Zapachy z wentylacji od sąsiadów - Piasta Towers Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Piasta Towers za którą odpowiada deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Doma
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2019, 9:27

Zapachy z wentylacji od sąsiadów - Piasta Towers Kraków

Postautor: Doma » 25 paź 2019, 18:54

Czy u Was w kuchni też czuć zapachy z wentylacji z kuchni sąsiadów?


@Krakowianka
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2019, 21:17

Re: Zapachy z wentylacji od sąsiadów - Piasta Towers Kraków

Postautor: @Krakowianka » 26 paź 2019, 18:52

U Nas również czuć...niestety jest to najczęściej zapachy spalonego oleju :(

Doma
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2019, 9:27

Re: Zapachy z wentylacji od sąsiadów - Piasta Towers Kraków

Postautor: Doma » 26 paź 2019, 19:01

A u mnie zapach czosnku którego NIE ZNOSZE :( Pytam poniewaz przeczytałam że tak nie powinno być i że to jest jakiś błąd w zle podłączonej wentylacji dlatego zapytałam czy tylko u mnie tak jest. Dzieki za odp!


@Krakowianka
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2019, 21:17

Re: Zapachy z wentylacji od sąsiadów - Piasta Towers Kraków

Postautor: @Krakowianka » 26 paź 2019, 20:01

Podczas przeglądu wentylacji rozmawiałam na ten temat i Pan stwierdził że można zgłosić to do administracji, bo tak być nie powinno. Zakładają jakąś dodatkową osłonę czy coś w tym stylu - nie znam się. Na pewno ruszę z tym tematem, bo idzie zima i będzie tylko gorzej. :roll:

Doma
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2019, 9:27

Re: Zapachy z wentylacji od sąsiadów - Piasta Towers Kraków

Postautor: Doma » 26 paź 2019, 20:22

Oj to ja też musze to w takim razie zgłosić bo tak chyba nie powinno być. A powiedz mi masz w kuchni meble pod sam sufit? Bo ja tak i sie zastanawiam jak sie dostaną teraz do tej wentylacji :-/

@Krakowianka
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2019, 21:17

Re: Zapachy z wentylacji od sąsiadów - Piasta Towers Kraków

Postautor: @Krakowianka » 26 paź 2019, 22:11

Tak do samego sufitu, ale na szczęście zostawiliśmy idealne dojście do wentylacji ;) więc jeżeli będzie potrzeba, dostaną się bez problemu.

Boox
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2019, 16:35

Re: Zapachy z wentylacji od sąsiadów - Piasta Towers Kraków

Postautor: Boox » 30 paź 2019, 17:09

Meble pod sam sufit i nie zrobić tzw. rewizji wentylacyjnej ?

Dobrzy fachowcy robili :) chyba że nie było takich planów to polecieli wedle projektu.

A gdzie jest kratka wentylacyjna ? Robi się maskownicę w meblach i mamy dostęp do wszystkiego.
Raz w roku jest przegląd wentylacji w blokach, przychodzą Kominiarze, sprawdzają (było to bardzo istotne w blokach z gazem) tutaj mniej
ale pewnie protokołu po kontroli nie podpiszą...wentylacji brak.

Boo123
Posty: 90
Rejestracja: 09 mar 2017, 10:34

Re: Zapachy z wentylacji od sąsiadów - Piasta Towers Kraków

Postautor: Boo123 » 13 lis 2019, 8:56

Niestety u nas notorycznie też czuć smród smażonej cebuli i spalonego oleju. A ostatnio w sobotę to nie wiem co to było. Na parterze smrod totalny, goście wręcz twierdzili że śmierdzi trawą (marihuana). Czuliście to?


umara
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2018, 12:26

Re: Zapachy z wentylacji od sąsiadów - Piasta Towers Kraków

Postautor: umara » 03 cze 2020, 9:39

Co do zapachów z wentylacji:
- w kuchni znajduje się metalowy otwór, do któego podłącza się rurę z okapu
- ma końcu metalowego otwory, znajduje się takie cuś plastikowe w kształcie koła, przedzielone na dwie części - dolną i górną. Na obydu częściach znajduje się guma, która ma blokować dopływ zapachów z wentylacji do mieszkania
- tą część u mnie wymieniono. Obecnie mam założone również plastikowe kółko, ale z grawitacyjną magnesową klapką. Zero zapachów. Jestem szczęśliwy.

Reasumując - polecam pisać do administracji i nie dać się zbyć na drzewo ;)

wjesiek
Posty: 43
Rejestracja: 01 paź 2022, 16:42

Re: Zapachy z wentylacji od sąsiadów - Piasta Towers Kraków

Postautor: wjesiek » 01 paź 2022, 16:56

Mnie administracja powiedziała, że mogę wezwać serwis, ale jeśli okaże się, że to moja wina (np. zakryte wywietrzniki w oknach, nieprawidłowo zamontowane drzwi) to będę obciążony kosztami przyjazdu techników.



Wróć do „Piasta Towers (Inter-Bud) w Krakowie - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości