Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Mateo7
Posty: 9
Rejestracja: 25 lip 2018, 17:30

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: Mateo7 » 06 gru 2020, 18:59

Ja po każdym prysznicu ściągam wodę z kabiny po dłuższym czasie jak nie ściągałem nie mogłem doczyścić z osadu do tego zatyka się deszczownica. Eh uciążliwa sprawa z tą wodą będę się dowiadywał czy możliwe jest założenie jakiegoś filtra czy coś


wjesiek
Posty: 43
Rejestracja: 01 paź 2022, 16:42

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: wjesiek » 09 kwie 2023, 11:35

Wspólnota 84C i 84D zamontowała zmiękczacze do wody w budynkach, dzięki czemu twardość wody spadła z 18 stopni w skali niemieckiej do 4. Była to inicjatywa zarządu właścicielskiego, który został tam utworzony po odwołaniu Inter-Budu. Szkoda, że deweloper nie pomyślał o podniesieniu w ten sposób standardu budynków i nie zamontował takich urządzeń na etapie budowy. Obecnie staje się to standardem.

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: Nowy » 09 kwie 2023, 16:12

wjesiek pisze:Wspólnota 84C i 84D zamontowała zmiękczacze do wody w budynkach, dzięki czemu twardość wody spadła z 18 stopni w skali niemieckiej do 4. Była to inicjatywa zarządu właścicielskiego

Podzielisz się informacją o tym, ile kosztowała wspólnotę taka inwestycja i jakie są koszty utrzymania takiej instalacji?

No i czy jest faktycznie odczuwalna różnica w jakości wody i w czym ona się przejawia przede wszystkim?


Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: Mar G » 10 kwie 2023, 13:34

Mateo7 pisze:Ja po każdym prysznicu ściągam wodę z kabiny po dłuższym czasie jak nie ściągałem nie mogłem doczyścić z osadu do tego zatyka się deszczownica. Eh uciążliwa sprawa z tą wodą będę się dowiadywał czy możliwe jest założenie jakiegoś filtra czy coś


Na Krowodrzy jest 15 i problemy podobne. Fachowcy w sklepie łazienkowym uczulali , że w przypadku deszczownic po tamtej stronie Wisły warto na sam koniec prysznica puścić na sekundę chłodną wodę - kamień zostaje przy zaleganiu ciepłej wody w rurkach.
Po wschodniej stronie miasta twardość jest 6-8 i problem nie występuje.

A kabinę raz w tygodniu spray na kamień i schodzi bez problemu po spłukaniu chłodną wodą. po miesiącu/dwóch faktycznie może być kłopot. ściąganie po każdej kąpieli to mało komfortowe.

wjesiek
Posty: 43
Rejestracja: 01 paź 2022, 16:42

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: wjesiek » 14 cze 2023, 16:06

Nowy pisze:Podzielisz się informacją o tym, ile kosztowała wspólnotę taka inwestycja i jakie są koszty utrzymania takiej instalacji?

Koszt to około 45 tys. zł brutto na budynek. Koszty utrzymania to głównie sypanie tabletek z solą. Oprócz tego przeglądy serwisowe i wymiana wkładów w filtrach, ale to nie są duże kwoty.

Nowy pisze:No i czy jest faktycznie odczuwalna różnica w jakości wody i w czym ona się przejawia przede wszystkim?

Oczywiście, że różnica jest. Kamień już nie osadza się na bateriach w łazience, zwłaszcza ciemnych. To samo z czajnikiem, już nie mówiąc o pieniądzach zaoszczędzonych na filtru do dzbanka. Na skórze po kąpieli też widać różnicę, mniej używa się kosmetyków nawilżających, a sprzątanie łazienki i kuchni to teraz przyjemność. Oszczędność na detergentach. Do tego dłuższa eksploatacja sprzętów agd, pralki, zmywarki, ekspresu do kawy.

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: Nowy » 09 gru 2023, 16:00

wjesiek pisze:Oczywiście, że różnica jest. Kamień już nie osadza się na bateriach w łazience, zwłaszcza ciemnych. To samo z czajnikiem, już nie mówiąc o pieniądzach zaoszczędzonych na filtru do dzbanka. Na skórze po kąpieli też widać różnicę, mniej używa się kosmetyków nawilżających, a sprzątanie łazienki i kuchni to teraz przyjemność. Oszczędność na detergentach. Do tego dłuższa eksploatacja sprzętów agd, pralki, zmywarki, ekspresu do kawy.

Z perspektywy czasu nadal jest ok., koszty rozsądne a zmiana nadal przynosi pozytywne efekty? Zastanawiam się czy nie zacząć też namawiać do takiej inwestycji mojej wspólnoty mieszkaniowej.

wjesiek
Posty: 43
Rejestracja: 01 paź 2022, 16:42

Re: Poziom twardości wody w Krakowie / Mistrzejowicach - Piasta Towers

Postautor: wjesiek » 09 lut 2024, 8:47

Inter-Bud również zaczął proponować swoim wspólnotom montaż takich uzdatniaczy.



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości