Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Apartamenty Bajeczna w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
korczak
Posty: 53
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:47

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: korczak » 22 sie 2018, 10:09

Pytanie ile osób wniosło zastrzeżenia i jeśli Atal coś zmieni w treści to od części mieszkańców będzie mieć pozwolenia i upoważnienia, a od reszty nie, co pewnie też im skutecznie uniemożliwi swobodne dzialanie. Ja osobiście wzoru ostatecznej umowy nie widziałem.


ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 22 sie 2018, 10:25

To radze pilnie poprosic o wzór umowy końcowej - ponieważ są niepokojące zapisy szczególnie w sprawie udostępnienia drogi asfaltowej na czas trwania budowy II etapu.
Jaka będzie dla nas ostatecznie droga wjazdowa dla budynków 14,16,18,20 - to tak na prawdę nie ma konkretnej informacji.
Dla mnie - przy przedstawianiu oferty - pani sprzedająca - wyraźnie informował iż nie będzie wjazdu od ul. Ofiar Dabia. Obecnie informują iż będzie taki wjazd czyli od ul. Ofiar Dąbia i od ul. Bajeczna - to bardzo dobrze - ale im kompletnie nie wierzę.
N akcie końcowym chcą od nas wywrzeć zgodę na zgodę na wyłączenie z użytkowania drogi asfaltowej wzdłuż " wielkiej łąki".
Jako załącznik mamy mapkę - warto o nią poprosić znacznie wcześniej - gdzie zaznaczono służebność od ul. Ofiar Dąbia i od ul. Bajecznej / droga wjazdowa dla samochodów/ . Czyli na czas budowy - a nalezy liczyc się z długą budową - bo sąsiedzi na pewno będą skutecznie dziłać dla ochrony swoich interesów mamy tylko ruch samochodów jedną wąską uliczką.
Jeżeli się zgodzimy będzimy cierpieć min. 3 lata.

ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 22 sie 2018, 21:19

Jak idzie podpisywanie umów końcowych z developerem ??
Tylko 2-3 osoby maja słuszne wątpliwości.
Zarządca - nie proponuje spotkania mieszkańców- abyśmy mogli ustalić jakieś wspólne stanowisko w sprawie naszych szerokości zgód w zasadzie na wszystko na naszej działce .
To ciekawa sytuacja.


ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 22 sie 2018, 21:24

W jaki sposób jesteśmy zabezpieczeni na fakt, iż dodatkowe miejsca parkingowe które dopiero zostaną zaprojektowane i wybudowane w II etapie ładnie nazywają w umowie końcowej " urządzone" zostaną sprzedane mieszkańcom z I etapu ??? Dziwne określenie " urządzone" ??

korczak
Posty: 53
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:47

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: korczak » 22 sie 2018, 22:44

@ewa z tego co się dowiedziałem, to drugi etap nie będzie miał nic wspólnego z pierwszym etapem pod względem chyba prawno formalnym (nie znam się więc nie wiem jak to określić). Zakup samego miejsca postojowego z II etapu nie będzie możliwy dla mieszkańców I etapu, chyba że kupisz wraz z garażem mieszkanie :)

przy okazji załączam odpowiedź UMK w sprawie przedmiotowych działek, zagospodarowania etc. Może ktoś waleczny z tego skorzysta lub też pomoże mu w rozeznaniu sytuacji bieżącej.
Załączniki
Zagospodarowanie działek.jpg
UMK odpowiedź zagospodarowanie terenu.
Zagospodarowanie działek.jpg (191.3 KiB) Przejrzano 7592 razy

ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 23 sie 2018, 0:00

Dziękuję za pismo. Pokazuje iż ATAL występuje w II etapie o budowę na naszej działce 210/40 . TYLKO co na naszej działce ATAL chce wybudować .
Teoretycznie miejsca postojowe zewnętrzne o numerze 1a-25a / nie rozumiem dlaczego taka dziwna numeracja dublująca wczesniejszą numeracje ???/
Na co musimy dać ATALOWI zgodę . A kto będzie mógł kupić te miejsca postojowe ? mieszkańcy z I etapu czy II etapu ???

Br61
Posty: 19
Rejestracja: 10 gru 2017, 9:38

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Br61 » 23 sie 2018, 0:09

ewa pisze:W jaki sposób jesteśmy zabezpieczeni na fakt, iż dodatkowe miejsca parkingowe które dopiero zostaną zaprojektowane i wybudowane w II etapie ładnie nazywają w umowie końcowej " urządzone" zostaną sprzedane mieszkańcom z I etapu ??? Dziwne określenie " urządzone" ??

Odpowiedź Atala na jedno z pytań:
4) Par 7.1 *(...) Strona Nabywająca przystępuje do objętej powołanym powyżej aktem notarialnym umowy o podział do korzystania, w której został ustalony następujący sposób korzystania z Nieruchomości Wspólnej:
a) (...)
b) z gwarantowanych 39 zewnętrznych miejsc postojowych zaznaczonych na Załączniku nr 3 do niniejszego aktu numerami od 1 do 39, z 25 zewnętrznych miejsc postojowych, które zostaną urządzone na Nieruchomości, zaznaczonych na Załączniku nr 3 do niniejszego aktu numerami od 1a do 25a (...) korzystać będą tylko osoby, należące do kręgu współwłaścicieli Nieruchomości, które nabędą takie prawo od Spółki na mocy dotychczasowych jak i przyszłych porozumień (a potem także ich następcy prawni), za które to korzystanie nabywcy nie będą zobowiązani płacić odrębnego wynagrodzenia wobec Wspólnoty Mieszkaniowej z tego tytułu, natomiast zobowiązani będą do ponoszenia kosztów związanych z utrzymaniem części Nieruchomości Wspólnej oddanej im do wyłącznego używania – proszę o potwierdzenie czy prawidłowo interpretuję, że miejsca postojowe od 1a do 25a użytkować obecni bądź przyszli właściciele lokali, zlokalizowanych wyłącznie z budynkach 14,16, 18 i 20
[color=#BF0000]Zgadza się.
[/color]

ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 23 sie 2018, 0:16

Dziękuję. To dlaczego tak wyraźny zapis, iż mieszkańcy I etapu tj. bud. 4,16,18,20 - będą mogli tylko kupić nowo wybudowane /"urządzone"/ zewnętrzne miejsca postojowe ??

Czy to odwieczny zawiły język prawniczy czy chęć zakamuflowania czegoś?


Br61
Posty: 19
Rejestracja: 10 gru 2017, 9:38

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: Br61 » 23 sie 2018, 0:19

korczak pisze:Pytanie ile osób wniosło zastrzeżenia i jeśli Atal coś zmieni w treści to od części mieszkańców będzie mieć pozwolenia i upoważnienia, a od reszty nie, co pewnie też im skutecznie uniemożliwi swobodne dzialanie. Ja osobiście wzoru ostatecznej umowy nie widziałem.

Ja poprosiłem o wzór umowy wraz załącznikami i dostałem przed podpisaniem. Podziałaj analogicznie. Treści umowy nie udało mi się zmienić ale dostałem pisemne odpowiedzi na kilka wątpliwości. Rzuć okiem na grupę na .

ewa
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2018, 22:53

Re: Umowy końcowe / zapisy w umowie sprzedaży mieszkania - Apartamenty Bajeczna

Postautor: ewa » 23 sie 2018, 0:21

Niestety nie jestem na .. / te roczniki tak mają/

Nie da się tego przełozyć na forum ?



Wróć do „Bajeczna Apartamenty Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość