Co zrobić z rurą od wentylacji wystającą ze ściany w mieszkaniu?

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Perpa
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2022, 17:10

Co zrobić z rurą od wentylacji wystającą ze ściany w mieszkaniu?

Postautor: Perpa » 09 wrz 2022, 17:27

Mam dylemat.


Mieszkanie od developera. Będę odebrać za m/w miesiąc Co mam zrobić z tą rurą ? Czy ona ma tak pozostać? Można skrócić, kratkę w ścianie zainstalować... Nie mam najmniejszego pojęcia na ten temat. Proszę o jakieś rady .Zdjęcie załączone wyżej w tekście.
Z góry dziękuję za wskazówki.

IMG-20220819-WA0008.jpg
Fotka z rury
IMG-20220819-WA0008.jpg (66.66 KiB) Przejrzano 10326 razy


fredo
Posty: 163
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Co zrobić z rurą od wentylacji wystającą ze ściany w mieszkaniu?

Postautor: fredo » 10 wrz 2022, 11:52

Perpa pisze:Co mam zrobić z tą rurą ? Czy ona ma tak pozostać?

A ona nie ma jakoś przechodzić przez meble? I najlepiej, to jak zapytasz stolarzy, którzy mają tam meble robić, na pewno będą wiedzieli, jak sobie z tym poradzić. Byle tylko nie wpadli na pomysł, żeby to jakoś zaślepić ; )

Perpa
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2022, 17:10

Re: Co zrobić z rurą od wentylacji wystającą ze ściany w mieszkaniu?

Postautor: Perpa » 10 wrz 2022, 13:06

Dziękuję za odpowiedź. A może wiesz, czy długość musi pozostać taka, jak na zdjęciu czy można skrócić i zamontować kratkę w ścianie?


ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Co zrobić z rurą od wentylacji wystającą ze ściany w mieszkaniu?

Postautor: ralf » 11 wrz 2022, 10:02

fredo pisze:
Perpa pisze:Co mam zrobić z tą rurą ? Czy ona ma tak pozostać?

A ona nie ma jakoś przechodzić przez meble? I najlepiej, to jak zapytasz stolarzy, którzy mają tam meble robić, na pewno będą wiedzieli, jak sobie z tym poradzić. Byle tylko nie wpadli na pomysł, żeby to jakoś zaślepić ; )

Ja bym stolarzy nie pytał, znajomym zaprojektowali i zrobili meble tak, że zabudowali całkowicie wentylację. Musieli później poprawiać. Różnie bywa z tymi "specjalistami".

MarcinJ
Posty: 438
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Co zrobić z rurą od wentylacji wystającą ze ściany w mieszkaniu?

Postautor: MarcinJ » 11 wrz 2022, 11:28

Z tymi stolarzami to racja, to nieźli partacze potrafią być. Najlepiej o to, po co jest rura wentylacyjna wystająca ze ściany aż tyle spytać dewelopera / wykonawcę wentylacji. Ale faktycznie dziwnie to wygląda i ciekawi mnie czemu służy. Daj znać, jak się dowiesz, dlaczego taki wynalazek.

Perpa
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2022, 17:10

Re: Co zrobić z rurą od wentylacji wystającą ze ściany w mieszkaniu?

Postautor: Perpa » 15 wrz 2022, 8:56

17 października odbiór , dan znać

fredo
Posty: 163
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Co zrobić z rurą od wentylacji wystającą ze ściany w mieszkaniu?

Postautor: fredo » 08 mar 2023, 10:25

Perpa pisze:17 października odbiór , dan znać

Finalnie co udało się zrobić z rurą wentylacyjną wystającą ze ściany, dało się ją jakoś dobrze zamaskować?



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości