Progi zwalniające na drogach w osiedlu? Serio ?! - Piasta Towers

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Boox
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2019, 16:35

Progi zwalniające na drogach w osiedlu? Serio ?! - Piasta Towers

Postautor: Boox » 19 cze 2021, 18:50

Gdzieś na jednym z portali społecznościowych wyczytałem posty jednej z Pań, odnośnie pomysłu na progi zwalniające...w imię bezpieczeństwa.
O ile na początku uważałem to za śmieszny pomysł o tyle po informacji że administracja fatycznie takie coś ma w planach moja minka wyglądała inaczej :o

Zastanawiam się o jakim bezpieczeństwie jest mowa gdy osiągane są prędkości rowerowe 20-30km/h mam tu na myśli strefę zamieszkania.
Oczywiście jest jeszcze droga główna tzw, Droga Pożarowa...żaden pojazd na niej stać nie może, musi być pusto w imię bezpieczeństwa pożarowego ale stawianie na niej progów zwalniających niczemu nie przeszkadza :lol:

Z dziwnych rzeczy:

1. Słupki przy chodnikach...jest strefa zamieszkania więc nic stać nie może...jednak może ale dostanie kwit, bo ktoś przemiły zadzwoni :) więc do czego te słupki ? I tak już są krzywe a kostka brukowa pęka przy nich...nowe osiedle, ciekawe jak będzie za 10 lat ?

2 .Słupki przy śmietniku z których jeden został wycięty bo MPO nie mogło wyjechać z kontenerami do śmieciarki :lol:
Teraz w tym miejscu wystaje ostry metal, w nocy potknąć się i rozwalić sobie głowę to nie problem.

3. Znaki D18a przy blaszanych barakach "kosmetyka oraz przedszkole" ładnie ustawione. Nie wiem kto te znaki na osiedlu ustawia, zapewne administracja mająca swojego specjalistę od tego :D Znaki z kopertami - miejsce wyznaczone na tą chwilę są tylko stojącymi słupami, bo na żwirze kopert jeszcze nikt nie namalował...nie ma się do nich jak odnieść bo nie ma miejsc wyznaczonych.


fero
Posty: 93
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Re: Progi zwalniające na drogach w osiedlu? Serio ?! - Piasta Towers

Postautor: fero » 26 sie 2021, 12:22

Boox pisze:Zastanawiam się o jakim bezpieczeństwie jest mowa gdy osiągane są prędkości rowerowe 20-30km/h mam tu na myśli strefę zamieszkania.
Oczywiście jest jeszcze droga główna tzw, Droga Pożarowa...żaden pojazd na niej stać nie może, musi być pusto w imię bezpieczeństwa pożarowego ale stawianie na niej progów zwalniających niczemu nie przeszkadza :lol:

Też nie jestem specjalnym fanem progów zwalniających stawianych w mieście, ale niestety do niektórych osób tylko to przemawia, żeby zachowały dozwoloną i bezpieczną prędkość na osiedlowych drogach, gdzie nie powinni się nadmiernie rozpędzać.

wjesiek
Posty: 43
Rejestracja: 01 paź 2022, 16:42

Re: Progi zwalniające na drogach w osiedlu? Serio ?! - Piasta Towers

Postautor: wjesiek » 01 paź 2022, 16:50

W tym roku obietnice zostały spełnione i progi zwalniające zamontowano na drodze pożarowej wzdłuż osiedla. Rzeczywiście niektóre samochody rozwijały tam prędkość około 50 km/h, podczas gdy w strefie zamieszkania i na tej drodze obowiązuje limit 20 km/h.



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości