Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: bargl » 30 maja 2018, 16:01

Zerknijcie na najnowsze informacje na temat czynszu - podnieśli opłaty. W prowadzili składki remontowe

Wspólnota jest ustanowiona, trzeba by tylko poczekać aż będziemy mieć wpisy do księgi wieczystej.

Dość ciekawy artykuł na ten temat: kobiecefinanse.pl/zmiana-zarzadcy-nieruchomosci-przez-wspolnote-mieszkaniowa


Sznuci
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2018, 13:02

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: Sznuci » 31 maja 2018, 16:23

Witam. Czy udostępni ktoś rozpiskę z czego składa się czynsz, chodzi mi o kwoty jakie zostały ustalone do m2? I czy faktycznie trzeba czekać 2 lata, aby ustanowić własną wspólnotę?

Ann89
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:16

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: Ann89 » 31 maja 2018, 21:42

Witam.
Zerknijcie sobie na koszty eksploatacji w czynszu, 2.4zl za m2. w skali bloku wychodzi z planowanej wielkości mieszkań ponad 11 tys zł. Pytanie co zawiera w sobie ta oplata.

Pozdrawiam


bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: bargl » 01 cze 2018, 8:11

Pytałem osób które już zmieniały zarządce i bezpośrednio w spółdzielni "Mistrzejowice" (Inna spółdzielnia powinna wiedzieć jak to wygląda). Niestety trzeba poczekać aż większość mieszkańców będzie miała wpis do księgi wieczystej. Do tego czasu to Inter-Bud ma większość głosów i może robić co mu się podoba...

Zastanawiające są te wszystkie zaliczki na remonty w momencie kiedy budynek jest na gwarancji i wszystkie naprawy są wykonywane nieodpłatnie. Przez te 5 lat to chyba uzbierają na tyle dużo żeby zburzyć blok i postawić od nowa...

ns1992
Posty: 47
Rejestracja: 12 cze 2017, 16:18

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: ns1992 » 01 cze 2018, 10:21

Też jestem zdziwiona tym funduszem remontowym.. Blok jest nowy. Mojej znajomej wprowadzili to po jakiś 2-3 latach.

Kuba
Posty: 161
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:04

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: Kuba » 02 cze 2018, 0:56

A ja uważam że dobrze ze jest ta remontowka. Uzbiera się trochę pieniędzy :-)
A znając nasze realia, to pewnie chwilę po skończeniu gwarancji coś się podzieje. No i kasa będzie :-)

bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: bargl » 02 cze 2018, 6:54

Kuba pisze:A ja uważam że dobrze ze jest ta remontowka. Uzbiera się trochę pieniędzy :-)
A znając nasze realia, to pewnie chwilę po skończeniu gwarancji coś się podzieje. No i kasa będzie :-)

Te trochę pieniędzy to jakieś 400 tysięcy które można wydać tylko na remonty. Wątpię żeby cokolwiek wymagało aż takiego wkładu.

No chyba że spółdzielnia jest mało gospodarna i zamiast z gwarancji naprawy będzie pokrywać z własnych środków a w tedy nas będzie łoić.

Kuba
Posty: 161
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:04

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: Kuba » 02 cze 2018, 9:05

No może masz rację, suma robi się spora. Jak by mniejsza ta remontowka była, ale i tak uważam że dobrze ze jest. Bo w nagłym wypadku będzie na koszt naprawy.
A nie tak jak słyszę po znajomych, że coś się stało i szukanie pieniędzy, i podnoszenie remontowek i nagle zbiórki itp itd.


bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: bargl » 02 cze 2018, 23:51

Wiadomo też że nie wszystko pod gwarancję podchodzi i po 2 czy 3 latach faktycznie będzie trzeba remontować za "swoje" ale na razie krwią mogłaby być niższa lub puki co wcale nie zbierana :-)
Też nie słyszałem żeby była taka oplata w innych nowych blokach

ogono
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2018, 19:57

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: ogono » 17 cze 2018, 22:56

Witam,

jestem zainteresowany kupnem mieszkania w Piasta Towers. Z tego co przeczytałem na forum czynsz wynosi ok. 10 zł/m2 a to dość dużo w porównaniu z innymi osiedlami. Czy mógłby mi ktoś napisać ile m3 wody zimnej oraz ciepłej jest wliczonych w czynsz oraz jaka jest cena za m3 ? Czy być może ktoś z mieszkańców bloku pierwszego mógłby udzielić mi informacji czy opłaty już się zmniejszyły (jak obiecał developer).

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość