Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Apartamenty Bajeczna w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
fredo
Posty: 163
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: fredo » 07 sty 2018, 23:44

motor pisze:Niestety tez ubolewam, ze nie ma chocby parunastu miejsc ogolnodostepnych. Obecnie rodzina lub goscie nie maja totalnie gdzie zaparkowac.

Niestety jestem niemal pewien, że to by nie działało tak, jak piszesz. Nawet gdyby było kilkanaście ogólnodostępnych miejsc postojowych pod nowymi blokami, to gwarantuję ci, że parkowaliby na nich mieszkańcy, którzy nie kupili miejsc postojowych, a mają samochody i jeszcze śmiali się z tych, co są jeleniami i za miejsca zapłacili. Rodzina, znajomi i inni goście i tak nie mogliby na tych miejscach zaparkować :)


groszek11
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2018, 10:57

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: groszek11 » 08 sty 2018, 12:08

Angrrr pisze:Chodnik sluzy do chodzenia, jezdnia do jezdzenia, a miejsce parkingowe do parkowania. Dorabianie idiotycznych teori by prowadzic samowolke to zwykle prostactwo. Parkowanie na chodnikach i częściach zielonych to rak większości ulic/osiedl np. Dąbska, Bajeczna czy Avia.

Kazdy z kupujących mieszkanie wiedział jaki jest współczynnik mieszkań do miejsc postojowych. Stac Cie na 3 auta w rodzinie? Gratuluje. Niestety, większość osiedl nie posiada 3:1 stosunku miejsc do parkowania do ilosci mieszkań.

Podpisuję się pod tym!! My zdecydowaliśmy się kupić mieszkanie tylko z miejscem postojowym. W przypadku gdyby miejsc już nie było zrezygnowalibysmy z kupna mieszkania. Obecnie jest tyle inwestycji, że jest w czym wybierać.

A rodzina i znajomi przecież nie muszą parkować pod naszym blokiem. Nie uważam ze jest to jakiś problem żeby ktoś przeszedł kawałek... sami mamy rodzinę która mieszka na osiedlu zamkniętym i nie jest to dla mnie problem zaparkować dalej i się przejść.

korczak
Posty: 53
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:47

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: korczak » 10 sty 2018, 22:09

Zatem widzę, że chyba trzeba zwrócić się do Zarządcy o wprowadzenie strefy zamieszkania, co rozwieje wszelkie wątpliwości co do miejsc parkingowych, a cwaniaków trochę utemperuje.

Równocześnie zastanawiam się co to za goście będą odwiedzać szanownych mieszkańców, że nie mogą jak większość poszukać miejsca poza terenem osiedla i podejść? Czy wszyscy są już tak leniwi, że goście i znajomi muszą np. stanąć idealnie pod klatką lub np. na wjeździe do garażu?
Garaże i osiedla ogrodzone już od jakiegoś czasu są standardem, ale chyba wciąż więcej jest miejsc w Krakowie, gdzie właśnie musisz poszukać wolnego miejsca i stanąć zgodnie z przepisami, a nie jak ktoś napisał wcześniej jak popadnie i gdziekolwiek w ramach rozsądku.

Szanujmy się i naszą wspólną przestrzeń!


prawego
Posty: 29
Rejestracja: 30 lip 2017, 23:30

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: prawego » 13 sty 2018, 13:56

Sprawdziło się to co niestety przewidywałem. Skorzystałem ze swojego miejsca parkingowego, a jedna z furgonetek dowożących sprzęt stanęła sobie przy chodniku. Nie ma opcji żeby wyjechać. Musiałem poszukać tych bystrzaków parkowania i ich pogonić.

Powodzenia dla parkujących.

motor
Posty: 7
Rejestracja: 04 sty 2018, 18:12

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: motor » 14 sty 2018, 11:37

mam pytanie do osob ktore mieszkaja w budunku A i maja wjazd do garazu od inwestycji confisio - czy działa Wam pilot do bramy? Ile razy podjezdzam to musze parkowac na zewnatrz i nie widzialem w garazu ani jednego auta.

agatellka
Posty: 30
Rejestracja: 22 lis 2017, 10:05

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: agatellka » 14 sty 2018, 15:52

ja mam w budynku A i wjazd od confisco.
Pilot bez zarzutów działa-a korzystam prawie codziennie- zgłoś to Atalowi

Od paru dni brama sama się zamyka. Wcześniej trzeba było po wjeździe zamknąć ją pilotem- dużo osób o tym nie wiedziało i brama na wjazd na parking była otwarta...

Parsley
Posty: 8
Rejestracja: 05 wrz 2017, 22:33

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: Parsley » 17 sty 2018, 22:21

A ja wogole nie moglam skorzystac z miejsca postojowego bo wjazd byl zastawiony innym samochodem.

Paulina7
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2018, 15:28

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: Paulina7 » 19 sty 2018, 15:37

Ja zdecydowanie jestem za możliwością parkowania w przestrzeniach wokół inwestycji. Też chętnie kupiłabym miejsce gdyby mniejszym mieszkaniom przysługiwało, więc argument skąpstwa jest bezzasadny. Uważam, że możliwość parkowania w obrębie inwestycji jest również w interesie innych mieszkańców Dąbia, bo my - osoby które nie miały możliwości kupienia miejsca, będziemy wykorzystywać ich miejsca... co wydaje się nie w porządku, w sytuacji gdy mamy przestrzeń do wykorzystania na parkowanie wokół naszej inwestycji.


Angrrr
Posty: 102
Rejestracja: 21 kwie 2017, 9:41

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: Angrrr » 19 sty 2018, 20:56

Paulina7 pisze:.... Uważam, że możliwość parkowania w obrębie inwestycji jest również w interesie innych mieszkańców Dąbia, bo my - osoby które nie miały możliwości kupienia miejsca, będziemy wykorzystywać ich miejsca... .


Gratuluje logiki. W jaki sposob? Miejsca sa " zamykane".
Strasznie żałosna argumentacja.

Paulina7
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2018, 15:28

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: Paulina7 » 19 sty 2018, 22:55

Miałam na myśli to, ze będziemy parkować pod innymi blokami na innych ulicach wkoło. Ale widzę, ze nie ma sensu prowadzić dalej tej dyskusji.



Wróć do „Bajeczna Apartamenty Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości