Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
ns1992
Posty: 47
Rejestracja: 12 cze 2017, 16:18

Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: ns1992 » 01 lip 2018, 19:34

Czy ktoś orientuje się może jaki mamy poziom twardości wody w naszej inwestycji?


Kuba
Posty: 161
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:04

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: Kuba » 02 lip 2018, 1:09

Jak robiłem test to brakło skali. Wiec woda w naszych mieszkaniach jest twarda

bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: bargl » 02 lip 2018, 6:37

Też robiłem test i wskaźnik pokazał 2 lub 3 na 5. 3 było lekko zabarwione.
Według strony wodociągów to tutaj powinna być średnio twarda woda, pytanie tylko co to według nich znaczy. Ale faktycznie w tej części Krajowa woda jest inna bo jest częściowo z wód podziemnych


Kuba
Posty: 161
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:04

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: Kuba » 02 lip 2018, 9:52

No to u mnie wszystkie 5 i wszystkie były mocno zabarwione

ns1992
Posty: 47
Rejestracja: 12 cze 2017, 16:18

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: ns1992 » 02 lip 2018, 11:39

Dostałam informację od naszego dostawcy wody, że jest to 17.5 stopnia niemieckiego (°dH) - gdyby ktoś potrzebował tej informacji do ustawień zmywarki pod twardość wody :)

jkmb
Posty: 65
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:52

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: jkmb » 08 lip 2018, 14:54

Z trochę innej beczki - ale czy nie pojawiły się u kogoś jakieś reakcje alergiczne po przeprowadzce tutaj? Pytam w tym temacie, bo jeśli tak to może ma to coś wspólnego z twardą wodą? Albo nowymi rurami, przez które ta woda płynie?

bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: bargl » 12 lip 2018, 18:36

Twardość dobra, według producentów tabletek do zmywarki nie trzeba sypać dodatkowo soki do zmywarki przy tabletkach all in 1 :-)

Co do alergii to na szczęście nic nie zauważyłem mimo że jestem alergikiem.

Mateo7
Posty: 9
Rejestracja: 25 lip 2018, 17:30

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: Mateo7 » 30 lis 2020, 11:16

Ja też mam problem z twardą wodą zostaje biały osad. Gorsze jest to że twarda woda szybciej niszczy sprzęty takie jak pralka czy zmywarka, instalacje czy armaturę łazienkową. Słyszałem że deweloper powinien zakładać filtry w miejscu doprowadzenia wody do bloku ktoś może coś słyszał na ten temat?


kodiaq44
Posty: 47
Rejestracja: 08 wrz 2020, 19:22

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: kodiaq44 » 02 gru 2020, 12:26

Dzięki za podjęcie tematu.
Dokładnie, cotygodniowe sprzątanie łazienki nie wystarcza aby nie podziwiać białego osadu na bateriach czy korkach odpływu, podobnie wygląda sprawa z szybą przy natrysku. W porównaniu do Bronowic w ogóle nie ten poziom problemu.
Niestety, po 3-4 miesiącach użytkowania umywalkowa bateria hansgrohe stawia wyraźny opór przy regulacji przepływu wody, nie działa już płynnie a raczej skokowo. Nie wiem czy to feler produktu (prawie 400 zł) czy przypadkiem nie wynika to z niedawnej przerwy w dostawie wody (jakoś w październiku?) z powodu modernizacji wodociągowej sieci na osiedlu. Zuber przy tym co leciało później z kranu to destylat :) tym bardziej mnie to zastanawia, że niedługo po tej przerwie w dostawie wody pojawił się problem. Nie wiem czy kogoś ścigać czy pogodzić się z wymianą baterii w bliżej nieokreślonej przyszłości. Ma ktoś podobne doświadczenia?

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: Master » 03 gru 2020, 0:12

kodiaq44 pisze:Nie wiem czy to feler produktu (prawie 400 zł) czy przypadkiem nie wynika to z niedawnej przerwy w dostawie wody (jakoś w październiku?) z powodu modernizacji wodociągowej sieci na osiedlu.

Możesz jeszcze próbować reklamować baterię, jeśli to wina wody, to pewnie odrzucą i dadzą Ci znać. Ale to prawda, że jak coś wodociągi robią, to z kranu leci ruda...



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości