[Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
janka
Posty: 23
Rejestracja: 24 lip 2017, 22:02

[Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: janka » 26 lip 2017, 7:34

To ciekawe, bo etap 3 ma ten sam termin oddania kluczy (wrzesień 2017).

Największym zdziwieniem dla mnie był fakt, że deweloper wlicza trawę na dachach budynków do powierzchni biologicznie czynnej wymuszonej przez plan zagospodarowania przestrzennego - 40%. Spryciule :) A potem wspólnota musi coś z tym zrobić.

Bloczki stoją dość blisko - średnie 20m od siebie (w niektórych miejscach tylko 12m), więc zieleni dużo nie będzie, tym bardziej drzew, bo wszystko jest na płycie z betonu. Dom D chyba jednak zostawił więcej przestrzeni, ale za to ceny wyjściowe też ma kosmos, np. 7800zł/mkw w przypadku mieszkania 2-pokojowego na ostatnim piętrze.


hq_
Posty: 26
Rejestracja: 24 lip 2017, 10:30

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: hq_ » 27 lip 2017, 19:38

Napewno 3 etap inwestycji Nowy Targówek ma być oddany we wrześniu tego roku? Przecież to nie jest możliwe..

andrzej.d
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2017, 8:11

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: andrzej.d » 28 lip 2017, 8:16

Witam wszystkich.

Jestem przed umową deweloperską, kupuję mieszkanie w budynku B.
Wczoraj dostałem najnowszą umową deweloperską gdzie została wprowadzona jedyna ale bardzo ważna zmiana - wydania w posiadanie na rzecz nabywcy lokalu...nie póżniej niż w terminie do dnia 30 czerwca 2018! (w poprzedniej umowie była data 31 marca 2018). Więc nie jest to dobra wiadomość dla przyszłych mieszkańców, no ale cóż - poczekamy 3 miesiące dłużej.


tazu
Posty: 10
Rejestracja: 05 maja 2017, 20:31

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: tazu » 29 lip 2017, 8:54

Z tego co wiem deweloper może zmieniać (wydłużać) terminy oddania dla nowych klientów i wcale nie musi to być podyktowane opóźnieniami na budowie. Pierwsi klienci którzy kupili mieszkania w bloku II mają terminy odbiorów na 30.09.2017, kolejni na 31.03.2018 i obecni na 31.06.2018. Tłumaczono mi te różnice, konsekwencją dużego popytu na mieszkania z wykończeniem, a więc w praktyce obciążeniem ekip budowlanych i niemożliwością przygotowania wielu mieszkań równolegle. Dodatkowo Atal w tym samym czasie realizuje wielką inwestycję pt. Marina Apartamenty, więc pewnie zmiany w terminach oddania lokali dla nowych klientów są również podyktowane tym faktem, gdyż 'ekipa' jest ta sama.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2017, 12:53 przez tazu, łącznie zmieniany 1 raz.

andrzej.d
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2017, 8:11

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: andrzej.d » 29 lip 2017, 12:39

tazu pisze:Z tego co wiem deweloper może zmieniać (wydłużać) terminy oddania dla nowych klientów i wcale nie musi to być podyktowane opóźnieniami na budowie. Pierwsi klienci którzy kupili mieszkania w bloku II mają terminy odbiorów na 30.09.2017, kolejni na 31.03.2018 i obecni na 31.06.2018. Tłumaczono mi te różnice, konsekwencją dużego popytu na mieszkania z wykończeniem, a więc w praktyce obciążeniem ekip budowlanych i niemożliwością przygotowania wielu mieszkań równolegle. Dodatkowo Atal w tym samym czasie realizuje wielką inwestycję pt. Marina Apartamenty, więc pewnie zmiany w terminach oddania lokali dla nowych klientów są również podyktowane tym faktem.

Masz racje. Też kupujesz w budynku B?

tazu
Posty: 10
Rejestracja: 05 maja 2017, 20:31

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: tazu » 29 lip 2017, 12:50

Tak. Kupiłem w kwietniu i mój termin oddania to do 31.03.2018r.

andrzej.d
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2017, 8:11

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: andrzej.d » 29 lip 2017, 13:37

Super. Ja niestety będę musiał poczekać do czerwca. :roll: Ale może już wtedy teren będzie bardziej zagospodarowany.

tesserae
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2017, 18:52

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: tesserae » 05 sie 2017, 19:16

Kupiłam mieszkanie w lipcu zeszłego roku. W umowie mam termin oddania do 30 września 2017. W zeszłym tygodniu rozmawiałam z Panią z działu obsługi posprzedażowej i uzyskałam niejednoznaczną odpowiedź cyt. "Nie ma informacji od kierownika budowy aby były jakiekolwiek opóźnienia".
Nie pozostaje nic innego jak czekać i liczyć, że wszystko będzie w terminie :roll:


kaboom
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2017, 10:08

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: kaboom » 07 sie 2017, 13:02

Ja podpisałem umowę w lipcu tego roku i termin oddania mam do 31 marca 2018

ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: [Bud. B] Terminy ukończenia budowy i przekazania mieszkań - Nowy Targówek

Postautor: ZET » 09 sie 2017, 16:25

No i się opóźniło :evil:
Dziś otrzymałem pismo od ATAL'u o takiej treści:

Obrazek

Można więc wypowiedzieć umowę lub skorzystać z § 10, ust. 3, tiret 3
:shock:
Tak na marginesie, MPWiK to po części wymówka. Od pewnego czasu widać, że praca na budowie E1 i E2 mocno "siadła". Nie wszystkie lokale mają balustrady czy wykończone tarasy (to widać z zewnątrz), a czego nie widać ..... Wg mnie to budowa tego "mikrogów%^% skomplikowała sprawę (budowa dróg dojazdowych, podłączenie kanalizacji, etc).
Z drugiej strony, ciekawe czy ATAL Marina ma opóźnienie.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2017, 17:34 przez ZET, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości