Opinia o deweloperze Inter-Bud (Kraków)

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Michael_Bergmann
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2023, 11:21

Opinia o deweloperze Inter-Bud (Kraków)

Postautor: Michael_Bergmann » 14 cze 2023, 11:25

Dzień dobry,

Czy Państwo są zadowoleni z jakości wykonania budynków/mieszkań w tej inwestycji? Czy w blokach 6 i 7 również już działa zarząd właścicielski?


wjesiek
Posty: 43
Rejestracja: 01 paź 2022, 16:42

Re: Opinia o deweloperze Inter-Bud (Kraków)

Postautor: wjesiek » 14 cze 2023, 16:14

Z tego co słyszałem od sąsiadów to obydwa budynki są mocno zainteresowane odwołaniem Interbudu i zmianą zarządu.

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Opinia o deweloperze Inter-Bud (Kraków)

Postautor: Master » 19 cze 2023, 11:10

Michael_Bergmann pisze:Dzień dobry,

Czy Państwo są zadowoleni z jakości wykonania budynków/mieszkań w tej inwestycji? Czy w blokach 6 i 7 również już działa zarząd właścicielski?

Jak byłem oglądać pierwsze etapy, to wewnątrz części wspólne były wykonane całkiem przyzwoicie, do tego stopnia, że zaskoczyło mnie to, że w tej części miasta na całkiem przyzwoitym poziomie bloki powstały.

Nie wiem natomiast, jak same mieszkania, ale spotkałem się z jakimiś większymi skargami.


umara
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2018, 12:26

Re: Opinia o deweloperze Inter-Bud (Kraków)

Postautor: umara » 20 cze 2023, 14:51

Bloki są wykończone przyzwoicie zarówno w częściach wspólnych jak i w mieszkaniach. Przy czym, w tych ostatnich, jest to oczywiście standard deweloperski.
Natomiast nie da się ukryć, że ściany pękają w trakcie użytkowania. Po zgłoszeniu do Interbudu usterki są usuwane (ja jestem umówiony na koniec sierpnia).

Poza tym nie ma się do czego doczepić. Chyba, że do administracji, ale tą da się zmienić ;)

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Opinia o deweloperze Inter-Bud (Kraków)

Postautor: Master » 20 cze 2023, 15:34

umara pisze:Natomiast nie da się ukryć, że ściany pękają w trakcie użytkowania. Po zgłoszeniu do Interbudu usterki są usuwane (ja jestem umówiony na koniec sierpnia).

Pękania ścian bym się jakoś bardzo nie czepiał, to normalne, że budynek pracuje jeszcze dobrych kilka lat po wybudowaniu i to się zdarza. Grunt, to sposób naprawiania tego, jeśli jest sprawnie i na poziomie zrobione, to raczej na plus wychodzi.

Whistleblower
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2023, 16:57

Re: Opinia o deweloperze Inter-Bud (Kraków)

Postautor: Whistleblower » 01 paź 2023, 9:19

Płytki na ścianach przy windach zaczęły się odklejać. Poprawili odklejone, ale dużej części nie zmienili, a stukają jak odklejone. Budynek obok zgłosił to do Inter-Budu i dowiedział się, że to normalne, że płytki tak stukają, ponieważ zostały przyklejone w specjalnej technologii zakładającej, że tylko 65% powierzchni płytki ma kontakt z klejem…
Problem był już opisywany w wątku:
viewtopic.php?t=257&p=91228&hilit=Interbud#p91228

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Opinia o deweloperze Inter-Bud (Kraków)

Postautor: Mar G » 01 paź 2023, 10:02

Whistleblower pisze:Płytki na ścianach przy windach zaczęły się odklejać. Poprawili odklejone, ale dużej części nie zmienili, a stukają jak odklejone. Budynek obok zgłosił to do Inter-Budu i dowiedział się, że to normalne, że płytki tak stukają, ponieważ zostały przyklejone w specjalnej technologii zakładającej, że tylko 65% powierzchni płytki ma kontakt z klejem…
Problem był już opisywany w wątku:
viewtopic.php?t=257&p=91228&hilit=Interbud#p91228


jak nie pokryje się klejem całej przestrzeni - płytki stukają bo jest próżnia.
nie jest to żadna specjalna technologia - tylko sposób na oszczędności - 35% mniej kleju ! w skali inwestycji tysiące złotych.
tylko naiwni mogą uwierzyć w takie wyjaśnienia

Whistleblower
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2023, 16:57

Re: Opinia o deweloperze Inter-Bud (Kraków)

Postautor: Whistleblower » 01 paź 2023, 10:38

Mar G pisze:jak nie pokryje się klejem całej przestrzeni - płytki stukają bo jest próżnia.
nie jest to żadna specjalna technologia - tylko sposób na oszczędności - 35% mniej kleju ! w skali inwestycji tysiące złotych.
tylko naiwni mogą uwierzyć w takie wyjaśnienia


Nikt nie mówi, że wierzy w te wyjaśnienia. Można się jedynie śmiać przez łzy. Starają się z mieszkańców zrobić idiotów. Ale po to jest forum, żeby się dzielić takimi kwiatkami i uprzedzać. Wszystko jest idealnie do momentu zainkasowania pieniędzy za mieszkanie, później jak coś się psuje/odpada, to nie ma chętnych do uwzględnienia gwarancji.


Remonter4000
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2023, 8:44

Re: Opinia o deweloperze Inter-Bud (Kraków)

Postautor: Remonter4000 » 21 lis 2023, 9:21

Napisałem już w innym wątku, ale jeśli ktoś zna kogoś, kto już pomaga prawnie w takiej lub podobnej sytuacji, byłbym wdzięczny za wskazówki.

wjesiek
Posty: 43
Rejestracja: 01 paź 2022, 16:42

Re: Opinia o deweloperze Inter-Bud (Kraków)

Postautor: wjesiek » 09 lut 2024, 10:27

Można się skontaktować z osobami, którzy przeszły proces zmiany zarządcy: odwolanieib @ proton.me



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości