Wózkowania i rowerownia na korytarzu? Przechowywanie sprzętów - Apartamenty Bajeczna

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Apartamenty Bajeczna w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
darekk
Posty: 28
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:10

Wózkowania i rowerownia na korytarzu? Przechowywanie sprzętów - Apartamenty Bajeczna

Postautor: darekk » 09 kwie 2018, 22:01

Wózek na korytarzu, no dobra, mogę zrozumieć, ale do tego rower to mnie zagrzało. Prywatna sień czy co? Też tak macie ?


onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Wózkowania i rowerownia na korytarzu? Przechowywanie sprzętów - Apartamenty Bajeczna

Postautor: onaja » 11 kwie 2018, 16:29

Wózek może być zrozumiała,ale w życiu sama bym wózka na zewnątrz nie trzymała. Poza tym korytarz jest częścią wspólną.
A jak ktoś będzie chciał wodę odłączyć to musi przestawiać te wózek i czyjś rower? :shock:
Rower???????!!!!! Chyba się trzyma na balkonie lub na dole, w garażu. Przecież nie w korytarzu.... :lol:
ja bym zwróciła grzecznie uwagę sąsiadom i poprosiła, aby usunęli rower :?

onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Wózkowania i rowerownia na korytarzu? Przechowywanie sprzętów - Apartamenty Bajeczna

Postautor: onaja » 13 kwie 2018, 11:21

Dzisiaj musiałam przestawiać rower sąsiadów,aby móc zakręcić zawór wody w domu i dostać się do wspólnych pomieszczeń na korytarzu :oops:
bo ściągamy kaloryfery do malowania :shock: proszę uprzejmie byśmy się wszyscy szanowali wzajemnie :?


Angrrr
Posty: 102
Rejestracja: 21 kwie 2017, 9:41

Re: Wózkowania i rowerownia na korytarzu? Przechowywanie sprzętów - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Angrrr » 13 kwie 2018, 13:13

trzeba bylo schowac rower do siebie do mieszkania w ramach zartu ;)

btw. ten zawor od ogrzewania (z ta czarna obudowa) jest dla mnie zupelnie nie jasny... ma ktos do tego instrukcje? ;)

lysyy85
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:00

Re: Wózkowania i rowerownia na korytarzu? Przechowywanie sprzętów - Apartamenty Bajeczna

Postautor: lysyy85 » 13 kwie 2018, 14:04

O no to widzę komuś korona z głowy spadła, bo przestawił rower. Ludzie kupiliście zwykłe mieszkania, na zwykłym osiedlu. To nie jest Wawel. Jak ktoś przestawi komuś rower to nie jest powód do oburzenia.

Sat
Posty: 39
Rejestracja: 20 lis 2017, 11:36

Re: Wózkowania i rowerownia na korytarzu? Przechowywanie sprzętów - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Sat » 13 kwie 2018, 14:29

Każda klatka ma tylko trzy mieszkania więc wystarczy podejść do sąsiadów z prawej lub z lewej strony i dogadać się, co da forum w tej sprawie? To już chyba nie jest jak z samochodami, że nie wiadomo czyj to stoi i przeszkadza.

Nie zostawiam i nie mam zamiaru trzymać rower na korytarzu, ale osobiście mi by to nie przeszkadzało. Szkoda że te stojaki dla rowerów na dziedzińcu nie chronią przed deszczem a śniegiem, ale cóż.

darekk
Posty: 28
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:10

Re: Wózkowania i rowerownia na korytarzu? Przechowywanie sprzętów - Apartamenty Bajeczna

Postautor: darekk » 13 kwie 2018, 15:17

Rozumiem, że skoro to nie Wawel, to jak mi coś zbywa z mieszkania to wywale to na korytarz, bo co mi tam. Przecież tylko idiota i frajer trzyma swoje bety w domu, lub na balkonie. O spytaniu sąsiadów o zgodę już nie wspomnę. W sumie w slumsach jest jeszcze gorzej.

onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Wózkowania i rowerownia na korytarzu? Przechowywanie sprzętów - Apartamenty Bajeczna

Postautor: onaja » 13 kwie 2018, 15:58

Angrrr pisze:trzeba bylo schowac rower do siebie do mieszkania w ramach zartu ;)

btw. ten zawor od ogrzewania (z ta czarna obudowa) jest dla mnie zupelnie nie jasny... ma ktos do tego instrukcje? ;)


przyznam szczerze,że hydraulicy mi to robili :roll: stąd trudno mi odpowiedzieć. :(


onaja
Posty: 141
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:10

Re: Wózkowania i rowerownia na korytarzu? Przechowywanie sprzętów - Apartamenty Bajeczna

Postautor: onaja » 13 kwie 2018, 16:02

lysyy85 pisze:O no to widzę komuś korona z głowy spadła, bo przestawił rower. Ludzie kupiliście zwykłe mieszkania, na zwykłym osiedlu. To nie jest Wawel. Jak ktoś przestawi komuś rower to nie jest powód do oburzenia.


:shock: poważnie nie jest, to może skoro to nie Wawel postawię tam lodówkę, śmieci czy inne rzeczy :shock:

Sprawa konfliktu wokół właściwego użytkowania wewnętrznego korytarza jest więc jak najbardziej sporem o korzystanie z części wspólnej, a więc sporem, którym powinien zająć się zarząd jako reprezentant wspólnoty „ w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali” (art. 21 ust. 1 uwl). Zachowanie właścicielki lokalu, która zastawia wspólny korytarz prywatnymi przedmiotami jest zdecydowanie niewłaściwe. Zasady kultury wymagają uzgodnienia takich działań z sąsiadami, zaś przepisy prawne nie pozwalają na korzystanie z części wspólnej w sposób, który utrudnia korzystanie z niej przez innych współwłaścicieli (art. 13 ust. 1 uwl). Takie korzystanie z części wspólnej nie jest również zgodne z jej przeznaczeniem (art. 12 ust. 1 uwl). Wspólnota jako dysponent części wspólnej ma prawo do zapobiegania naruszeniom prawa do korzystania z części wspólnej. Istnieją zatem podstawy prawne domagania się od właścicielki lokalu, by zaprzestała naruszać interesy innych właścicieli lokali. Zarząd powinien pisemnie wezwać taką osobę do usunięcia prywatnych przedmiotów z korytarza, a w razie braku reakcji – poinformować, że w określonym terminie zarząd sam doprowadzi do ich usunięcia i złożenia w miejscu, z którego właścicielka będzie mogła je odebrać.


Kwestię współkorzystania z nieruchomości wspólnej przez właścicieli lokali tworzących wspólnotę mieszkaniową normują przepisy ustawy o własności lokali oraz kodeksu cywilnego i tak stosownie do brzmienia art. 12 ust. 1 uwl: „właściciel ma prawo do współkorzystania z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem”, natomiast art. 206 k.c. stanowi, iż „każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy wspólnej oraz do korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli.”
Z treści powyższych regulacji wynika, że każdy właściciel lokalu ma prawo korzystać z nieruchomości wspólnej i uprawnienie to jest analogiczne do uprawnień pozostałych członków wspólnoty mieszkaniowej, może zatem korzystać i posiadać w takim stopniu, w jakim nie przeszkadza to pozostałym, np. część nieruchomości wspólnej zająć wyłącznie dla swoich potrzeb i nie naruszy przy tym prawa, jeżeli taki stan zostanie zaaprobowany przez innych właścicieli, innymi słowy; właściciel może tyle posiadać, ile inni właściciele mu nie zabronią.

Daniel11
Posty: 58
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:06

Re: Wózkowania i rowerownia na korytarzu? Przechowywanie sprzętów - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Daniel11 » 13 kwie 2018, 18:45

A może zorganizować więcej stojaków na rowery na dziedzińcu? Na rogu przy budynku B i C by się jeszcze z 3, 4 zmieściły.
Tylko pewnie tego deweloper na swój koszt nie postawi.



Wróć do „Bajeczna Apartamenty Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości