Serwerownia / głośność pracy wentylatorów serwerowni - Piasta Towers

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Paula
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2021, 21:07

Serwerownia / głośność pracy wentylatorów serwerowni - Piasta Towers

Postautor: Paula » 24 mar 2021, 21:16

Witam wszystkich,
Czy ktoś może ma jakieś informacje dot. wentylatorów serwerowni? Wieczorami wentylatory znacznie zwiększają swoją pracę i są coraz głośniejsze.. w zimie przy zamkniętych oknach wiadomo nie zwraca się na to uwagi, natomiast w lecie głośność może być jeszcze wieksza. Przy odbiorze mieszkania Pan z budowy mówił że interbud działa w tym kierunku, ponieważ odgłosy serwerowni są wyższe od dopuszczalnych norm.
Czy komuś wiadomo coś na ten temat ?


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Serwerownia / głośność pracy wentylatorów serwerowni - Piasta Towers

Postautor: oleo » 25 mar 2021, 0:22

To gdzie tam jest jakaś serwerownia, po sąsiedzku?

kodiaq44
Posty: 47
Rejestracja: 08 wrz 2020, 19:22

Re: Serwerownia / głośność pracy wentylatorów serwerowni - Piasta Towers

Postautor: kodiaq44 » 25 mar 2021, 1:52

Na sąsiadującej z osiedlem działce w kierunku na zachód. Niemniej, wprawdzie oceniając z perspektywy dziedzińca, nie wydaje mi się, aby w lecie intensywność dźwięku była wyższa. Raczej przez cały rok słychać, że jest coś na rzeczy dopiero po ucichnięciu "miejskiego zgiełku".
Jak ktoś ma mieszkanie w ostatnich blokach 4 i 5 z ekspozycją wyłącznie zachodnią to faktycznie nie ma czego zazdrościć - na parterze płot betonowy a z wyższych pięter widok i ekspozycja na hałas z wentylatorów na dachu serwerowni bodajże Alior Banku. Może coś w tej kwestii się zmieni jeśli faktycznie miałyby być tam przekroczone jakieś normy pod kątem mieszkaniówki na sąsiedniej działce, ale cóż, to serwerownia była tu gdzie jest zanim zaczęło powstawać osiedle, co widać na załączonym obrazku z Invest mapy.

img.investmap.pl/gallery/146/18/325778_1500x.jpg


Paula
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2021, 21:07

Re: Serwerownia / głośność pracy wentylatorów serwerowni - Piasta Towers

Postautor: Paula » 31 mar 2021, 19:47

Zdecydowanie chodzi głośniej niż w zimie, ponieważ dmuchawy praktycznie non stop chodzą... mail do administracji poszedł-oczywiscie bez odpowiedzi, mail do intebud poszedl-dalej czekam na odpowiedź.
Pytanie, gdzie to można to jeszcze zgłosić?
Budynek 5 strona zachodnia, nikomu to nie przeszkadza ?! :shock:

fero
Posty: 93
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Re: Serwerownia / głośność pracy wentylatorów serwerowni - Piasta Towers

Postautor: fero » 31 mar 2021, 22:16

W sumie, to teraz wiosna się robi, na pewno częściej otwarte okna, to i będzie bardziej słychać w mieszkaniu. A skoro temperatura za oknem wyższa, to i serwery wymagają bardziej wydajnego chłodzenia. Pytanie tylko, czy da się coś na to poradzić.

kodiaq44
Posty: 47
Rejestracja: 08 wrz 2020, 19:22

Re: Serwerownia / głośność pracy wentylatorów serwerowni - Piasta Towers

Postautor: kodiaq44 » 01 kwie 2021, 9:14

Próbować można, a nawet trzeba, ale serwerowni ktoś wydał pozwolenia i dokonał odbiorów, więc jeśli nie jest to wynikiem nadmiernego zużycia i wynikowego przekroczenia norm to raczej niewiele da się na to poradzić. Można dążyć do przeprowadzenia kontroli hałasu.
Nie jest problemem serwerowni samym w sobie, że wydano pozwolenie na budowę osiedla za miedzą. Deweloperowi nic do tego. Przypadek z innego miasta. Stadnina koni ze szkółką jeździecką, która funkcjonuje kilka lat. Po pewnym czasie miasto zaczyna wydawać pozwolenia, powstaje osiedle po sąsiedzku, ludzie się wprowadzają - mają pretensje i piszą skargi na stadninę, że śmierdzi. Kto był tam pierwszy? "Widziały gały co brały"

umara
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2018, 12:26

Re: Serwerownia / głośność pracy wentylatorów serwerowni - Piasta Towers

Postautor: umara » 06 kwie 2021, 12:57

Paula pisze:Zdecydowanie chodzi głośniej niż w zimie, ponieważ dmuchawy praktycznie non stop chodzą... mail do administracji poszedł-oczywiscie bez odpowiedzi, mail do intebud poszedl-dalej czekam na odpowiedź.
Pytanie, gdzie to można to jeszcze zgłosić?
Budynek 5 strona zachodnia, nikomu to nie przeszkadza ?! :shock:

Serwerownia tutaj już stoi od wielu lat. Została wybudowana jeszcze za czasów, kiedy Alior był BPHem.
Inwestycja Piasta Towers dopiero od kilku.
Nie za bardzo wiem jaki jest cel wypisywania maili do administracji oraz Interbud. Mają bloki przenieść? Podjechać w nocy pod serwerownię, podłożyć ładunki wybuchowe i wysadzić budynek? Czy też może wybudować dźwiękoszczelne bariery na wysokość bloków (co jest raczej nierealne)?
Mieliby napisać maila do Aliora z prośbą o wyłączenie klimatyzacji bo mieszkańcom przeszkadza? Już widzę reakcję Aliora - "o tak, wyłączymy, to nic, że będziemy musieli wyłączyć serwery i nasze business continuity i klienci będą zagrożeni. Cały bank może również ponieść straty finansowe, ale damy radę. Wszystko dla mieszkańców osiedla LOL"

Nie jest winą Aliora, że Interbud postanowił po sąsiedzku wybudować bloki.
Jak dla mnie - trzeba się nad tym było zastanowić i rozeznać w temacie przed kupnem mieszkania. Widziały gały co brały.

Paula
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2021, 21:07

Re: Serwerownia / głośność pracy wentylatorów serwerowni - Piasta Towers

Postautor: Paula » 06 kwie 2021, 19:00

Nie bardzo rozumiem oburzenia :shock:
Na etapie kupna mieszkania każdy przychodzi, dogląda jak idzie inwestycja. Przy czym zawsze jest jakiś hałas. Mieszkając jakiś czas w bloku można zaobserwować różne odgłosy.
Oczywiście, że widziały cały co brały.. ale nie słyszały ;) stąd pytanie do mieszkańców bloku 5 ze strony zachodniej. Nie dla Pana/Pani który chce od razu podkładać bomby ;) troszkę zrozumienia dla wszystkich.
Pozdrawiam


umara
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2018, 12:26

Re: Serwerownia / głośność pracy wentylatorów serwerowni - Piasta Towers

Postautor: umara » 06 kwie 2021, 19:41

Ja się nie oburzam. I moim zdaniem Alior jak najbardziej ma prawo nie reagować. Nie oni zawinili, tylko deweloper i miasto, które wydało pozwolenie na budowę osiedla w tym miejscu.
W bloku 2gim również w nocy serwerownię dość mocno słychać. Ale jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby cokolwiek z tym robić. Wiedziałem na co się pisałem już przed kupnem mieszkania. Serwerownia == hałas, w szczególności w nocy. I mi to przeszkadza, choć na początku myślałem, że nie będzie. O czym z resztą już pisałem na tym forum:

viewtopic.php?t=6280&p=30314#p49092

Paula
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2021, 21:07

Re: Serwerownia / głośność pracy wentylatorów serwerowni - Piasta Towers

Postautor: Paula » 06 kwie 2021, 20:02

Pewnie, że nie musi reagować. Ale myślę, że zawsze warto spróbować. Skoro sam Pan przy oddawaniu mieszkania mówił, że odgłosy są większe od dopuszczalnych norm i to coś w tym jest



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości