Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Apartamenty Bajeczna w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
korczak
Posty: 53
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:47

Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: korczak » 05 sty 2018, 18:13

Jest sposób na tych co będą tak chcieli parkować.
Musimy wystąpić o utworzenie na ternie osiedla Strefy zamieszkania tj. znak D-40 - na Bagrach działa to bardzo dobrze i Straż Miejska reaguje na takie przypadki.
Inaczej spotkamy się z sytuacją, że chcąc wjechać/wyjechać do/z garażu będziemy przeciskać się między zaparkowanymi na samym wjeździe samochodami (widziałem takie sytuacje na osiedlach Dom-Bud, auta stoją wzdłuż całej rampy mimo iż nie ma tam miejsc i skutecznie utrudniają wyjazd, wjazd), a chcąc wyjść z wózkiem z klatki będziesz musiał jechać przez garaż....
W tej chwili może nie jest to problem, ale zobaczycie jak się wszyscy wprowadzą, auta będą stać wszędzie dosłownie wszędzie utrudniając poruszanie się pieszym i szczęściarzom co mieli okazje kupić miejsca postojowe zew i wew.

Zgodnie z art. 2 ustawy z 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108, poz. 908 z późn. zmianami) "strefa zamieszkania" jest to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi.
Szczególne zasady ruchu drogowego, o których mowa w definicji "strefy zamieszkania", to m.in zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.
Z powyższego zapisu wynika, że w przypadku braku wyznaczonych miejsc do postoju pojazdów, parkowanie w strefie zamieszkania jest niedopuszczalne.


Daniel11
Posty: 58
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:06

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: Daniel11 » 05 sty 2018, 18:32

Dokładnie. Nie rozumiem ludzi, którzy mimo szerokiej jezdni muszą przycumować jednym bokiem na chodniku. Chyba tylko po to bypieszy miał mniej miejsca i by chodnik się zapadał pod ciężarem, tak by mogły stać kałuże.
Już teraz ktoś w czarnym Suvie Chevroleta (nie wiem czy jest na forum) mimo dużej ilości miejsca musi stanąć na chodniku. To po prostu najzwyklesze buractwo.

choco
Posty: 7
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:13

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: choco » 05 sty 2018, 19:37

A nie ma być tak, że piloty do wjazdu dostaną tylko osoby mające miejsce w garażu albo naziemne? I jak szlaban zacznie działać (pewnie jak się większość wprowadzi) to problem się samoczynnie rozwiąże?


Daniel11
Posty: 58
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:06

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: Daniel11 » 06 sty 2018, 9:29

Właśnie nie. Też tak myślałem, ale zapytałem się przy odbiorze mieszkania o to. I dostałem odpowiedź, że pilot będzie miał każdy mieszkaniec. Z jednej strony tak powinno być, bo ktoś płaci duże pieniądze za mieszkanie i by nie miał swobodnego dostępu. Ale z drugiej to parkowanie powinno być cywilizowane, a nie takie gdzie stawia się samochody na chodnikach.

Hubert
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:16

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: Hubert » 06 sty 2018, 12:01

Czy osoby wypowiadające się na temat parkowania posiadają samochody? W mało której rodzinie jest teraz 1 samochód, w większości przypadków są 2 bądź nawet 3. Jestem absolutnie za tym, żeby parkować gdzie tylko się da, w granicach rozsądku oczywiście. Nie wstawiajmy żadnych znaków!
Co z gośćmi? Mają parkować samochody na parkingu Galerii M1? Na osiedlu przy rozsądnym parkowaniu jest miejsca na 50 samochodów na dziko, a dopóki nie powstanie 2 etap inwestycji nawet na 100. To działa tylko i wyłącznie na naszą korzyść. Już są posty, że ludzie kupią miejsca parkingowe... Jak poradzą sobie ludzie, którzy posiadają auto, a nie mają miejsca? Zastanówcie się i nie patrzcie tylko ze swojej perspektywy.

Pozdrawiam
Hubert

onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: onaja » 06 sty 2018, 12:22

Zgadzam się wszystko w granicach rozsądku. My mamy miejsce w garażu podziemnym,ale to nam wystarcza.
Co jednak jak przyjadą goście, rodzina itd. ;)

Daniel11
Posty: 58
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:06

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: Daniel11 » 06 sty 2018, 13:19

Tylko czemu ktoś ma stawiać na osiedu 2-3 samochody i zajmować przestrzeń tym co chcieliby normalnie chodzić po chodnikach. A to, że będą samochody tak stawiane, plus koło stojaków rowerowych, to pewne.
Osoby, które nie mają samochodu, albo mają miejsca postojowe też zapłacili za mieszkania i chcą korzystać z infrastruktury. Dlaczego ktoś ma im to uniemożliwaić zastawiając chodniki, lub bramy do garażów?
Dlatego uważam, że musi być wprowadzona organizacja ruchu z wyznaczonymi miejscami do parkowania. Będzie ich pewnie mało, ale takie są uroki mieszkania blisko centrum miasta. Widziały gały co brały.

Hubert
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:16

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: Hubert » 06 sty 2018, 13:34

Własnie taką mamy mentalność, ja czegoś nie mam to niech innemu też będzie źle. Będę chodził całym chodnikiem, byle ktoś nie mógł zajechać na chodnik jeśli przyjedzie o 23 i nie będzie miał gdzie stanąć. Szanujmy się...

Nie ma co na te chwilę drążyć więcej tego tematu. Wszystko wyjdzie w praniu jak już większość mieszkańców się wprowadzi. Przez kilka najbliższych miesięcy nie powinno być problemu z parkowaniem.


prawego
Posty: 29
Rejestracja: 30 lip 2017, 23:30

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: prawego » 06 sty 2018, 14:06

Hubert pisze:Własnie taką mamy mentalność, ja czegoś nie mam to niech innemu też będzie źle. Będę chodził całym chodnikiem, byle ktoś nie mógł zajechać na chodnik jeśli przyjedzie o 23 i nie będzie miał gdzie stanąć. Szanujmy się...

Nie ma co na te chwilę drążyć więcej tego tematu. Wszystko wyjdzie w praniu jak już większość mieszkańców się wprowadzi. Przez kilka najbliższych miesięcy nie powinno być problemu z parkowaniem.

Tak Hubert, szanujmy się. Ta droga jest tak wąska, że każdy kto będzie stawał na chodniku, utrudni wyjazd tym, którzy mają zewnętrzne miejsca postojowe.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2018, 15:03 przez prawego, łącznie zmieniany 2 razy.

onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: onaja » 06 sty 2018, 14:13

Daniel11 pisze:Tylko czemu ktoś ma stawiać na osiedu 2-3 samochody i zajmować przestrzeń tym co chcieliby normalnie chodzić po chodnikach. A to, że będą samochody tak stawiane, plus koło stojaków rowerowych, to pewne.
Osoby, które nie mają samochodu, albo mają miejsca postojowe też zapłacili za mieszkania i chcą korzystać z infrastruktury. Dlaczego ktoś ma im to uniemożliwaić zastawiając chodniki, lub bramy do garażów?
Dlatego uważam, że musi być wprowadzona organizacja ruchu z wyznaczonymi miejscami do parkowania. Będzie ich pewnie mało, ale takie są uroki mieszkania blisko centrum miasta. Widziały gały co brały.

Czytam i nie wierzę w to co czytam :shock: więcej empatii i tolerancji :lol:



Wróć do „Bajeczna Apartamenty Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości