Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
jkmb
Posty: 65
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:52

Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: jkmb » 17 mar 2018, 19:24

Czynsz jest horrendalnie wysoki!
Czy to może tylko ja mam takie wrażenie?
Za jedną osobę (bez miejsca parkingowego i komórki lokatorskiej) wychodzi mi prawie 500 zł/mc.
A na etapie kupowania mieszkania Biuro Sprzedaży wyliczało jakieś 380 zł/mc.
Jestem zszokowana różnicą :o


Kuba
Posty: 161
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:04

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: Kuba » 17 mar 2018, 20:41

Hej,
Też myślałem że będzie troszkę niższy, ale właśnie około 500 zł, tylko że my na 2 osoby, bo jedyne co może Ci się z wyliczej zmienić, zużycie wody i wywóz śmieci, a reszta opłat jest od metra, wiec każdy płaci tak samo.
Do zobaczenia w bloku :)

hakimm
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2018, 21:05

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: hakimm » 17 mar 2018, 21:11

Witam,
to co piszecie to faktycznie wygląda drogo, a do jakiego metraża ta opłata za czynsz się odnosi i jak można to podajcie jakie stawki sobie liczą za administrację eksploatacje itp.
pozdrawiam


Anow
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2017, 21:12

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: Anow » 17 mar 2018, 23:05

Nam przy umowie rezerwacyjnej wyliczyli czynsz właśnie na około 450 zł, więc nie byliśmy zaskoczeni, kiedy okazało się, że faktycznie miesięcznie będziemy płacić 488 zł za 50 m2. W administracji zapewniali, że czynsz w najbliższych 2 latach na pewno ulegnie zmianie. Na razie jest niezależny od liczby domowników oraz naliczane są średnie (pewnie trochę zawyżane) ilości zimnej i ciepłej wody. Po cyklu rocznym będzie można sobie zmniejszyć te ilości w razie potrzeby.

Nataliia
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2017, 18:43

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: Nataliia » 18 mar 2018, 14:57

Witam, mamy mieszkanie 51,35m2, 2 osoby;policzyli nam 558 zł (wliczone miejsce parkingowe),ale nie jest wliczone użytkowanie wieczyste, taryfy nie powiedzieli..więc nie wiem ile dokładnie będzie. Ale to trzeba płacić raz w roku.

Mateusz88
Posty: 22
Rejestracja: 08 lut 2018, 9:38

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: Mateusz88 » 22 mar 2018, 14:56

Dowiedziałem się dzisiaj że czynsz za garaż będą wyniosły około 57 zł... W tym wliczana jest opłata za monitoring garazu. Trochę lekka przesada

Misiek
Posty: 32
Rejestracja: 10 maja 2017, 10:55

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: Misiek » 29 mar 2018, 7:52

Rzeczywiście robią się to spore kwoty, zwłaszcza w rozliczeniach długoterminowych.

bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: bargl » 03 kwie 2018, 13:54

Zerknijcie na rozliczenia czynszu - przychodzą teraz pierwsze rozliczenia za cały miesiąc. Ogólnie stawki są chore i nie słyszałem żeby ktokolwiek tyle płacił za czynsz... Od znajomych wiem że przeciętne stawki czynszowe za mieszkanie między 50 a 55 m2 z garażem to do 400 zł powinno być.
Mi za mieszkanie 66m2 policzyli prawie 700 zł. To nie poważne.

Dla potwierdzenia stawek w innych administracjach zdjęcie stawek z obecnego mieszkania (też nowe budownictwo, 10 pięter i 2 duże windy):
photo

obecnie podwyższona została stawka za podgrzewanie wody do 18 zł

Jak tak to ma wyglądać to może trzeba by pomyśleć o zmianie spółdzielni?

Dajcie znać co o tym myślicie


ziebulka1982
Posty: 22
Rejestracja: 06 mar 2018, 14:20

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: ziebulka1982 » 03 kwie 2018, 14:29

Zdecydowanie ceny są za wysokie!!!!!! :shock: też rozeznałam się w temacie i to stanowczo duże kwoty!!!za niecałe 48m ponad 500 zł?????chyba że doliczyli mi opłatę za tę "popielniczkę", którą chcieli mi założyć na balkonie......

ns1992
Posty: 47
Rejestracja: 12 cze 2017, 16:18

Re: Czynsz za mieszkanie w nowym bloku i jego wysokość - os. Piasta Towers (etap I)

Postautor: ns1992 » 03 kwie 2018, 15:39

A to nie jest tak, że ewentualne zmiany dopiero za rok? Jak dla mnie czynsz też bardzo wysoki, jeśli będziemy chcieli zmieniać spółdzielnie to jestem za.



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości