Budowa III etapu osiedla Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia i opinie

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
fero
Posty: 93
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Budowa III etapu osiedla Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia i opinie

Postautor: fero » 06 maja 2018, 20:44

I jeszcze coś dla tych, których najbardziej interesuje budowa III etapu osiedla Piasta Towers :)

Obrazek

Widać, że rośnie już pierwsze piętro nowego bloku, na wcześniejszych etapach prace szły bardzo sprawnie, więc pewnie tak będzie i tutaj.


Poncki
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2017, 16:54

Re: Budowa III etapu osiedla Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia i opinie

Postautor: Poncki » 07 maja 2018, 22:30

Przy takiej pogodzie i takim zaangażowaniu to piętro za piętrem będzie powstawać.

Sznuci
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2018, 13:02

Re: Budowa III etapu osiedla Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia i opinie

Postautor: Sznuci » 24 maja 2018, 13:04

To akurat nie jest III etap tyko 3 budynek.


ogono
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2018, 19:57

Re: Budowa III etapu osiedla Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia i opinie

Postautor: ogono » 11 cze 2018, 22:39

Witam wszystkich mieszkańców,
Jestem zainteresowany zakupem mieszkania z etapu I - budynek 3 i w związku z tym mam do Państwa parę pytań:
Czy mógłby ktoś napisać coś na temat budynków znajdujących się w pobliżu osiedla (poniżej zamieszczam screen z google maps) Obrazek
Byłem na osiedlu i zauważyłem, że instalacja na budynku nr 2 jest dość głośna. Czy Państwu to nie przeszkadza, oraz czy ktoś może orientuje się co to za firma? Czy natężenie z wentylatorów jest ciągle takie same ( odwiedziłem budowę w sobotę w godzinach popołudniowych). Czy na miejscu budynku nr 1 ma powstać w przyszłości kolejny blok? Co z placem nr 3? Czy to plac dewelopera czy firmy oznaczonej nr 4?

Dziękuje za wszelką pomoc!

Sznuci
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2018, 13:02

Re: Budowa III etapu osiedla Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia i opinie

Postautor: Sznuci » 12 cze 2018, 10:04

Wg rysunków udostępnianych przez dewelopera w miejscu oznaczonym 1 powstaną jeszcze 2 bloki I etapu. (Lustrzane odbicie budynków 1 i 2). Teren oznaczony 3 i 4 należy do dewelopera więc napewno będzie zabudowany po skończeniu I etapu. Budynek zaznaczony 2 leży poza terenem działki dewelopera wiec zapewne pozostanie bez zmian. Pozdrawiam

Poncki
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2017, 16:54

Re: Budowa III etapu osiedla Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia i opinie

Postautor: Poncki » 12 cze 2018, 21:51

ogono pisze:Witam wszystkich mieszkańców,
Jestem zainteresowany zakupem mieszkania z etapu I - budynek 3 i w związku z tym mam do Państwa parę pytań:
Czy mógłby ktoś napisać coś na temat budynków znajdujących się w pobliżu osiedla (poniżej zamieszczam screen z google maps) Obrazek
Byłem na osiedlu i zauważyłem, że instalacja na budynku nr 2 jest dość głośna. Czy Państwu to nie przeszkadza, oraz czy ktoś może orientuje się co to za firma? Czy natężenie z wentylatorów jest ciągle takie same ( odwiedziłem budowę w sobotę w godzinach popołudniowych). Czy na miejscu budynku nr 1 ma powstać w przyszłości kolejny blok? Co z placem nr 3? Czy to plac dewelopera czy firmy oznaczonej nr 4?

Dziękuje za wszelką pomoc!



Co do placu nr 1 - to tam powstaną dwa bloki 10 piętrowe. Tak jak to było mówione wcześniej.

Co do placu nr 2 - ten budynek to serwerownia banku więc natężenie dźwięku jest praktycznie caly czas na tym samym poziomie.

Co do placu nr 3 - tam powstaną dwa bloki. Na placu nr 4 także.

ogono
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2018, 19:57

Re: Budowa III etapu osiedla Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia i opinie

Postautor: ogono » 17 cze 2018, 23:13

Dziękuje bardzo za odpowiedź:)
Mam jeszcze jedno pytanie do mieszkańców bloku pierwszego. Orientowałem się ostatnio jak wygląda sprzedaż mieszkań w bloku 3 i wynika z tego, że na tą chwilę jest bardzo dużo wolnych mieszkań. Trochę mnie to zastanawia, bo nie zostało dużo czasu do zakończenia budowy i stąd miałbym pytanie do osób, które już mieszkają na osiedlu - czy jest może coś co wpływa negatywnie na komfort mieszkania na tym osiedlu. Chodzi mi o coś o czym nie informuje developer lub ciężko to zauważyć przy okazji parunastu minut poświęconych na oglądanie okolicy.

Z tego co udało mi się wyczytać na forum, to jest dość wysoka stawka czynszu za m2 - ok. 10 zł. Czy spodziewają się Państwo jakieś obniżki w tej kwestii?
I moje ostatnie pytanie, jak zapatrują się Państwo na użytkowanie wieczyste. Dużo jest informacji o tym, że prawdopodobnie prawo dotyczące tej kwestii zostanie zmienione ale wiadomo, że do momentu aż te to prawo nie wejdzie w życie, to nie mamy pewności czy tak będzie. Czy nie obawiają się Państwo stosunkowo wysokich opłat za czynsz oraz tego, że comiesięczny koszt związany z użytkowaniem wieczystym może zostać znacząco podniesiony? Było głośno o kilku tego typu przypadkach w Warszawie.
Byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam:)

M_2018
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2018, 8:51

Re: Budowa III etapu osiedla Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia i opinie

Postautor: M_2018 » 19 cze 2018, 6:34

ogono pisze:Dziękuje bardzo za odpowiedź:)
Mam jeszcze jedno pytanie do mieszkańców bloku pierwszego. Orientowałem się ostatnio jak wygląda sprzedaż mieszkań w bloku 3 i wynika z tego, że na tą chwilę jest bardzo dużo wolnych mieszkań. Trochę mnie to zastanawia, bo nie zostało dużo czasu do zakończenia budowy i stąd miałbym pytanie do osób, które już mieszkają na osiedlu - czy jest może coś co wpływa negatywnie na komfort mieszkania na tym osiedlu. Chodzi mi o coś o czym nie informuje developer lub ciężko to zauważyć przy okazji parunastu minut poświęconych na oglądanie okolicy.


Pozdrawiam:)

Sądzę, że może to wynikać ze wzrostu ceny za m2. Blok 1 i 2 były dostosowane pod MDM czyli stosunkowo "tanio". Teraz ceny są już standardowe więc i popyt zmalał.



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości