Wentylacja w łazience i dochodzący z niej szum - osiedle Piasta Towers (etap I)

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
M_2018
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2018, 8:51

Wentylacja w łazience i dochodzący z niej szum - osiedle Piasta Towers (etap I)

Postautor: M_2018 » 14 kwie 2018, 20:59

Czy u Was w łazience też słychać nieustanny szum, jakby wciąż chodził wiatrak lub coś takiego?


lukasz
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2018, 12:58

Re: Wentylacja w łazience i dochodzący z niej szum - osiedle Piasta Towers (etap I)

Postautor: lukasz » 08 maja 2018, 13:59

Tak, u nas jest szum i w łazience i w kuchni. Prawdopodobnie przez to, że wentylacja jest mechaniczna. Trochę dziwi mnie to rozwiązanie - może skutecznie odprowadza powietrze do góry, ale nie spotkałem się nigdy wcześniej, żeby tak głośno szumiało.

tamyta
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2017, 8:42

Re: Wentylacja w łazience i dochodzący z niej szum - osiedle Piasta Towers (etap I)

Postautor: tamyta » 11 maja 2018, 11:14

A wymienialiście kratki wentylacyjne? My daliśmy sobie płaską kratkę w kuchni to szum niesamowity. Przy tych wypukłych od dewelopera jest dużo ciszej.


budyniasty69
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2017, 6:16

Re: Wentylacja w łazience i dochodzący z niej szum - osiedle Piasta Towers (etap I)

Postautor: budyniasty69 » 11 maja 2018, 19:19

My przenosilismy wentylacje w kartongipsie i założyliśmy płaska kratkę i szumi strasznie.

KKP2
Posty: 39
Rejestracja: 16 lut 2018, 13:29

Re: Wentylacja w łazience i dochodzący z niej szum - osiedle Piasta Towers (etap I)

Postautor: KKP2 » 18 paź 2018, 13:22

Witam nie bardzo wiedziałem gdzie umieść ta sprawę więc wcisnolem tutaj... W łazience mam problem z parą... po wzieciu prysznica(kabina prysznicowa) mam wszystko zaparowane płytki lustro meble wszystko mokre. Czy miał ktoś podobny problem

Anow
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2017, 21:12

Re: Wentylacja w łazience i dochodzący z niej szum - osiedle Piasta Towers (etap I)

Postautor: Anow » 18 paź 2018, 14:13

U nas jest to samo. Próbowalismy różnych rzeczy ale ogólnie jest dramat. Jakby wentylacja w ogóle nie działała mimo że ja słychać.

KKP2
Posty: 39
Rejestracja: 16 lut 2018, 13:29

Re: Wentylacja w łazience i dochodzący z niej szum - osiedle Piasta Towers (etap I)

Postautor: KKP2 » 19 paź 2018, 10:01

No właśnie wentylacja pracuje cug jest.... Chcę wymienić ta kratkę wentylacyjna na większą że by powietrze miało więcej miejsca do ucieczki... Ale ogólnie już nie wiem jak z tematem sobie poradzić

Kuba
Posty: 161
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:04

Re: Wentylacja w łazience i dochodzący z niej szum - osiedle Piasta Towers (etap I)

Postautor: Kuba » 19 paź 2018, 16:28

U nas tez jest para po kąpieli. Bo to raczej normalne. Ale po 5 minutach odparowuje wszystko


pawel111
Posty: 127
Rejestracja: 19 sie 2018, 18:05

Re: Wentylacja w łazience i dochodzący z niej szum - osiedle Piasta Towers (etap I)

Postautor: pawel111 » 19 paź 2018, 18:25

Wcale nie jest to normalne przy sprawnie działającej wentylacji - z tego co piszecie, aktywnej i odpowiednio dobranych drzwiach do łazienki (z kratką / otworami na dole drzwi). Należy sprawdzić cug tej wentylacji odpowiednim urządzeniem - mikromanometrem (miernikiem cugu). Robi się takie badania cyklicznie w blokach, również przy odbiorach.

Czytanie nie boli: wentylacja.org.pl/pages-72.html

Normy: wentylacja.org.pl/pages-68.html

Kuba
Posty: 161
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:04

Re: Wentylacja w łazience i dochodzący z niej szum - osiedle Piasta Towers (etap I)

Postautor: Kuba » 19 paź 2018, 22:51

[quote="pawel111"]Wcale nie jest to normalne przy sprawnie działającej wentylacji - z tego co piszecie, aktywnej i odpowiednio dobranych drzwiach do łazienki (z kratką / otworami na dole drzwi). Należy sprawdzić cug tej wentylacji odpowiednim urządzeniem - mikromanometrem (miernikiem cugu). Robi się takie badania cyklicznie w blokach, również przy odbiorach.

Dzięki za lekturke ;-)
Czyli w moim przypadku, wpływ na to może mieć skrzydło drzwiowe które ma za małe otwory, bo dość szybko odparowuje.
Ale także zauważyłem ze ten problem z parą zaczął się jak przysłoniłem wywietrzniki w oknach.



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości