Zakup mieszkania a podatek i informacja w PIT / urzędzie skarbowym - Piasta Towers

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
A&G
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2018, 13:50

Zakup mieszkania a podatek i informacja w PIT / urzędzie skarbowym - Piasta Towers

Postautor: A&G » 21 maja 2019, 10:59

Hej, powiedzcie mi proszę, bo troche się pogubiłam w tym wszystkim... czy my powinniśmy przy zlozeniu pit-u informowac ich o tym, ze zakupilismy mieszkanie od dewelopera na kredyt? my ( jako nabywca) chyba jestesmy zwolnieni z podatku w tym przypadku, prawda? jedynie z tego co pamietam, placiclismy przy umowie przenoszacej wlasnosc u notariusza pcc w kwocie 19 zł, a nastepnie trzeba bylo sie udac do urzedu miasta, aby zalatwic podatek od nieruchomości oraz na kasprowicza uzytkowanie wieczyste. Czy cos jeszcze placimy/ zalatwiamy - umknelo mi cos?


Piotr K.
Posty: 20
Rejestracja: 07 paź 2018, 17:07

Re: Zakup mieszkania a podatek i informacja w PIT / urzędzie skarbowym - Piasta Towers

Postautor: Piotr K. » 21 maja 2019, 12:32

witam

nie wiem do końca jak to jest bo ja kupowałem za gotówkę , ale kupując bezpośrednio od dewelopera nie trzeba nic załatwiać w urzędzie skarbowym ( branie kredytu nie powoduje dodatkowego podatku przecież ).

trzeba zgłosić do urzędu miasta celem obciążenia podatkiem od nieruchomości .

należy też udać się na Kasprowicza celem załatwienia użytkowania , ale jak już pisałem w innym temacie w związku z nadchodzącymi zmianami z użytkowaniem od momentu zgłoszenia możemy czekać nawet ponad rok aż zostanie wyliczona kwota opłaty z propozycją uregulowania jednorazowego z bonifikatą albo rozbitą na 20 lat .

pozdrawiam
Piotr 84a/84



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości