re: Miejsca postojowe ogólnodostępne w sąsiedztwie na osiedlu Piasta Towers

Postautor: M_2018 » 16 lip 2018, 15:08

Moim zdaniem zamiast chodnika z kostki brukowej powinni wyznaczyć tam miejsca postojowe równoległe i wstawić znak "P". W końcu bardziej potrzebne są tu miejsca parkingowe niż chodnik z dwóch stron jezdni.

Kinga
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2017, 0:40

Re: Miejsca postojowe ogólnodostępne w sąsiedztwie na osiedlu Piasta Towers

Postautor: Kinga » 16 lip 2018, 17:57

Tam z drugiej strony jest droga pożarowa, nie chodnik.
Z tego co biuro mówiło to miejsca parkingowe ogólnodostępne maja być przy drugim bloku i trzecim więc jeszcze trochę i może i parking będzie.
Przy naszym bloku niestety na planach nie było żadnych miejsc ogólnodostępnych. :/


M_2018
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2018, 8:51

Re: Miejsca postojowe ogólnodostępne w sąsiedztwie na osiedlu Piasta Towers

Postautor: M_2018 » 16 lip 2018, 18:13

Kinga pisze:Tam z drugiej strony jest droga pożarowa, nie chodnik.

Przyznam , że się nie znam, ale dla mnie drogą pożarową jest ta droga, a nie chodnik.

Kinga pisze:Z tego co biuro mówiło to miejsca parkingowe ogólnodostępne maja być przy drugim bloku i trzecim więc jeszcze trochę i może i parking będzie.
Przy naszym bloku niestety na planach nie było żadnych miejsc ogólnodostępnych. :/

Będą miejsca postojowe ale do obsługi lokali usługowych (np. Przedszkola) więc nie liczyłabym na możliwość swobodnego parkowania tam. :(

Boo123
Posty: 90
Rejestracja: 09 mar 2017, 10:34

Re: Miejsca postojowe ogólnodostępne w sąsiedztwie na osiedlu Piasta Towers

Postautor: Boo123 » 16 lip 2018, 20:15

Ja ostatnio w biurze uzyskałam informację, że ogólnodostępne miejsca będą dopiero budowane w etapie 2. Pocieszeniem ma być, że kolejne bloki w naszym etapie będą miały ponoć więcej miejsc do dyspozycji (oczywiście odpłatnych).

ziebulka1982
Posty: 22
Rejestracja: 06 mar 2018, 14:20

Re: Miejsca postojowe ogólnodostępne w sąsiedztwie na osiedlu Piasta Towers

Postautor: ziebulka1982 » 17 lip 2018, 9:31

Ja też się nie znam ale dla mnie droga pożarowa to odcinek ulicy od biura gdzie ostatnio były zakładane przez straż blokady. I dla mnie też chodnik z dwóch stron to bez sensu dlatego jak widać samochody parkowane są po jednej stronie chodnika i dla mnie jest to zrozumiałe bo kompletnie nie ma gdzie..... :roll:

Kinga
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2017, 0:40

Re: Miejsca postojowe ogólnodostępne w sąsiedztwie na osiedlu Piasta Towers

Postautor: Kinga » 17 lip 2018, 11:09

No ale na tym "chodniku" jak byk jest napisane DROGA POŻAROWA.
Wiec albo niech zrobią z tego parking albo niech jasno określa, bo z tego co widzę to ile osób na forum tyle interpretacji tej drogi.

M_2018
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2018, 8:51

Re: Miejsca postojowe ogólnodostępne w sąsiedztwie na osiedlu Piasta Towers

Postautor: M_2018 » 17 lip 2018, 12:22

Kinga pisze:No ale na tym "chodniku" jak byk jest napisane DROGA POŻAROWA.


Znaki zawsze umieszcza się na chodnikach nie na drogach.

Nie zmienia to faktu że na chodniku zgodnie z przepisami parkować się nie powinno, ponieważ nie zostaje 1,5m (lub nawet więcej, bo chyba się przepisy teraz zmieniły) dla pieszych.

Jedynym rozwiązaniem było by wyznaczenie miejsc i wstawienie znaku Parking. Gdyby Inter Bud chciał zrobić tam parking to by go zrobił. Z jakiegoś jednak powodu mamy dwa chodniki :roll:


KKP2
Posty: 39
Rejestracja: 16 lut 2018, 13:29

Re: Miejsca postojowe ogólnodostępne w sąsiedztwie na osiedlu Piasta Towers

Postautor: KKP2 » 17 lip 2018, 14:27

U nas się nie popisuja z tym parkingiem według mnie to jest porażka dewelopera.... Dom bud po drugiej stronie ma mnóstwo miejsc postojowych a u nas.....

novy
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2017, 22:22

Re: Miejsca postojowe ogólnodostępne w sąsiedztwie na osiedlu Piasta Towers

Postautor: novy » 18 lip 2018, 21:16

KKP2 pisze:U nas się nie popisuja z tym parkingiem według mnie to jest porażka dewelopera.... Dom bud po drugiej stronie ma mnóstwo miejsc postojowych a u nas.....

Na dodatek miejsca w parkingowe w Dom-Bud były za free plus kazde mieszkanie ma komórkę lokatorską :) Da się ??



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości