Kiedy powstaje / jest zakładana wspólnota mieszkaniowa w bloku - Apartamenty Bajeczna

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Apartamenty Bajeczna w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
wisnia
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2017, 9:56

Kiedy powstaje / jest zakładana wspólnota mieszkaniowa w bloku - Apartamenty Bajeczna

Postautor: wisnia » 25 lut 2018, 23:37

Pojawiło się już wcześniej w innych wątkach na forum, ale sprawa chyba warta założenia nowego tematu. Czyli kiedy powstaje wspólnota mieszkaniowa w nowym bloku.

Daniel11 pisze:Na marginesie. Kiedy ustanowi się wspólnota? Czy ktoś już konkretnie orientował się kiedy można spodziewać się aktów notarialnych?
Przyjelmniej byłoby wpisać hipotekę (ponoć w Krk czeka się nadłużej w Polsce na wpis) i płacić niższe odestki od kredytu (jak ktoś ma :( )

korczak pisze:Co do wspólnoty to chyba musimy czekać na wszystkich, a Akty Notarialne ostateczne zakładam że w takim tempie jak odbiory, czyli pewnie do miesiąca przed terminem wskazanym w dotychczasowym Akcie Notarialnym - przy okazji - zwracam uwagę, że Kancelaria na ul. Karmelickiej nie jest najtańsza.... są inne które zrobią te samą robotę taniej - koszt aktu ostatecznego jest całkowicie po naszej stronie tj. po stronie nabywcy mieszkania. Wpisy hipotek dla zakupów od Deweloperów rzeczywiście zajmują sporo czasu nawet do 12-14 miesięcy :/

No właśnie, czy w związku z tym wspólnota mieszkaniowa powstaje jak już wszyscy będą mieć akty notarialne? A nie jest przypadkiem tak, że powstaje od pierwszego aktu notarialnego, a zebranie wspólnoty to już tylko formalność później? Ktoś przecież musi powołać zarządcę, a podpisywanie aktów notarialnych może jeszcze potrwać?


Mieszkaniec76
Posty: 38
Rejestracja: 05 lis 2017, 8:45

Re: Kiedy powstaje / jest zakładana wspólnota mieszkaniowa w bloku - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Mieszkaniec76 » 06 mar 2018, 18:32

Na kiedy są terminy ostatnich odbiorów? Ktoś już mieszka na Bajecznej?

onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Kiedy powstaje / jest zakładana wspólnota mieszkaniowa w bloku - Apartamenty Bajeczna

Postautor: onaja » 06 mar 2018, 20:47

Może Łysy mieszka? :lol:


lysyy85
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:00

Re: Kiedy powstaje / jest zakładana wspólnota mieszkaniowa w bloku - Apartamenty Bajeczna

Postautor: lysyy85 » 07 mar 2018, 10:15

Tak, łysy mieszka i nie widzi problemów z parkowaniem.

A tak serio, to oby nam się fajnie mieszkało:)

Angrrr
Posty: 102
Rejestracja: 21 kwie 2017, 9:41

Re: Kiedy powstaje / jest zakładana wspólnota mieszkaniowa w bloku - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Angrrr » 07 mar 2018, 11:36

Lysy, Ty znowu to samo :P

Wczoraj wieczorem nie bylem w stanie "objechac" oski dookola bo na chodniku staly 2 minivany robotnikow, a rownolegle do nich jakis k***s postanowil zaparkowac swoja srebrna toyote w kombi. Pozdrawiam

Inblu
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2018, 18:52

Re: Kiedy powstaje / jest zakładana wspólnota mieszkaniowa w bloku - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Inblu » 08 mar 2018, 12:20

Szanowni Państwo!
Wypraszam sobie! Żaden k...as z kombi. Jak już to c...pa z kombi 8-) Tak, zaparkowałam dokładnie tak jak zostało napisane.
A wiecie dlaczego? Dlatego,że codziennie mam problem z wyjazdem, bądź parkowaniem na swoim miejscu. Przestaje to być śmieszne.
Skoro mnie blokują to postanowiłam,że też zablokuję innych,a co? Podobno "mistrzowie kierownicy" są na osiedlu,a niektórzy to by się tirem zmieścili.
Chyba jednak nie ma miejsca, aż tyle.

Angrrr
Posty: 102
Rejestracja: 21 kwie 2017, 9:41

Re: Kiedy powstaje / jest zakładana wspólnota mieszkaniowa w bloku - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Angrrr » 08 mar 2018, 13:07

Inblu pisze:Szanowni Państwo!
Wypraszam sobie! Żaden k...as z kombi. Jak już to c...pa z kombi 8-) Tak, zaparkowałam dokładnie tak jak zostało napisane.
A wiecie dlaczego? Dlatego,że codziennie mam problem z wyjazdem, bądź parkowaniem na swoim miejscu. Przestaje to być śmieszne.
Skoro mnie blokują to postanowiłam,że też zablokuję innych,a co? Podobno "mistrzowie kierownicy" są na osiedlu,a niektórzy to by się tirem zmieścili.
Chyba jednak nie ma miejsca, aż tyle.

haha milo poznac ;) ogien ogniem, oko za oko, itp... Przez kilka miesiecy napewno bedzie mnostwo spin glownie z powodu samochodow robotnikow. Jak do tego dojda takie zachowania mieszkancow to oj bedzie sie dzialo.

Inblu
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2018, 18:52

Re: Kiedy powstaje / jest zakładana wspólnota mieszkaniowa w bloku - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Inblu » 08 mar 2018, 13:23

Angrrr mi też miło :)

Problem z parkowaniem jest i będzie. Niestety,ale od rana prosiłam, szukałam właścicieli aut, którzy blokowali mi wjazd i wyjazd.
Popołudniu już mi nerwy puściły. Nie jestem mistrzem kierownicy ani nie prowadzę tir-a. Pomimo kamerki, wyjazd autem, które ma ponad 4 m długości - jest problemem.


Angrrr
Posty: 102
Rejestracja: 21 kwie 2017, 9:41

Re: Kiedy powstaje / jest zakładana wspólnota mieszkaniowa w bloku - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Angrrr » 08 mar 2018, 13:50

oh well... #986

korczak
Posty: 53
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:47

Re: Kiedy powstaje / jest zakładana wspólnota mieszkaniowa w bloku - Apartamenty Bajeczna

Postautor: korczak » 12 mar 2018, 17:45

Inblu pisze:Angrrr mi też miło :)

Problem z parkowaniem jest i będzie. Niestety,ale od rana prosiłam, szukałam właścicieli aut, którzy blokowali mi wjazd i wyjazd.
Popołudniu już mi nerwy puściły. Nie jestem mistrzem kierownicy ani nie prowadzę tir-a. Pomimo kamerki, wyjazd autem, które ma ponad 4 m długości - jest problemem.

Skoro to trwało cały dzień czemu na Straż Miejską nie dzwoniłaś, zdążyli by zareagować za tych kilka godzin :) Chyba lepsze rozwiązanie niż świadomie komuś na złość zrobić.
No nic, zapowiada się ciekawie skoro takie rozwiązania idą w ruch.

ps. proponuję przenieść te wątki do części o parkowaniu, ze wspólnotą nie mają związku.



Wróć do „Bajeczna Apartamenty Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości