Wpis do księgi wieczystej / jak długo trzeba czekać - Piasta Towers Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
@Krakowianka
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2019, 21:17

Re: Wpis do księgi wieczystej / jak długo trzeba czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: @Krakowianka » 18 lip 2019, 21:35

Witam,
Radzę uzbroić się w cierpliwość ;) Dokumenty złożone początkiem sierpnia 2018, a wpis został dokonany dopiero końcem czerwca tego roku :lol:
Bagatela 11 msc.


ziebulka1982
Posty: 22
Rejestracja: 06 mar 2018, 14:20

Re: Wpis do księgi wieczystej / jak długo trzeba czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: ziebulka1982 » 19 lip 2019, 7:54

Ja z budynku 1 dostałam w tamtym miesiącu, także rok oczekiwania.

Doma
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2019, 9:27

Re: Wpis do księgi wieczystej / jak długo trzeba czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: Doma » 13 sie 2019, 14:13

A powiedzcie mi drodzy Sąsiedzi czy można jakoś przez internet sobie sprawdzić na jakim etapie jest ten wpis do księgi wieczystej? Słyszałam, że można to sprawdzić ale nie mam pojęcia jak.


Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Wpis do księgi wieczystej / jak długo trzeba czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: Xaron » 15 sie 2019, 14:48

W internecie można sprawdzić czy już wpis jest (zazwyczaj pojawia się na miesiąc przed tym jak przyjdzie list z zawiadomieniem).

By to sprawdzić trzeba wejść na stronę:
- https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw ... ukiwanieKW
- Wpisać numer księgi wieczystej nieruchomości głównej (terenu wspólnoty) który znajduje się w akcie notarialnym.
- Następnie trzeba kliknąć jeden z trzech przycisków do przeglądania akt, w zależności od przycisku jest różna prezentacja danych, ale treść jest ta sama. Ja preferuje "Przeglądanie aktualnej treści KW - dotychczasowa postać".
- Następnie trzeba wejść w "Dział II" dotyczący własności i w rubryce "Rubryka 2.3 - Właściciel wyodrębnionego lokalu" powinny znajdować się wpisy o już wyodrębnionych lokalach. Trzeba szukać po numerach lokali, a następnie jak znajdziesz swoją księgę możesz do niej wejść i zobaczyć (przez to wyszukiwanie z początku).

Jak są już jakieś lokale powyodrębniane to na tej podstawie możesz określić jak daleko jesteś w kolejce. Sprawdzasz dzień podpisania umowy dla ostatniej założonej księgi wieczystej i porównujesz go ze swoim. Wpisy są dokonywane zgodnie z kolejnością podpisania aktu notarialnego przeniesienia własności. Datę podpisana umowy przeniesienia własności dla innych lokali możesz sprawdzić w tym samym dziale "Dział II" w "WNIOSKI I PODSTAWY WPISÓW W KSIĘDZE WIECZYSTEJ" - "Zestawienie rubryk - podstaw wpisów" i tu już szukasz po numerze konkretnej KW założonego lokalu.

Doma
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2019, 9:27

Re: Wpis do księgi wieczystej / jak długo trzeba czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: Doma » 17 sie 2019, 21:32

Xaron dzięki dobry Człowieku :-) Twoja wyczerpująca odpowiedź przywróciła mi wiarę w ludzi, że jeszcze można na kogoś liczyć. Dziękuję jeszcze raz i chyba wiszę Ci piwo :-P

umara
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2018, 12:26

Re: Wpis do księgi wieczystej / jak długo trzeba czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: umara » 12 wrz 2019, 14:36

Dzwoniłem dzisiaj do działu ksiąg wieczystych. Obecnie są realizowane wnioski o przeniesienie własności i wyodrębnienie księgi wieczystej z września 2018.

Sismon
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2018, 18:57

Re: Wpis do księgi wieczystej / jak długo trzeba czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: Sismon » 09 paź 2019, 17:06

Witajcie,
Chcialem uprzejmie poinformowac sasiadow za po cierpliwym oczekiwaniu otrzymalem wpis do ksiegi.
Wniosem zlozony 29 listopada 2018, wpis otrzymalem 27 wrzesnia 2019.
10 miesiecy :D

Pozdrawiam.

Piotr K.
Posty: 20
Rejestracja: 07 paź 2018, 17:07

Re: Wpis do księgi wieczystej / jak długo trzeba czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: Piotr K. » 16 paź 2019, 9:46

WITAM

Przeniesienie własności miałem na początku września 2018 a potwierdzenie o wpisie przyszło mi na początku października 2019 , dopiero teraz po 13 miesiącach , odblokowały mi się sprawy gruntowe ( na Kasprowicza ) .

pozdrawiam ...



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości