[Etap I] Opłata za użytkowanie wieczyste działki - os. Piasta Towers

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
mr_lukasz
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2017, 13:16

[Etap I] Opłata za użytkowanie wieczyste działki - os. Piasta Towers

Postautor: mr_lukasz » 30 mar 2019, 13:06

Jak wygląda sprawa użytkowania wieczystego w naszych blokach ? Nie dostałem żadnego wezwania do zapłaty. W urzędzie miasta zgłosiłem fakt nabycia nieruchomości i wyliczona została kwota podatku. Czy trzeba gdzieś osobno to zgłaszać ? (budynek II)


bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: [Etap I] Opłata za użytkowanie wieczyste działki - os. Piasta Towers

Postautor: bargl » 31 mar 2019, 12:28

Podobno w tym roku się nie płaci. Dopiero w przyszłym wszyscy mają dostać no chyba że ktoś skorzysta z bonifikaty i wykupi na własność

Piotr K.
Posty: 20
Rejestracja: 07 paź 2018, 17:07

Re: [Etap I] Opłata za użytkowanie wieczyste działki - os. Piasta Towers

Postautor: Piotr K. » 01 kwie 2019, 8:49

witam

za rok 2018 było już zapłacone ( po staremu )
za rok 2019 normalnie powinno się dostać decyzje z wysokością opłat za dany rok do końca 1 kwartału , lecz w związku ze zmianą przepisów odnośnie użytkowania wieczystego kwotę opłaty rozłożoną na 20 lat lub opcje wykupu jednorazowego z % bonifikatą ( Wydział Skarbu Miasta, Jana Kasprowicza 29, Kraków 31-523 ... ) przyśle najpóźniej do marca 2020 roku .

też się bałem że zapomnieli mi naliczyć , ale Pani w urzędzie mnie uspokoiła że nie ma takiej opcji aby zapomnieli upomnieć się o swoje .
trzeba cierpliwie czekać .

pozdrawiam
2/84


mr_lukasz
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2017, 13:16

Re: [Etap I] Opłata za użytkowanie wieczyste działki - os. Piasta Towers

Postautor: mr_lukasz » 10 kwie 2019, 19:58

Czy orientujecie się może jaka to może być kwota ?

Piotr K.
Posty: 20
Rejestracja: 07 paź 2018, 17:07

Re: [Etap I] Opłata za użytkowanie wieczyste działki - os. Piasta Towers

Postautor: Piotr K. » 21 maja 2019, 12:47

witam

cena zależy od wartości działki / wielkość / ilość mieszkań ,

w okolicach pilotów ( blok 6 - pieter )w mieszkaniu 50 m do tej pory płaciłem około 250 rocznie .
w okolicach opolskiej estakady ( blok 10 - pięter ) w mieszkaniu 63 m za tamten rok płaciłem jakieś 420 rocznie ( bliżej centrum = drożej )

wydaje mi się iż w tej lokalizacji za 35 m dostane coś w okolicach 150 , ceny co roku niestety idą w górę , dlatego osobiście będę raczej zainteresowany całkowitym wykupem z bonifikata aby mieć już to z głowy .

pozdrawiam
Piotr
84a/84



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość