Podatek od nieruchomości / zgłaszać czy czekać - Piasta Towers Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
jkmb
Posty: 65
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:52

Podatek od nieruchomości / zgłaszać czy czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: jkmb » 21 wrz 2019, 10:52

Witajcie :)

Pytanie do tych szczęśliwców, którzy już doczekali się wpisu do księgi wieczystej - czy otrzymał już ktoś informacje o podatku do zapłaty? Nie bardzo wiem, czy powinno się czekać, czy jednak przejść do urzędu miasta w tej sprawie?

Tym bardziej, że mam znajomych, których dostali informacje o podatku na adres wynajmowanego wcześniej mieszkania (więc w praktyce nigdy do nich nie dotarła) i skończyło się zajęciem komorniczym na koncie...


umara
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2018, 12:26

Re: Podatek od nieruchomości / zgłaszać czy czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: umara » 23 wrz 2019, 9:59

Ja złożyłem papiery o naliczenie podatku zaraz po przeniesieniu własności i złożeniu wniosku do sądu o wyodrębnienie KW.
Informacje o naliczonym podatku dostałem na adres obecnego zamieszkania, czyli na Piasta Towers ;-)

kmlody84
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2018, 13:27

Re: Podatek od nieruchomości / zgłaszać czy czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: kmlody84 » 23 wrz 2019, 12:16

My składaliśmy od razu po podpisaniu aktu notarialnego. Można było podać nowy adres do korespondencji.

Co ciekawe, wyliczenie dostaliśmy tylko od części wspólnych, prawdopodobnie dlatego że nie ma jeszcze wpisu do KW.


jkmb
Posty: 65
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:52

Re: Podatek od nieruchomości / zgłaszać czy czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: jkmb » 01 paź 2019, 7:01

Już nie muszę się zastanawiać co robić - list z urzędu miasta przyszedł :D

Dzięki za odpowiedzi!

mr_lukasz
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2017, 13:16

Re: Podatek od nieruchomości / zgłaszać czy czekać - Piasta Towers Kraków

Postautor: mr_lukasz » 10 gru 2019, 20:11

Czy ktoś może wie czy list z informacją o podatku przychodzi co roku, czy też opłata się nie zmienia i jest taka sama?



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości