[Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
bobowsz
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2018, 12:29

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: bobowsz » 28 lut 2018, 15:28

Czy ktoś z Was ma jakieś konkretne informacje dot. odbiorów mieszkań do końca marca? Czy myślicie, że ATAL przekaże nam mieszkania czy będzie kolejne opóźnienie o 3 miesiące?


RaV
Posty: 17
Rejestracja: 09 lis 2017, 13:11

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: RaV » 28 lut 2018, 19:02

Nie chce być za bardzo pesymistycznie nastawiony, ale szczerze wątpię, że dostaniemy mieszkania do 31 marca. Oficjalna wersja Atala nie uległa jednak póki co zmianie...

bobowsz
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2018, 12:29

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: bobowsz » 01 mar 2018, 9:59

RaV pisze:Nie chce być za bardzo pesymistycznie nastawiony, ale szczerze wątpię, że dostaniemy mieszkania do 31 marca. Oficjalna wersja Atala nie uległa jednak póki co zmianie...

Niestety mam bardzo podobne odczucia oglądając jak wygląda postęp prac... :(


AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 02 mar 2018, 9:55

Ja również jestem dobrej myśli!
Poprzednie informacje o przesunięciu terminu przekazania kluczy były wysyłane do nas z dużym wyprzedzeniem np. dla odbiorów na 30.09.2017r. pismo zostało wysłane chyba 09.08.2017r. (nie byłam adresatem ale wydaje mi się że widziałam tą informację na forum), zaś dla terminu 31.12.2017r. pismo zostało wysłane 10.11.2017r.
To nie jest zapewne mocny argument, ale trzyma mnie to przy nadziei, że tym razem pójdzie dobrze!

Wpis na . odnosi się do zapisów umowy deweloperskiej. Znajduje się w niej zobowiązanie dewelopera do wezwania do odbioru mieszkania na minimum 21 dni przed wyznaczanym terminem przekazania kluczy. Zatem,termin do 09.03.2018r. będzie dla nas istotny :)

Seq
Posty: 32
Rejestracja: 17 lut 2018, 14:46

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: Seq » 02 mar 2018, 10:32

Ja z kolei szczerze mówiąc jestem mocno sceptycznie nastawiony.
Brak drogi - jest zrobiony kawałek od strony południowej, ale od zachodniej strony, czyli od lokali inwestycyjnych jest jeszcze krajobraz księżycowy.
Brak zakończonych robót wod-kan. A zostały im tylko cztery tygodnie...
Niby mogą się z tym wyrobić w lutym, ale nie jestem pewien, czy nie jest tak, że deweloper, aby rozpocząć przekazywanie mieszkań odbiorcom, nie musi mieć pozwolenia na użytkowanie. A do tego potrzeba odbiorów np, straży pożarnej, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i nie wiadomo czy czasem nie kogoś jeszcze. A to może trwać.
Do tego sama sieć wod-kan też pewnie musi przejść odbiory.

Ja podpisywałem umowę deweloperską w sierpniu 2017 roku (budynek A) i na umowie deweloperskiej mam termin przekazania do 30.06.2018.
Z tego co się dowiadywałem, to wszystkie umowy od lipca 2017 były już z takimi terminami przekazania.

Oczywiście chciałbym, zebyście to Wy mieli rację, ale jestem raczej pesymistą.

ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: ZET » 07 mar 2018, 15:36

mieszkaniec12 pisze:Ja tam nie wiem po co ta dyskusja ja już od tygodnia mam odebrane klucze :lol: :P

To TROL - zgłoszono już adminowi, aby nie siał zamętu. Post do śmieci się tylko nadaje, a uży-szkodnik powinien zaliczyć bana.

Pio - Na twarzo-książce cyt. przez Ciebie użytkownik wskazuje, iż zakupił mieszkanie w II etapie z pierwotnym terminem odbioru - wrzesień 2017 r. - co niestety źle wróży :evil: Forma (mail'owa) zdaje się to potwierdzać. Taką drogą od dziadów Atalowych dostawałem jedynie informacje o obsuwach :(
PS
Poszukuję dobrego prawnika (cywilistę) od takich spraw - jest o co powalczyć, ponieważ 6 lub 9 miesięczna obsuwa to w moim przypadku udokumentowana szkoda przekraczająca 20 tys. zł. Ewentualne namiary proszę na Priv'a.
Jeżeli na forum są osoby, które posiadają udokumentowane straty finansowe ... "w kupie" będzie raźniej i zapewne taniej :mrgreen:

hq_
Posty: 26
Rejestracja: 24 lip 2017, 10:30

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: hq_ » 07 mar 2018, 18:12

Nie widzę przynajmniej na telefonie opcji wysłania prv.
Ja się pisze na walkę o odszkodowanie.
Kredyt wypłacony, mieszkanie wynajmuje i jednocześnie spłacam.

ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: ZET » 07 mar 2018, 19:03

hq_ pisze:Nie widzę przynajmniej na telefonie opcji wysłania prv.

Nie wiem jak z telefonu, ale jak się zalogowałeś przez stronę www. to tak (na twoim przykładzie):
Załączniki
1.JPG
1.JPG (31.76 KiB) Przejrzano 7093 razy
4.JPG
4.JPG (100.92 KiB) Przejrzano 7093 razy


hq_
Posty: 26
Rejestracja: 24 lip 2017, 10:30

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: hq_ » 07 mar 2018, 19:31

Hmm to ciekawe ja nie mam tej opcji.
Może mam mniejsze uprawnienia?

Jestem zalogowany, teraz już sprawdzałem na kompie.

Dodatkowo drugi screen (prv2.png), widać że jestem zalogowany a mam komunikat żebym się zarejestrował :/
Załączniki
prv2.PNG
prv2.PNG (33.26 KiB) Przejrzano 7086 razy
prv.PNG
prv.PNG (30.24 KiB) Przejrzano 7090 razy
Ostatnio zmieniony 08 mar 2018, 0:37 przez slwk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę spróbować jeszcze raz

ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: ZET » 07 mar 2018, 19:42

Też miałem taki problem - pomógł admin :ugeek:



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość