Dobra szkoła podstawowa w Nowej Hucie / gdzie posłać dzieci - Piasta Towers

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
GoF
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2019, 18:58

Re: Dobra szkoła podstawowa w Nowej Hucie / gdzie posłać dzieci - Piasta Towers

Postautor: GoF » 01 sie 2019, 11:01

Dzień dobry,
Wydział edukacji UM Kraków odpowiedział na mojego emaila, który dotyczył do jakiego obwodu należy budynek os.boh.września 84
Odpowiedź Wydział Edukacji UMK Kraków: "Dzień dobry. Jest to obwód Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144, os. Bohaterów Września 13."

Jednak jak pytałam wśród mieszkańców naszego osiedle o tę szkołę, to nie mają zbyt dobrych opinii.
Wszystkie te osoby przeniosły swoje dzieci do innych szkół podstawowych, albo odrazu były zapisane gdzieś indziej.Powodem była dość niski poziom nauczania.
Dodatkowo wiele osób uprzedza mnie przed szkołami z oddziałami integracyjnymi (włącznie z dyrektorką przedszkola mojego syna) ponieważ uważają, że szkoły te jednak zaniżają poziom nauczania aby dzieci , które muszą uczęszczać do takiej szkoły wypadały "dobrze" na tle reszty. Później wg niech rodzą się problemy na etapie gimnazjum (u nas byłoby to na etapie liceum/technikum), wychodzą wówczas różnice i dzieci muszą dużo pracować aby dogonić rówieśników.

Niestety nie mam porównania, ponieważ pierwszy raz dokonuję wyboru szkoły dla dziecka i nie ukrywam, że jak każdy rodzić chce wybrać najlepszą.
Ale głownie interesuje mnie bezpieczeństwo bo resztę da się ogarnąć :)


kmlody84
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2018, 13:27

Re: Dobra szkoła podstawowa w Nowej Hucie / gdzie posłać dzieci - Piasta Towers

Postautor: kmlody84 » 01 sie 2019, 13:09

My posłaliśmy Córkę do SP77 na Złotego Wieku. Mała, kameralna szkoła (wznowiona w miejsce wygaszanego gimnazjum - póki co tylko 2 roczniki tam są), dyrektorka i nauczycielki zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie. Jak byliśmy miesiąc temu na spotkaniu integracyjnym, to były jeszcze wolne miejsca w klasie nieintegracyjnej.



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości