[Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 07 mar 2018, 21:39

ZET, rozwiń proszę swoją myśl"
cyt. przez Ciebie użytkownik wskazuje, iż zakupił mieszkanie w II etapie z pierwotnym terminem odbioru - wrzesień 2017 r. - co niestety źle wróży :evil: Forma (mail'owa) zdaje się to potwierdzać. "

Nie mam podglądu pod to forum na ., więc może dlatego nie za bardzo ogarniam co masz na myśli pisząc ze to źle wróży.


ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: ZET » 07 mar 2018, 21:55

Źle wróży bo ... przesyłane @ pisma od ATALU w moim przypadku dotyczyły tylko i wyłącznie przesunięcia terminu odbioru.
Pozostałe były imienne i przychodziły pocztą.
Firma poważnie traktująca swoich klientów (kupujących mieszkania za "duże" pieniądze) powinna wysilić się na imienne pisma, a nie umieszczać w nagłówku "Szanowni Państwo". Jest to skrajna marginalizacja włożonego wysiłku i pokazuje tylko gdzie Nas, przyszłych właścicieli, ma ten ogólnopolski deweloper.
Nie ma co bić piany ... do piątku niedaleko, ale przez skórę czuje, że będziemy znowu bardzo ... :twisted:

bobowsz
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2018, 12:29

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: bobowsz » 08 mar 2018, 14:02

Dołączam się i jestem chętny do wspólnego wystąpienia przeciwko deweloperowi.

ZET pisze:
mieszkaniec12 pisze:Ja tam nie wiem po co ta dyskusja ja już od tygodnia mam odebrane klucze :lol: :P

To TROL - zgłoszono już adminowi, aby nie siał zamętu. Post do śmieci się tylko nadaje, a uży-szkodnik powinien zaliczyć bana.

Pio - Na twarzo-książce cyt. przez Ciebie użytkownik wskazuje, iż zakupił mieszkanie w II etapie z pierwotnym terminem odbioru - wrzesień 2017 r. - co niestety źle wróży :evil: Forma (mail'owa) zdaje się to potwierdzać. Taką drogą od dziadów Atalowych dostawałem jedynie informacje o obsuwach :(
PS
Poszukuję dobrego prawnika (cywilistę) od takich spraw - jest o co powalczyć, ponieważ 6 lub 9 miesięczna obsuwa to w moim przypadku udokumentowana szkoda przekraczająca 20 tys. zł. Ewentualne namiary proszę na Priv'a.
Jeżeli na forum są osoby, które posiadają udokumentowane straty finansowe ... "w kupie" będzie raźniej i zapewne taniej :mrgreen:


Lu-
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2018, 16:59

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: Lu- » 08 mar 2018, 17:55

Pobieżnie spojrzałem na draft umowy i sam jestem zaskoczony, że ATAL nie zadbał o jakieś niskie kary umowne w przypadku nieterminowego wydania lokali, co by wyłączało możliwość dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość zastrzeżonej kary umownej. Może była podobna klauzula abuzywna na liście SOKiK i to ich wystraszyło, a możne są jakieś inne powody, nie wiem (musiałbym mieć więcej czasu by to zweryfikować).

Karę umowną na rzecz nabywcy widzę zastrzeżoną jedynie w przypadku odstąpienia od umowy z winy ATAL-u.

ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: ZET » 08 mar 2018, 20:03

Ja mam zapis dot. kar za opóźnienie - chyba w tym temacie już pisałem o tym.
Ale generalnie to ja mam ich kary w 4 literach - zgodnie z KC przez postępowanie dewelopera poniosłem szkodę i trzeba ją naprawić i to tyle.
Oczywiście bez dobrego prawnika się nie obejdzie - co najmniej tak dobrego jakich posiada ATAL :lol:

Ważna Informacja dla osób, które sprzedały nieruchomość w 2016 r. i zamierzają poprzez zakup mieszkania i przeniesienie własności zwolnić się w części lub całości z należnego US podatku dochodowego.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... um=twitter

Jeżeli ktoś nie chce płacić za artykuł Gazecie Prawnej (ok. 3 zł) to sprawa dotyczy świeżutkiego wyroku NSA z dnia 7 marca 2018 r., sygn. akt II FSK 576/16.
Przy tej interpretacji NSA do końca roku trzeba odebrać mieszkanie, przenieść własność u notariusza oraz dokonać prawidłowego wpisu do KW (lokale w KW muszą być już wydzielone). Jeżeli ATAL znowu przesunie termin odbioru - TO NIE MA SZANS !
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jak na razie nie mamy prawa anglosaskiego (precedens), ale ten wyrok daje potężne narzędzie US w łupieniu obywateli.
Niestety takie są skutki jak się rozmontowuje sądy i wymienia prezesów z przyczyn politycznych. Takich niespodzianek będzie z biegiem czasu coraz więcej. DOJNA ZMIANA RZĄDZI :shock:
Pozdrawiam elektorat PISu :lol:
Ostatnio zmieniony 09 mar 2018, 0:46 przez ZET, łącznie zmieniany 4 razy.

ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: ZET » 08 mar 2018, 23:49

Na twarzo-książce pojawiły się wpisy, że termin oddania będzie znowu przesunięty. Teraz z uwagi na ...... drogę. Wg osób piszących na . właścicielem drogi (terenu pod nią) jest Dom Development (DD) i nie śpieszy się z jej wybudowaniem (mają pierwsze odbiory mieszkań dopiero pod koniec czerwca br.).
Wg Mnie Atal pierwotnie miał mieć drogę do ul. Św. Wincentego w sposób przedstawiony na zdjęciu poniżej (wizualizacja osiedla z czerwca 2016 r.).
Niestety chęć zysku zaćmiła im i tak niezbyt lotne umysły i są teraz zależni od DD.
Po wybudowaniu tych popierdułek inwestycyjnych musieli zmienić plany i wjazd/wyjazd z osiedla przeprojektować od ul. Niwy (druga fotka przekopiowana z tematu "Nazwy ulic w okolicy osiedla Nowy Targówek w Warszawie", autora hq_).
Za przedstawione informacje z . nie biorę żadnej odpowiedzialności !!! Ale jeżeli to prawda to Miś się bardzo bardzo wku*%^&%$wi na deweloperską bandytkę.
Załączniki
SRATAL_ATAL.jpg
SRATAL_ATAL.jpg (233.32 KiB) Przejrzano 7265 razy
SRATA_BLE.JPG
SRATA_BLE.JPG (112.07 KiB) Przejrzano 7265 razy

Lu-
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2018, 16:59

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: Lu- » 09 mar 2018, 11:07

ZET pisze:Ja mam zapis dot. kar za opóźnienie - chyba w tym temacie już pisałem o tym.
Ale generalnie to ja mam ich kary w 4 literach - zgodnie z KC przez postępowanie dewelopera poniosłem szkodę i trzeba ją naprawić i to tyle.
Oczywiście bez dobrego prawnika się nie obejdzie - co najmniej tak dobrego jakich posiada ATAL :lol:

Nie chciałbym burzyć Twojego dobrego samopoczucia, ale jeśli jest tak jak piszesz, tzn. że masz zastrzeżoną karę umowną za nieterminowe oddanie lokalu, to sprawa nie przedstawia się tak kolorowo. Musisz sprawdzić, czy umowa zawiera magiczne sformułowanie, iż "każda ze stron może dochodzić odszkodowania przewyższającego wysokość zastrzeżonej kary umownej". Z dużą dozą prawdopodobieństwa jestem w stanie się założyć, iż takie postanowienie w umowach deweloperskich (w tym z ATALem) nie istnieje.

A czemu na to zwracam uwagę? Art. 484. § 1 kc: W razie niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania kara umowna należy się wierzycielowi w zastrzeżonej na ten wypadek wysokości bez względu na wysokość poniesionej szkody. Żądanie odszkodowania przenoszącego wysokość zastrzeżonej kary nie jest dopuszczalne, chyba że strony inaczej postanowiły.

W takim przypadku dobry prawnik, nawet Kevin Lomax, nie pomoże, skoro tak została ukształtowana treść umowy przez zgodne oświadczenia stron.

Lu-
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2018, 16:59

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: Lu- » 09 mar 2018, 11:14

ZET pisze:Przy tej interpretacji NSA do końca roku trzeba odebrać mieszkanie, przenieść własność u notariusza oraz dokonać prawidłowego wpisu do KW (lokale w KW muszą być już wydzielone). Jeżeli ATAL znowu przesunie termin odbioru - TO NIE MA SZANS !
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jak na razie nie mamy prawa anglosaskiego (precedens), ale ten wyrok daje potężne narzędzie US w łupieniu obywateli.

Artykuł i wyrok NSA dotyczy zupełnie innego zagadnienia, tj. sposobu liczenia terminu 5-letniego na to by nie płacić PIT od sprzedaży nieruchomości.


ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: ZET » 09 mar 2018, 11:30

Lu- pisze:W takim przypadku dobry prawnik, nawet Kevin Lomax, nie pomoże, skoro tak została ukształtowana treść umowy przez zgodne oświadczenia stron.

Zgadzam się z twoim komentarzem w 100%.
Jednak będę dochodził swoich praw i zadośćuczynienia próbując podważyć zapis UD (jako abuzywny). Chociażby ze względu na fakt, iż przewidziane w UD kary są niewspółmierne dla stron umowy. Jeżeli nawet się nie uda to trochę krwi (reputacji) im zepsuje.

Lu-
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2018, 16:59

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: Lu- » 09 mar 2018, 12:06

ZET pisze:
Lu- pisze:W takim przypadku dobry prawnik, nawet Kevin Lomax, nie pomoże, skoro tak została ukształtowana treść umowy przez zgodne oświadczenia stron.

Zgadzam się z twoim komentarzem w 100%.
Jednak będę dochodził swoich praw i zadośćuczynienia próbując podważyć zapis UD (jako abuzywny). Chociażby ze względu na fakt, iż przewidziane w UD kary są niewspółmierne dla stron umowy. Jeżeli nawet się nie uda to trochę krwi (reputacji) im zepsuje.


Życzę powodzenia, naprawdę szczerze. Ja pewnie, nawet pomimo swojej profesji, bym temat odpuścił.



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości