Miejsce w garażu podziemnym - negocjacja ceny / rozłożenie na raty - Piasta Towers

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
ns1992
Posty: 47
Rejestracja: 12 cze 2017, 16:18

Miejsce w garażu podziemnym - negocjacja ceny / rozłożenie na raty - Piasta Towers

Postautor: ns1992 » 05 gru 2017, 12:07

Czy ktoś z Was negocjował cenę miejsca w garażu podziemnym i dostał jakąś zniżkę? Jak Inter-Bud podchodzi do kwestii płatności w ratach za miejsce parkingowe? Niektórzy moi znajomi korzystali z takiej opcji u innych deweloperów i rozłożyli sobie opłatę.


Gosia-PT
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2017, 14:12

Re: Miejsce w garażu podziemnym - negocjacja ceny / rozłożenie na raty - Piasta Towers

Postautor: Gosia-PT » 05 gru 2017, 12:55

Mogę się tylko wypowiadać na temat 1 budynku. Dostałam informacje, że jakiekolwiem negocjacje są możliwe tylko przy płatności za wszystko gotówką. Co do rat ja mam rozbite na transze tak jak mieszkanie, nie próbowałam też rozbić tego na inne raty więc nie wiem jak deweloper na to patrzy.

Kuba
Posty: 161
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:04

Re: Miejsce w garażu podziemnym - negocjacja ceny / rozłożenie na raty - Piasta Towers

Postautor: Kuba » 05 gru 2017, 22:25

Cena miejsca postojowego jest rozbita na transze
Ostatnio zmieniony 07 gru 2017, 22:19 przez Kuba, łącznie zmieniany 2 razy.


adrian1235
Posty: 8
Rejestracja: 07 sie 2017, 22:26

Re: Miejsce w garażu podziemnym - negocjacja ceny / rozłożenie na raty - Piasta Towers

Postautor: adrian1235 » 06 gru 2017, 20:13

Ostatnio napisałem dość długiego maila do biura Interbud odnośnie tej kwestii gdyż jak wiadomo żadnego kredytu hipotecznego na miejsce postojowe dostać nie można. Pytałem o możliwość zmiany ceny za metr żeby większą część kosztów garażu wrzucić w cenę mieszkania lub o możliwość rozłożenia płatności na transze. Niestety odpowiedź jaką uzyskałem wygląda następująco:

- Ceny za metr nie zmienią gdyż generowało by im to problemy rachunkowe,
- rozłożenie na transze owszem, dwie transze jedna pod koniec marca druga w momencie odbioru budynku i mieszkań czyli przełom lipca/sierpnia,
- nie ma możliwości przedłużenia spłaty garażu po zakończeniu prac budowlanych i odbiorze mieszkań.

Jedyny pozytyw jaki można z tego wywnioskować jest taki że mieszkania będą do odbioru wcześniej niż planowali czyli nie październik/ listopad a lipiec/sierpień

bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Miejsce w garażu podziemnym - negocjacja ceny / rozłożenie na raty - Piasta Towers

Postautor: bargl » 06 gru 2017, 20:16

Z tego co wiem to standardowa propozycja to raty kwartalne. Ale z tego co wiem to można to dość dowolnie rozłożyć

kasiaa
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2017, 19:03

Re: Miejsce w garażu podziemnym - negocjacja ceny / rozłożenie na raty - Piasta Towers

Postautor: kasiaa » 09 gru 2017, 10:37

Cześć, ja ostatnio (w zeszłym tygodniu) podpisałam umowę o zakup miejsca postojowego w garażu podziemnym w budynku nr 1 (nie mogłam go kupić razem z mieszkaniem, ponieważ pierwszeństwo mieli Kliencie kupujący większe mieszkania). Negocjować ceny się nie dało, rozłożenie na raty też nie wchodziło w grę, tzn. płatność jest rozłożona na 2 transze, ale obie płatności są w grudniu, także nie ma to dla mnie znaczenia.

bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Miejsce w garażu podziemnym - negocjacja ceny / rozłożenie na raty - Piasta Towers

Postautor: bargl » 10 gru 2017, 8:28

Nie wiem czy ktoś pytał więc piszę: miejsca postojowe w garażu mają wymiary 2.8m x 5.5m

Ps. Co do rozłożenia na raty - jest jeden główny warunek, garaż musi być spłacony przed dostaniem kluczy do mieszkania. Więc jeżeli ktoś chce teraz nabyć a mieszkanie odbierze w styczniu no to niestety :(

Kuba
Posty: 161
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:04

Re: Miejsce w garażu podziemnym - negocjacja ceny / rozłożenie na raty - Piasta Towers

Postautor: Kuba » 10 gru 2017, 16:25

To spore te miejsca, dla mnie bomba.
Tylko że metrazowo coś mi się zgadza. Bo wydaje mi się że o mniejszych mówili


bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Miejsce w garażu podziemnym - negocjacja ceny / rozłożenie na raty - Piasta Towers

Postautor: bargl » 11 gru 2017, 20:22

Hmm, w takim razie fajnie by było gdyby ktoś jeszcze to zweryfikował. My pytaliśmy w trakcie oglądania mieszkania. Ale osoba która nas oprowadzała wiedziała stosunkowo mało. Może facet wprowadził w błąd



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości