Jaki operator telewizji kablowej / internetu na nowym osiedlu - Piasta Towers

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
arkusz
Posty: 5
Rejestracja: 08 lis 2018, 12:11

Re: Jaki operator telewizji kablowej / internetu na nowym osiedlu - Piasta Towers

Postautor: arkusz » 19 cze 2019, 15:34

Orientujecie się może ile czasu czekaliście na możliwość podłączenia UPC od momentu oddania bloków?


Kuba
Posty: 161
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:04

Re: Jaki operator telewizji kablowej / internetu na nowym osiedlu - Piasta Towers

Postautor: Kuba » 20 cze 2019, 9:49

arkusz pisze:Orientujecie się może ile czasu czekaliście na możliwość podłączenia UPC od momentu oddania bloków?

Z tego co pamiętam to około roku minęło od oddania bloku zanim UPC się zjawilo

bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Jaki operator telewizji kablowej / internetu na nowym osiedlu - Piasta Towers

Postautor: bargl » 20 cze 2019, 9:55

Polecam też przyjrzeć się ofercie lokalnych dostawców. Miałem jednego z nich na poprzednim mieszkaniu i byłem bardziej zadowolony niż z Netii.

Przy lokalnych dostawcach często można też negocjować cenę.

naszasiec.net
toya.net.pl
ists.pl


Trzeba korzystać że mamy bogatszą ofertę operatorów niż w centrum Krakowa :P (na Grzegórzkach można zapomnieć o połowie wszystkich operatorów)


Boox
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2019, 16:35

Re: Jaki operator telewizji kablowej / internetu na nowym osiedlu - Piasta Towers

Postautor: Boox » 16 lip 2019, 18:32

Obecnie w bloku nr.3 jest już dostępne UPC.

Moim zdaniem najlepszy operator - lecz pewnie nie najtańszy.

umara
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2018, 12:26

Re: Jaki operator telewizji kablowej / internetu na nowym osiedlu - Piasta Towers

Postautor: umara » 26 lip 2019, 15:57

U mnie dzisiaj zostało podłączone UPC. Może i jest to dobry operator, ale ma gówniane sprzęty.
Bardzo się cieszę, że wymogłem na UPC osobny modem za free przez cały okres trwania umowy. Próbowaliśmy dzisiaj z monterem odpalić na początku net na samym Horizonie. W pomieszczeniu gdzie był Horizon, net hulał do 200Mbps (powinno być max 300Mbps). W każdym innym pomieszczeniu prędkość spadała do max 20Mbps. I nie ważne, czy przestawiałem na kanały, które były wolne, że łączyłem się do sieci 5Ghz, zamiast przeciążonej 2,4Ghz. Zawsze był jakiś dramat. Mało tego. Wystarczyło się od Horizon oddalić na 5 metrów (żadnych przeszkód po drodze), i prędkość potrafiła spaść nawet o 100 Mbps. Także tego ;)

Z kolei modem:
- pomieszczenie gdzie się on znajduje - pomiędzy 280 a 300Mbps
- pomieszczenie za ścianą żelbet około 120Mbps
- pomieszczenie za ścianą z cegieł - około 190 Mbps

Modem również nie byłby w stanie osiągnąć takich prędkości na standardowych ustawieniach. Musiałem pobawić się w rozdzielenie dwóch częstotliwości sieci oraz w ręczne ustawienie kanałów. Nadal nie jest idealnie, jednak zamierzam kupić osobny router, zrobić bridge z modemem i może się zasięg w mieszkaniu poprawi.

Boox
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2019, 16:35

Re: Jaki operator telewizji kablowej / internetu na nowym osiedlu - Piasta Towers

Postautor: Boox » 03 sie 2019, 9:03

Moim zdaniem takie prędkości w zupełności wystarczają do domowego użytku:

- granie
- oglądanie
- korzystanie np. tablet, smartfon
- WIFi lodówka też da radę - można sprawdzić pogodę i wiadomości :)
(świeżość produktów proponuję już jednak organoleptycznie, browarek zimny musi być)

Z innej beczki, katalogowo auto ma 8,2s do 100km/h

- światła rura kurde 8,6s w salonie mnie okłamali ?!
- światła rura 9.0s kur...z tyłu na kanapie teściowa, muszę pogadać z żoną.
- światła rura 9.5s jestem już na słupie, była zima...potrzebny nowy samochód ale wcześniej zareklamuję opony.

Nowe Autko katalogowo 7,5s wtedy osiągnę 8.2s :) ale już nie sprawdzam.

Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Jaki operator telewizji kablowej / internetu na nowym osiedlu - Piasta Towers

Postautor: Xaron » 06 sie 2019, 11:54

Boox chyba nie ogarnąłeś co napisał umara :)
On nie czepia się prędkości jaką dostarcza operator, oraz tego jak ona różni się od tej katalogowej.
On się czepia dodatkowego sprzętu który operator oferuje.
I tak dla standardowego Horizon moc sygnału (nie mylić z prędkością internetu) jest słaba co powoduje że każda przeszkoda na jego drodze (ściana, drzwi, odległość) diametralnie obniża transfer.
Dla porównania dodał jak sytuacja wygląda dla normalnego modemu, tak by pokazać że jak się ma Horizon'a to bez znaczenia czy operator zaoferuje transfer 100Mbps czy 1000Mbps to nic nie zmieni bo sprzęt nie wyrobi i by korzystać z transferu od operatora trzeba załatwić sobie porządny modem (lub wynegocjować go od operatora).

Kuba
Posty: 161
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:04

Re: Jaki operator telewizji kablowej / internetu na nowym osiedlu - Piasta Towers

Postautor: Kuba » 06 sie 2019, 22:58

Nie posiadamy tu UPC, bo nie było w ofercie. Natomiast miałem jednego z pierwszych Horizonów wcześniej, przez 4 lata i powiem szczerze, żadnego problemu z nim nie było. Internet z niego śmigał jak szalony, i prędkość miałem (żeby nie skłamać) w granicach 100 z czego miałem internet 120. Ale z tego co słyszę to na Horizon ostatnio dużo osób narzeka.

A powracając do tematu, to my posiadamy Orange, pakiet Love, cena spoko. Internet na to co potrzebuję zajebisty, i fajna sprawa że multiroom mamy puszczony po sieci wifi.

Pozdrawiam sąsiadów i sąsiadki ;)



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości