Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Apartamenty Bajeczna w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: onaja » 02 mar 2018, 18:03

jagar pisze:
darekk pisze: Można się na przykład dowiedzieć, że powołanie się na podpisaną przez wszystkich umowę, to "argument z czapy" :? , :shock:



Skoro tak chcesz się powoływać na umowę, to przypominam że uprawnia Cię ona jedynie do parkowania na wykupionym miejscu postojowym/miejscu w garażu, a nie do zabraniania innym parkowania na terenach wspólnych. Więc właśnie powołujmy się na umowę!



Nie ma w tej inwestycji czegoś takiego jak miejsca ogólnodostępne do parkowania. Nie są przewidziane one w projekcie.
A chodnik jest do chodzenia,a nie parkowania. Chyba,że się mylę,że chodniki są do chodzenia a drogi do jeżdżenia.


jagar
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2018, 11:49

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: jagar » 02 mar 2018, 18:39

onaja pisze:
jagar pisze:
darekk pisze: Można się na przykład dowiedzieć, że powołanie się na podpisaną przez wszystkich umowę, to "argument z czapy" :? , :shock:



Skoro tak chcesz się powoływać na umowę, to przypominam że uprawnia Cię ona jedynie do parkowania na wykupionym miejscu postojowym/miejscu w garażu, a nie do zabraniania innym parkowania na terenach wspólnych. Więc właśnie powołujmy się na umowę!



Nie ma w tej inwestycji czegoś takiego jak miejsca ogólnodostępne do parkowania. Nie są przewidziane one w projekcie.
A chodnik jest do chodzenia,a nie parkowania. Chyba,że się mylę,że chodniki są do chodzenia a drogi do jeżdżenia.


Właściwie to się mylisz.

Jakikolwiek ruch pojazdów ani drogi na terenach prywatnych nie są w żaden sposób uregulowane przepisami - nie stosuje się do nich przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym, na które ktoś z forum (dawniejsza wypowiedź) już się powoływał. Wynika to z art. 1 ust 1 tej ustawy - nie są tam wskazane drogi prywatne, a nasz teren nie jest też strefą zamieszkania ani strefą ruchu - żadne znaki na to nie wskazują.

Oznacza to, że nie ma żadnej zasady wskazującej gdzie można parkować, a gdzie nie można, a opisane w umowach deweloperskich miejsca do parkowania to po prostu zwiększenie nieruchomości, którą stanowi dane mieszkanie o powierzchnię danego miejsca (jak też już ktoś wspomniał, chyba w innym wątku - miejsce postojowe to przynależność do danej nieruchomości czyli kolokwialnie mówiąc mieszkania), za które część z nas zapłaciła. Tak więc do danego "miejsca" prawo ma tylko dana osoba, analogicznie jak do jej mieszkania - co do reszty terenu prawo mamy wszyscy, gdyż to nieruchomość wspólna, więc naprawdę każdy ma prawo parkować gdzie chce. Oczywiście każdego obowiązują jakieś zasady wychowania, tak więc nikt nie powinien nikogo zastawiać.

Gdyby droga służyła tylko do chodzenia, to nikt nie mógłby nawet przejść z samochodu do klatki - komentujcie powyższe jak chcecie, ja już chyba nie mam siły czytać tych bezsensownych argumentów... tak czy tak nikt tutaj nikogo nie przekona, więc po co się obrzucać mięsem. Dopiero na zebraniu wspólnoty uzgodnimy jak sprawa skończy się finalnie.

onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: onaja » 02 mar 2018, 18:56

jagar pisze:
onaja pisze:
jagar pisze:

Skoro tak chcesz się powoływać na umowę, to przypominam że uprawnia Cię ona jedynie do parkowania na wykupionym miejscu postojowym/miejscu w garażu, a nie do zabraniania innym parkowania na terenach wspólnych. Więc właśnie powołujmy się na umowę!



Nie ma w tej inwestycji czegoś takiego jak miejsca ogólnodostępne do parkowania. Nie są przewidziane one w projekcie.
A chodnik jest do chodzenia,a nie parkowania. Chyba,że się mylę,że chodniki są do chodzenia a drogi do jeżdżenia.


Właściwie to się mylisz.

Jakikolwiek ruch pojazdów ani drogi na terenach prywatnych nie są w żaden sposób uregulowane przepisami - nie stosuje się do nich przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym, na które ktoś z forum (dawniejsza wypowiedź) już się powoływał. Wynika to z art. 1 ust 1 tej ustawy - nie są tam wskazane drogi prywatne, a nasz teren nie jest też strefą zamieszkania ani strefą ruchu - żadne znaki na to nie wskazują.

Oznacza to, że nie ma żadnej zasady wskazującej gdzie można parkować, a gdzie nie można, a opisane w umowach deweloperskich miejsca do parkowania to po prostu zwiększenie nieruchomości, którą stanowi dane mieszkanie o powierzchnię danego miejsca (jak też już ktoś wspomniał, chyba w innym wątku - miejsce postojowe to przynależność do danej nieruchomości czyli kolokwialnie mówiąc mieszkania), za które część z nas zapłaciła. Tak więc do danego "miejsca" prawo ma tylko dana osoba, analogicznie jak do jej mieszkania - co do reszty terenu prawo mamy wszyscy, gdyż to nieruchomość wspólna, więc naprawdę każdy ma prawo parkować gdzie chce. Oczywiście każdego obowiązują jakieś zasady wychowania, tak więc nikt nie powinien nikogo zastawiać.

Gdyby droga służyła tylko do chodzenia, to nikt nie mógłby nawet przejść z samochodu do klatki - komentujcie powyższe jak chcecie, ja już chyba nie mam siły czytać tych bezsensownych argumentów... tak czy tak nikt tutaj nikogo nie przekona, więc po co się obrzucać mięsem. Dopiero na zebraniu wspólnoty uzgodnimy jak sprawa skończy się finalnie.


poczekamy na decyzje nas wszystkich.


Angrrr
Posty: 102
Rejestracja: 21 kwie 2017, 9:41

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: Angrrr » 02 mar 2018, 20:30

Najważniejszy punkt tego wątku ( o ile nie calego forum inwestycji ) to...tadam... Mamy naszego wlasnego "Lysego" :) miodzio, bedzie dresiarnia :)

lysyy85
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:00

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: lysyy85 » 03 mar 2018, 11:18

Konkluzja jest taka, że jakby każdy parkował normalnie, czyli nie przystawiał tych co mają miejsce, a ci co mają miejsce nie spinali dupy tylko jeździli jak ludzie ten temat bylby niepotrzebny.

Najlepiej zatrudnijcie ciecia który będzie łaził po osiedlu i robił zdjęcia jak ktoś stanie milimetr na chodniku. Jebnijcie się wszyscy w głowę i parkujcie po prostu po ludzku.

onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: onaja » 03 mar 2018, 12:31

lysyy85 pisze:Konkluzja jest taka, że jakby każdy parkował normalnie, czyli nie przystawiał tych co mają miejsce, a ci co mają miejsce nie spinali dupy tylko jeździli jak ludzie ten temat bylby niepotrzebny.

Najlepiej zatrudnijcie ciecia który będzie łaził po osiedlu i robił zdjęcia jak ktoś stanie milimetr na chodniku. Jebnijcie się wszyscy w głowę i parkujcie po prostu po ludzku.

kultura i słownictwo na wysokim poziomie :roll: :shock: bogactwo językowe :o

onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: onaja » 03 mar 2018, 12:31

Angrrr pisze:Najważniejszy punkt tego wątku ( o ile nie calego forum inwestycji ) to...tadam... Mamy naszego wlasnego "Lysego" :) miodzio, bedzie dresiarnia :)


:lol:

kasia86
Posty: 29
Rejestracja: 30 wrz 2017, 14:24

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: kasia86 » 04 mar 2018, 9:04

:lol:

Drogi kolego mądralo, który chcesz pociać moje prawo jazdy - bo ja przyznaję się otwarcie, że nie wyjadę jeżeli ktoś zastawi mi moje zewnętrzne miejsce parkinkowe i do tego jeszcze dodam, że nie jeżdzę audi A8 tylko segmentem D. Zwróć uwagę na szerokość zewnętrznych miejsc parkingowych... Na razie stoją na nich pojedyncze auta! Nie wyobrażam sobie, że ktoś mnie zastawi. I faktycznie jak tak się stanie, to nie ze złośliwości, ale ze zwykłego dbania o swoje interesy poinformują o tym służby porządkowe!

Przez takie osoby jak lysyy85 zmieniam swoje zdanie na pewne tematy!
A może załóżmy grupę na ., gdzie nie będziemy tak bardzo anonimowi...


maciekb92
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2017, 14:03

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: maciekb92 » 04 mar 2018, 11:30

kasia86 pisze::lol:

Drogi kolego mądralo, który chcesz pociać moje prawo jazdy - bo ja przyznaję się otwarcie, że nie wyjadę jeżeli ktoś zastawi mi moje zewnętrzne miejsce parkinkowe i do tego jeszcze dodam, że nie jeżdzę audi A8 tylko segmentem D. Zwróć uwagę na szerokość zewnętrznych miejsc parkingowych... Na razie stoją na nich pojedyncze auta! Nie wyobrażam sobie, że ktoś mnie zastawi. I faktycznie jak tak się stanie, to nie ze złośliwości, ale ze zwykłego dbania o swoje interesy poinformują o tym służby porządkowe!

Przez takie osoby jak lysyy85 zmieniam swoje zdanie na pewne tematy!
A może załóżmy grupę na ., gdzie nie będziemy tak bardzo anonimowi...


+1

BajecznyApartament
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2018, 16:04

Re: Miejsca postojowe / parkowanie i organizacja ruchu na os. Apartamenty Bajeczna

Postautor: BajecznyApartament » 07 cze 2018, 16:39

Ja ze swojej strony mogę napisać, że jako posiadacz zewnetrznego miejsca postojowego nie jestem w stanie z niego korzystac. Przez pierwsze poł roku czekałem cierpliwie az ekipy remontowe, ktore parkowały buzami itb wzdłuż blokow zakoncza swoje prace. Teraz widzę,ze auta stojace to auta lokatorow, czesto widze ze auta stoja tam po kolka dni nie przeparkowywane ( brawo) i maja za nic fakt,ze blokuja wjazd/ wyjazd na miejsce postojowe ( całkowity brak myślenia). Ostatnio straciłem cierpliwosc kiedy próbując wyjechać z mojego miejsca postojowego po pieciu minutach krecenia i palenia niepotrzebnie paliwa, zadzwonilem na straz miejską, ktora przyjechala w doslownie 3 minuty. Nawet nie musiałem im dlugo tlumaczyc o co chodzi tylko od razu zadzwonili po lawete. Zrobilo sie male zamieszanie bo droga byla zablokowana przez moje i ich auto dobrą chwilę. Straz miejska zdazyla wypisac mandat dwóm autom ktore blokowaly moj wyjazd. Jeden kierowca zdazyl na 2 min przed przyjazdem lawety przeparkoac auto ( jednak mandatu nie uniknął) drugi został wziety dzwigiem na platforme ( taka laweta przyjechala )
Nie ukrywam ,ze bede tak robil za kazdym razem gdy nie bede mógl wjechac lub wyjechac ze swojego miejsca postojowego.
Strazy miejskiej takie akcje sa na rekę ( wszyscy maja z tego profity, za ktore grubo placi odholowywany)
W przypadku gdzie jedno auto blokuje, zwlaszcza wyjazd innemu autu zadne artykuły ,przepisy i uregulowania nie sa stosowane, niezaleznie czy to jest strefa ruchu czy autostrada. Blokuje to zostaje odholowywany - tak powiedzial mi straznik

Chciałbym jeszce dodać, że nie jest prawdą do konca iż nie ma gdzie parkowac, to ktos musi parkowac akurat wzduż bloku( blokujac korzystanie z zewz miejsc postojowych) Wiele razy widze gdzie jest pelno wolnych miejsc ( innych niz wspomniane, ktore blokują) ale szanowny kierowca musi zaparkowac sobie bezpośrednio pod klateczką, bo 15 metrow juz nie łaska podejsc.
Pewnie taki kierowca mysli sobie: "ale jestem cudowny, oni tyle poplacili za miejsca i jeszce ich za to co miesiąc w czynszu skubią a ja sobie parkuje za free i to pod sama klatka"
Dwoch cudownych juz dostali zapewnie refleksji

Jesli wspolnota nie wprowadzi porządku w ruchu na terenie osiedla proponuje posiadaczą miejsc postojowych nie placenia czynszu za ich eksploatacje poniewaz nie bedziemy w stanie ich sami eksploatowac - jest to logiczne


Pozdrawiam i życze rozsądku,



Wróć do „Bajeczna Apartamenty Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości