Słupki wzdłuż chodnika przy budynkach I i II - Piasta Towers Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
misha
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:43

Słupki wzdłuż chodnika przy budynkach I i II - Piasta Towers Kraków

Postautor: misha » 18 kwie 2019, 15:56

Pomijając wszelkie animozje dotyczące donoszenia na siebie które zostały już rozwinięte w dwóch tematach dotyczących parkowania na chodniku chciałbym poruszyć inną kwestię. Chodzi o słupki które mają pojawić się wzdłuż całego chodnika przed budynkami I i II. Czy takie rozwiązanie było przez administrację z kimkolwiek konsultowane czy to pomysł administracji? Nie wiem co sądzą o tym pozostałe osoby ale moim zdaniem jest to jakieś nieporozumienie. Słupki z całą pewnością nie będą ładnie wyglądały a szpecenie osiedla w ten sposób to raczej średni pomysł. Dodatkowo kto ma ponieść koszty instalacji tych słupków oraz jaki będzie koszt ich zakupu i montażu? Dodatkowo kto później będzie ponosił koszty wymiany uszkodzonych słupków? Wydaje mi się, że jeśli to ma być jedyne rozwiązanie prowadzące do nie parkowania na chodniku to chyba nie tędy droga.


przypdek
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2018, 15:47

Re: Słupki wzdłuż chodnika przy budynkach I i II - Piasta Towers Kraków

Postautor: przypdek » 18 kwie 2019, 18:45

Lepsze słupki niż plamy z oleju, w końcu plamy z oleju też jakoś trzeba będzie wyczyścić. Jaki ma Pan/Pani inny pomysł niż osłupkowanie?

misha
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:43

Re: Słupki wzdłuż chodnika przy budynkach I i II - Piasta Towers Kraków

Postautor: misha » 18 kwie 2019, 19:12

przypdek pisze:Lepsze słupki niż plamy z oleju, w końcu plamy z oleju też jakoś trzeba będzie wyczyścić. Jaki ma Pan/Pani inny pomysł niż osłupkowanie?

Pomysłem jest szanowanie się wzajemne i nie stawianie tam samochodów. Można ustawić znak zakazu zatrzymywania się i postoju. Można ustawić przed wjazdem na osiedle znak Strefa zamieszkania. Możliwości jest dużo. Osłupkowanie całego osiedla ze względu na to, że parę osób nie potrafi uszanować wspólnej przestrzeni jest rozwiązaniem najgorszym z możliwych. Jeśli są osoby które tego nie rozumieją i uważają, że chodnik to część parkingu to przez jakiś czas należy zostawiać im kartki z informacją, że się mylą a później jeśli to nie wystarczy to kartki będzie zostawiała straż miejska lub policja.


fero
Posty: 93
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Re: Słupki wzdłuż chodnika przy budynkach I i II - Piasta Towers Kraków

Postautor: fero » 20 kwie 2019, 14:20

Też uważam, że postawienie wszędzie słupków, to kiepskie rozwiązanie, niemniej to chyba działa tak, że zarządca ma obowiązek zapewnić drożność drogi pożarowej na swoim terenie. Inna sprawa, że nie jestem też przekonany co do tego, czy chodniki są na pewno dostosowane do tego, aby na nich parkować, przypuszczam, że po ich zniszczeniu, osoby na nich parkujące, nie będą skore do pokrycia kosztu ich remontów. Ale tak to już jest z prywatyzowaniem korzyści (parkowanie na chodniku w miejscu, które nie jest do tego przeznaczone) i uspołecznianiem strat (koszt remontu przerzucony na całą wspólnotę).

Sismon
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2018, 18:57

Re: Słupki wzdłuż chodnika przy budynkach I i II - Piasta Towers Kraków

Postautor: Sismon » 23 kwie 2019, 21:45

Witam,
Skoro juz zapadla decyzja o zamontowaniu slupkow to mam tylko nadzieje ze nie beda to takie same bialo-czerwone sierzanty ktore juz szpeca widok z naszych okien wzdluz parkingu.

Na os. Oswiecenia 57 (inwestycja DOM-BUD przy. Ul.Bohomolca) postawili slupki betonowe oklejone drobnym kamieniem. Rozstawione co 2 metry, spelniaja funkcje bo daja do myslenia, nikt nie parkuje, a przy okazji nie szpeca okolicy.

Moze ktos decyzyjny powinien podjechac, zobaczyc i zaciagnac pomysl zanim zeszpeci osiedle na bialo czerwono.

Pozdrawiam sasiadow.

bargl
Posty: 102
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:16

Re: Słupki wzdłuż chodnika przy budynkach I i II - Piasta Towers Kraków

Postautor: bargl » 23 kwie 2019, 22:20

Prawie wszystkie informacje były przekazane na zebraniu wspólnoty kilka miesięcy temu.

1) Chodnik nie jest przystosowany do stawiania na nim samochodów co podobno już widać (nie przyglądałem się)
2) za słupki zapłaci wspólnota - kwota jest w planie finansowym na przyszły rok
3) za ewentualne remontu chodnika spowodowane stawianymi samochodami też
4) co do słupków i propozycji jakie one będą pewnie najlepiej napisać do spółdzielni - nikt wcześniej o tym jeszcze nie pomyślał

Somsiad
Posty: 9
Rejestracja: 25 kwie 2018, 8:01

Re: Słupki wzdłuż chodnika przy budynkach I i II - Piasta Towers Kraków

Postautor: Somsiad » 24 kwie 2019, 7:51

To było zebranie wspólnoty pierwszego budynku, a mieszkańcy drugiego o niczym nie decydowali, a droga p. pożarowa przecież w tym przypadku wspólna. Chyba nie dojdzie do absurdu, że każdy blok będzie mieć np. inne słupki? Pozdrawiam

misha
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:43

Re: Słupki wzdłuż chodnika przy budynkach I i II - Piasta Towers Kraków

Postautor: misha » 24 kwie 2019, 10:10

No niestety. Mieszkańcy drugiego budynku w większości niestety o niczym nie wiedzą. Słupki podobno mają być szare ale jakie dokładnie to nie wiem. Koszt ich ustawienia też aktualnie nie jest znany. Może fajniejszym pomysłem byłyby jakieś donice. Moi zdaniem jednak byłoby miło gdyby administracja zapytała o zdanie w tej dosyć istotnej kwestii mieszkańców obu bloków. Fajnie byłoby opracować jakąś koncepcję która odpowiada większości.



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości