[Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
EwaMajchrzyk
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2018, 23:14

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: EwaMajchrzyk » 29 mar 2018, 22:52

Witam
Ja pod koniec grudnia rozmawiałam z Panią to zapewniła mnie,że tak jak w umowie jest napisane. 3% w skali rocznej za opóznienie powinni nam zwrócić. A co do kredytu, ja np nic nie muszę dopłacać, poprostu spłacam w mniejszych ratach, ale z bankowości to trochę noga jestem :lol:
Mam nadzieję, że się pośpieszą i wreszcie ędzie można się wprowadzić :D


AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 04 kwie 2018, 12:20

Do mnie wpadł godzinę temu mail z wezwaniem do odbioru na 26.04.2018r.
Etap II, umowa sprzedaży podpisana w 03.2017r.

Również w zestawieniu brak kosztów z tytułu opóźnień po stronie Atal....

AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 04 kwie 2018, 12:31

EwaMajchrzyk pisze:Witam
Ja pod koniec grudnia rozmawiałam z Panią to zapewniła mnie,że tak jak w umowie jest napisane. 3% w skali rocznej za opóznienie powinni nam zwrócić. A co do kredytu, ja np nic nie muszę dopłacać, poprostu spłacam w mniejszych ratach, ale z bankowości to trochę noga jestem :lol:
Mam nadzieję, że się pośpieszą i wreszcie ędzie można się wprowadzić :D

Ewa, do umowy kredytu, przy opóźnieniach teoretycznie nie trzeba niczego dopłacać, ale...
-sprawdź w swojej umowie na kiedy masz zaplanowane uruchomienie transz/transzy -> Atal oczekiwał wpłaty 20%, zaś reszta przypada teraz, przed odbiorem.
Jeśli Twój bank wprowadził harmonogram wypłaty transz zgodnie z pierwotnie założonymi przez Atal, to powinnaś była powiadomić bank o opóźnieniach Atal, a to z kolei skutkuje koniecznością podpisania aneksu zmieniającego termin wypłaty transz.
W moim przypadku skasowali mnie po 300 zł za każdą zmianę (a było ich 2).

Kosztem w tym przypadku są też odsetki płacone w terminie opóźnienia - gdyby Atal wywiązał się z pierwotnych terminów, raty odsetkowe płaciłabym tylko do grudnia. W grudniu miał nastąpić odbiór i uruchomienie ostatniej transzy mojego kredytu, a to skutkuje wprowadzeniem docelowego harmonogramu rat czyli rat kapitałowo-odsetkowych. Przez powstałe opóźnienie, rat odsetkowych mam więcej (4 miesiące), przez co całkowity koszt kredytu wzrasta...

pozornie nic nie płacisz...


joannajot
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2018, 9:44

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: joannajot » 05 kwie 2018, 9:50

Z biura sprzedaży dostałam informację, że "odsetki są naliczane do momentu odbioru rzeczywistego, tj. po pozwoleniu na użytkowanie". I że w dniu odbioru rzeczywistego otrzymam kwestionariusz dotyczący naliczenia odsetek.
Zapytałam, kiedy wobec tego planowany jest "odbiór rzeczywisty" ;) Póki co czekam na odpowiedź.

AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 05 kwie 2018, 12:17

joannajot pisze:Z biura sprzedaży dostałam informację, że "odsetki są naliczane do momentu odbioru rzeczywistego, tj. po pozwoleniu na użytkowanie". I że w dniu odbioru rzeczywistego otrzymam kwestionariusz dotyczący naliczenia odsetek.
Zapytałam, kiedy wobec tego planowany jest "odbiór rzeczywisty" ;) Póki co czekam na odpowiedź.

obstawiam ze chodzi o prawomocne przeniesienie prawa własności a to ma nastąpić (według obecnych informacji) do 30.08.2018r. ;)

joannajot
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2018, 9:44

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: joannajot » 05 kwie 2018, 13:27

Mam nadzieję, że jednak o coś innego, bo to już inny paragraf ;) odsetki są za opóźnienie w przekazaniu mieszkania i za opóźnienie w przekazaniu prawa własności - ja rozumiem to tak, że za jedno i drugie opóźnienie kary naliczane są osobno.
I dostałam odpowiedź - prawomocne pozwolenie na użytkowanie spodziewają się uzyskać na przełomie maja i czerwca, i wtedy zaczną umawiać dalsze terminy.



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości