Osiedle Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia / opinie / ciekawostki

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
fero
Posty: 93
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Osiedle Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia / opinie / ciekawostki

Postautor: fero » 07 cze 2019, 12:33

Ostatnio podczas słonecznej pogody udało mi się zrobić kilka zdjęć osiedla, muszę przyznać, że prezentuje się ono całkiem dobrze.

Obrazek

Chociaż okolica jeszcze trochę dzikawa miejscami, to zaczyna to wszystko wyglądać dobrze i mieszka się też całkiem przyjemnie.

Obrazek

A jak Wam się mieszka w Piasta Towers w Krakowie, też macie pozytywne odczucia?


fero
Posty: 93
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Re: Osiedle Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia / opinie / ciekawostki

Postautor: fero » 07 cze 2019, 12:34

To może jeszcze jakieś takie.

Obrazek

A to pierwsze zdjęcie, to wyszło mi prawie takir, jak do folderu dewelopera Inter-Bud. W sumie pozostałe też mogłyby być.

KiKa
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:50

Re: Osiedle Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia / opinie / ciekawostki

Postautor: KiKa » 17 cze 2019, 21:53

Betonoza w całej okazałości - zwłaszcza na drugim zdjęciu. Piszesz, że okolica jeszcze trochę dzikawa, ale cywilizacja szybko wkracza w okolice Piasta Kołodzieja - drzewa się wytnie, drobną zwierzynę i ptaki przegoni, albo zniszczy i powstaną betonowe wyspy bez skrawka zieleni.
Podobnie wygląda Piasta Park. Takie zagęszczenie bloków, brak zieleni i powietrza będzie nieznośne w dni pełne smogu i w letnie upały.


umara
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2018, 12:26

Re: Osiedle Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia / opinie / ciekawostki

Postautor: umara » 18 cze 2019, 20:44

Blok na bloku. Jednak o tym z żoną wiedzieliśmy kiedy decydowalismy się na zakup mieszkania.
Będzie tylko gorzej, ponieważ poza tymi 5cioma blokami, zostanie wybudowanych kolejnych 5 w etapach 2 i 3.

Poza tym jakis deweloper złożył zapytanie WZ do urzędu miasta na zabudowę działek pomiędzy naszymi blokami, a starszymi zabudowaniami, które znajdują się nad łąką. To oznacza, że prędzej czy później zobaczymy tutaj jeden wielki beton.

Dodajmy do tego sąsiadów, którzy nie potrafią się ze sobą dogadać bo wszystko młode i każdy ma racje, która jest najmojsza.

kmlody84
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2018, 13:27

Re: Osiedle Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia / opinie / ciekawostki

Postautor: kmlody84 » 20 cze 2019, 21:54

Są gorsze osiedla. Tutaj przynajmniej budynek 3 jest tak zlokalizowany, że nie zagląda się sąsiadowi przez okno. I wizualnie to się kupy trzyma. Ładnie, bez udziwnień.
A co do zieleni, jest szansa że nie będzie tak źle, jeśli uda się wywalczyć park na terenie naprzeciw inwestycji.
Jak na razie najbardziej brakuje drzew, w te upały to bardzo uciążliwe.

Igor
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2019, 9:07

Re: Osiedle Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia / opinie / ciekawostki

Postautor: Igor » 24 cze 2019, 8:18

kmlody84 pisze:A co do zieleni, jest szansa że nie będzie tak źle, jeśli uda się wywalczyć park na terenie naprzeciw inwestycji.
Jak na razie najbardziej brakuje drzew, w te upały to bardzo uciążliwe.

Pisząc na terenie "naprzeciw inwestycji", który konkretnie teren masz na myśli?
Byłoby wspaniale, gdyby pojawiła się szansa budowy parku... zieleni i drzew faktycznie brakuje w osiedlowej infrastrukturze.

Boox
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2019, 16:35

Re: Osiedle Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia / opinie / ciekawostki

Postautor: Boox » 26 cze 2019, 20:20

Zdjęcia fajne, mnie się podobają :)

Co do nowych osiedli - to każde jest blokowiskiem nawet takie o niskiej zabudowie (wykluczając oczywiście te stare osiedla). Jeżeli mamy działkę, jakąś przestrzeń chcemy ją maksymalnie wykorzystać na zarobek. Deweloper myśli o pieniądzach a nie o tym żeby połowę takiej przestrzeni wykorzystać np. na Park.

Owszem w każdym planie inwestycji musi być uwzględnione miejsce na zieleń np. przed blokiem nr.3 ma powstać skwerek z drzewami oraz placem zabaw. To tylko będzie minimalna namiastka zieleni spełniająca wymagania przy budowie takiego osiedla.

Podobają mi się te opinie że jest mało drzew, jest gorąco :) A w sprzedaży mieszkań, powierzchnie te które mają najwięcej słońca są najdroższe...Wmawia się ludziom że nasłonecznione mieszkanie jest super :) Tylko że nie w lecie...nie w mieście.
Moim zdaniem dziś i na przyszłość trzeba szukać mieszkań zacienionych to one kiedyś będą w cenie ale też nie możemy przesadzić w drugą stronę.

Obecnie optymalnie jest ustawiony blok nr.3 z oknami tam gdzie aktualnie jest trawa a w dalszym planie parking ze szlabanem.
Tam słońce operuje w godzinach około 11-15 w zależności od piętra oraz usytuowania okna - im wyższe piętro tym dłużej.
Plusem jest to że słońce jest w wystarczającej ilości w mieszkaniu około 4h. W lecie nie nagrzewa się za bardzo. Mamy poranny komfort jest chłodno, popołudniem już nas nie męczy swoim ostrym światłem i temperaturą, gdyż od 15 już go nie będzie.
Boczne ściany bloku się nie nagrzewają bo są chronione z lewej strony przez blok 1 oraz 2 a z prawej będą chronione przez blok 4 i 5.

Lecz najważniejsze jest to że przed oknami nie wybudują nam bloku :) tu warto przy kupnie zaznajomić się z planem całościowym osiedla i jego kolejnymi etapami. Większość z nas kieruje się ceną mieszkania, metrażem a widok z okna odległość od innego bloku to już dalszy plan nie wspominając o tym gdzie będzie np. słońce :)

ArcheMonde
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2020, 10:45

Re: Osiedle Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia / opinie / ciekawostki

Postautor: ArcheMonde » 05 sie 2020, 11:10

Witam,

Co do tego budynku numer 3 to wydaje mi się że w lecie jak najbardziej jest to dogodna lokalizacja ale w zimie może być tam troche ciemo, przynajmniej do 3-4 piętra - ale chyba warto pamiętać ze po stronie północnej mają budować kolejne bloki, dlatego tam może (nie musi) być w przyszłości łatwo o widok na sąsiada.

Zakupiłem mieszkanie w budynku numer 5. Okna wychodzą na stronę zachodnią - jedyną moją obawą jest budynek banku który sie tam znajduje, te wiatraki klimatyzatorów jednak wieją równolegle do budynku więc mogą powodować hałas ale moje pytanie jest inne: Czy ktoś z forumowiczów orientuje się w temacie zagospodarowania przestrzeni po zachodniej i południowej stronie od budynku 5? Wiem jedynie, o tej planowanej drodze na południu.

Dodatkowo pytanie - jakieś nastroje lub obawy odnośnie planowanej obwodnicy na północy?


umara
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2018, 12:26

Re: Osiedle Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia / opinie / ciekawostki

Postautor: umara » 09 sie 2020, 13:51

ArcheMonde pisze:Zakupiłem mieszkanie w budynku numer 5. Okna wychodzą na stronę zachodnią - jedyną moją obawą jest budynek banku który sie tam znajduje, te wiatraki klimatyzatorów jednak wieją równolegle do budynku więc mogą powodować hałas

Powodują hałas w szczególności w nocy. W dzień jest niesłyszalny. Także szczerze współczuję podczas upałów, gdzie w nocy jedyną opcją zaśnięcia jest otwarcie okna. Mi osobiście przeszkadza i powoli zaczynam się rozglądać za drugim mieszkaniem lub domem.

ArcheMonde pisze:ale moje pytanie jest inne: Czy ktoś z forumowiczów orientuje się w temacie zagospodarowania przestrzeni po zachodniej i południowej stronie od budynku 5? Wiem jedynie, o tej planowanej drodze na południu.

Gdzieś czytałem, że droga została oprotestowana i nie dostała zgody środowiskowej. Podobna sytuacja ma się z przedłużeniem linii tramwajowej i budową przystanku kolei aglomeracyjnej. Jak w przypadku drogi mnie cieszy, tak w przypadku przystanku kolejowego już smutek bardzo.


ArcheMonde pisze:Dodatkowo pytanie - jakieś nastroje lub obawy odnośnie planowanej obwodnicy na północy?

Budowa obwodnicy nie jest w planach. Jej budowa już się rozpoczęła. Sama obwodnica uciążliwa być nie powinna. Bardziej martwiłbym się ruchem na Piasta Kołodzieja, który wzrośnie i będziemy mieli jeszcze większe korki niż mamy. Dodatkowo, pokonanie przejścia dla pieszych będzie jeszcze bardziej utrudnione niż jest obecnie. Poza tymi dwoma minusami, ja widzę jeden wielki plus - na autostradę dostaniemy się bardzo szybko.

ArcheMonde
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2020, 10:45

Re: Osiedle Piasta Towers w Krakowie - zdjęcia / opinie / ciekawostki

Postautor: ArcheMonde » 09 sie 2020, 17:00

umara pisze:Powodują hałas w szczególności w nocy. W dzień jest niesłyszalny. Także szczerze współczuję podczas upałów, gdzie w nocy jedyną opcją zaśnięcia jest otwarcie okna. Mi osobiście przeszkadza i powoli zaczynam się rozglądać za drugim mieszkaniem lub domem.


Well, dzięki za informacje. W takim razie zweryfikuje swoje plany odnośnie standardu wykończenia jeśli hałas będzie na tyle niewygodny, że nowe mieszkanie stanie się kwestią paru lat. Jest to 9 piętro ale odległość nadal nie jest zbyt duża żeby ten hałas był o wiele niższy - w każdym razie wybierając mieszkanie i tak wolałem wziąć to niż takie z widokiem na drugi blok - coś za coś.
Co do aspektów izolacji to gość w biurze sprzedaży proponował mi dopłatę do klimatyzacji w mieszkaniu - ciekaw jestem czy naprawdę jest on niezbędna na ostatnim piętrze? Wolałbym jej uniknąć, nawet kosztem robienia podwieszanych sufitów i docieplania ich wełną lub folią metalizowaną.

Jeśli chodzi o zablokowane przeniesienie pętli to smutek, miałem nadzieję na zaoranie tej obskórnej pętli z panami żulami w zestawie. Sam też liczyłem na tą kolej aglomeracyjną - na papierze można by było się dostać do centrum w mniej niż 30 min

Gdy zerkałem na plany architektoniczne od GDDKiA to umiejscowienie paneli dźwiękochłonnych nie było zbyt fortunne w okolicy osiedla ale kto wie - mże coś się jeszcze zmieni.



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości