Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Apartamenty Bajeczna w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 26 sie 2018, 22:33

a o jakich gabarytach będzie - agregat prądotwórczy ????

Może w tym miejscu - Wspólnota wybudowałaby dodatkowe / zadaszone/ miejsce dla rowerów ???

Developer o tym nie pomyślał.


Br61
Posty: 19
Rejestracja: 10 gru 2017, 9:38

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Br61 » 26 sie 2018, 22:59

1. W sprawie agregatu pytałem - jeszcze nie wiedżą jak będzie moc (a co za tym idzie wymiary), natomaist zarezerwowali sobie teren (służebnosć)
2. miejsca 1a-25a zgodnie z umową sprzedaży przysługuja tylko włascicielom naszej nieruchomości. Atal zresztą potwierdził to pisemnie (pisałem o tym wcześniej. Osoby nie mające miejsca powinny złożyć wnioski do Atala o przyznanie jednego z tych miejsc. BTW - numeracja rzeczywiscie jest ciekawa. Trzeba sprawdzić wniosek Atala o wz dla II etapu. Moze sąsiedzi jako strony postępowania wiedzą coś więcej? W załączonej przez Korczaka korespondencji z UMK, we wniosku na II etap jest mowa o miejscach postojowych. Gdzie oni je zmieszczą!!?
Chyba nie planują wskażać tych miejsc 1a - 15a?

ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 26 sie 2018, 23:39

Myślę że II ETAP Bajeczna - to właśnie miejsca postojowe 1a-25a. A do nas opowiadaja dziwne inf. - że dla I etapu.


ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 26 sie 2018, 23:40

Br61- czy już podpisałeś umowę końcową ???

ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 27 sie 2018, 0:47

Witam Br61 - co do możliwości zakupu miejsc postojowych 1a-25a - Przedstawiciel ATALA - przedstawił nam iż :
- nie wiedzą jakim kluczem bedą zawiadamiać mieszkańców
- nie wiedzy czy napisza maile do wszystkich mieszkańców czy tylko do tych których będą uważali za stosowne
- może będzie ważna kolejność zgłoszeń do zakupu mieszkań ?????

Do mnie mówili - ogólnie nic nie wiedzą . To są cytaty z naszej rozmowy.

ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 27 sie 2018, 9:33

Witam Sąsiadów.

Rada Dzielnicy II ul. Daszyńskiego 22 w Krakowie tel. 12/431-25-00. w poniedziałek 27.08.2018 / poniedziałek/ - godz. 19 00 - odbędzie się KOMISJA PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO - przewodniczący Marcin Jaworski. / można pisać z zapytaniem jaworka33@gmail.com /

-
Może ktoś z zainteresowanych sąsiadów - uda się na spotkanie Rady - i dowie sie coś w sprawie planowanych inwestycji .
Czy Rada Dzielnicy już opiniowała - KORCZAK - przesłał pismo - z Wydziału Architektury - z inf iż na nowo wydają dla tej inwestycji WZ .
W tym piśmie - nie ma informacji, iż dla nowej inwestycji są budowane wiaty śmietnikowe.

Br61
Posty: 19
Rejestracja: 10 gru 2017, 9:38

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Br61 » 27 sie 2018, 22:42

ewa
1. moja sugestia - wystąp do atala z piemnym wnioskiem o przydział miejsca (zawarcie porozumienia)
2. zgodnie z umową końcową (par7 ust. 1b) z miejsc 1a- 25a korzystać będą tylko osoby, należące do kręgu współwłaścicieli Nieruchomości, które nabędą takie prawo od Spółki na mocy dotychczasowych jak i przyszłych porozumień. Nieruchomość to działka 210/40.
3. umowę podpisałem, na zapisy które budziły moje wątpliwości dostałem doprecyzowujace wyjaśnienia - na piśmie. Teraz jestem we Wspólnocie i
mam prawo do wspóldecydowania o sprawach - w zakresie wynikającym z mojego udziału. Im nas będzie więcej tym będziemy mieć większy wpływ i wgląd na nasze sprawy.
4. Nieustannie musimy śledzić działania Developera przy organizacji inwestycji II etapu.

ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 28 sie 2018, 8:30

Br6 :
Dziękuję.

Wysłałam zapytania do ATALA - w sprawie wątpliwości.

1. agregat prądotwórczy - wielkość , dlaczego w takim miejscu - blisko przy bloku 20 - kiedy są miejsca mniej kolidujące z mieszkańcami
2. brak służebności i zaznaczenia na mapce chodnika do ul. Ofiar Dąbią - która obecnie się wszyscy komunikujemy
3. kto będzie mógł kupić miejsca parkingowe 1a-25a
4. co to za zapis o wykonaniu drogi wzdłuż przyszłych miejsc parkingowych

My po podpisaniu umowy - NIC nie będziemy mieć do powiedzenia:
1. mamy zapis w umowie iż - paragraf 3 pkt. 3 " Ponadto stawiająca oświadcza, że postanowienia niniejszej umowy stanowiące zmianę w stosunku do postanowień opisanej powyżej Umowy Developerskiej stanowią zmianę Umowy Developerskie ........." - czyli zgadzamy sie na zmiany w umowie .
A prawo stanowi tak : iż "umowa o przyrzeczeniu ......" którą podpisaliśmy z developerem - powinna być taka sama w swych głównych założeniach.
A my mamy - istotne różnice :
- developer " wchodzi na naszą dziłałkę210/40 - buduje na niej dożywotnie agregaty prądotwórcze,
- developer - zmusił nas do użyczenia naszej " małej rekreacji - czyli 1 piaskownica i 1 zjeżdżalnia " dla dzieci - wszystko o powierzchni może 30 m2 .
-developer - w wystąpieniu o nową WZ - nic nie pisze o wybudowaniu dla II etapu WIAT Śmietnikowych ani miejsc rowerowych/ oczywiście może je wybudować wewnątrz budynku
Poza tym w paragrafie 9 pkt. 7 - dajemy developerowi " Strona nabywająca udziela Developerowi prawa do dysponowania Nieruchomością na cele budowlane........" - i na TYM KONIEC - i w tym momencie NIE MAMY JUŻ ŻADNYCH PRAW.

Nie zapominaj - iż w uchwale którą już sam cytowałeś - na Zarządca - ma 100 % kolejnych NASZYCH PRAW - i może nimi dysponować jak chce - a może nimi dysponować już przy zgodnie członków wspólnoty TYLKO ok. 51% - może 55% / nie orientuje dobrze/- czyli to tylko ok. 100 - szczęśliwych mieszkańców Bajeczna I ETAP..

CZYLI W DWÓCH MIEJSCACH - ODDALIŚMY NASZE PRAWA - I NA TYM KOŃCZYMY .

Zarządca- ma interes aby mieszkańcy płacili, dużo nie gadali, np. na pytanie do zarządcy - co to za agregat powstanie na naszej "trawce" - dostałam 100% zapewnienie iż to TYLKO NA CZAS BUDOWY - taka jest wiedza administratora o tym co z naszą Wspólnotą obecnie robi developer.
Zarządca na pytanie - gdzie chodnik do ul. Ofiar Dąbia - odpowiedź " Pan kierownik powiedział że nam zostawi" ,
Zarządca na pytanie - dlaczego nie ma chodnika obecnego do ul. Ofiar Dąbia na naszej mapce - BRAK ODPOWIEDZI .

Na razie - jeden ruch - to wykonał KORCZAK udostępniając pismo z Wydziału Architektury.

SZCZEGÓLNIE W ZAKRESIE NOWYCH INWESTYCJI GDZIE NIE MA PLANU ZAGOSPODAROWANIA.
RADA DZIELNICY - NIE OTRZYMAŁA ŻADNEGO ZAPYTANIA W SPRAWIE INWESTYCJI BAJECZNA APARTAMENTY II ETAP.
Nawet gdyby otrzymał żaden DEVELOPER ani Wydział Architektury - NIE biorą tej opiniI na spotkania , zapraszani na spotkania NIE przychodzą - takie jest zawsze działanie projektanta, developera, Wydziału Architektury - w stosunku do opinii Rad Dzielnic. - TU TEZ nie ma i nie będzie wsparcia.

Oczywiści - obecnie sytuacja jest patowa - bo aby mieć głos to trzeba być właścicielem mieszkania


Br61
Posty: 19
Rejestracja: 10 gru 2017, 9:38

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Br61 » 28 sie 2018, 23:22

Ewa
Z Zarządcą nie ma co rozmawiać nt szczegółów II etapu. Nie te kompetencje. W tym temacie tylko z Atalem.
Masz wątpliowści? - dopytuj na pismie bo zawsze warto.
Jak będę miał jakieś nowe infomacje dot, inwestycji podzielę sie tą wiedzą na forum.

Szkopuł w tym, że Atal podzieli się informacjami tylko wtedy gdy będzie musiał.
Na razie zabezpiecza sobie przedpole do dalszych prac,
M.in poprzez podejmowanie uchwał

Br61
Posty: 19
Rejestracja: 10 gru 2017, 9:38

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Br61 » 28 sie 2018, 23:31

Acha.jeszcze jedno.
Każdy Współwłaściciel powinien zapoznać sie z ustawą o własności lokali
W przyszłości będzie nam łatwiej na zebraniach :)



Wróć do „Bajeczna Apartamenty Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości