Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: ZET » 06 lip 2018, 20:50

Na I Etapie był podobny przypadek. Z tego co słyszałem piętro nad nieszczęśnikiem był nieszczelny PEX przy kaloryferze.
PS
Jak nie było plamy i teraz się pokazała to raczej jakaś ekipa remontowa coś nabroiła. Współczuję :(


abc22
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2018, 12:09

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: abc22 » 09 lip 2018, 10:38

wydaję mi się, że prędzej to będzie wada konstrukcyjna, niż ekipy remontowej u sąsiadów. 9jeszcze konsultowałam to z człowiekiem, z którym odbierałam mieszkanie). Też sugerował loggie albo kaloryfer, tylko plamy są w większej odległości od tych elementów ( bardziej przy tych plastikowych skrzynkach wentylacyjnych). chyba, że w mieszkaniu wyżek kaloryfer jest inaczej umiejscowiony. póki co czekam na odp na reklamację. i szczerze to gdzieś uleciała radość z posiadania mieszkania i chęć robienia tam czegokolwiek na ten moment. to przykre, że wydaje się oszczędności całego życia, bierze na dokładkę kredyt i spotyka coś takiego.


pozdrawiam

jaromyre
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2017, 16:55

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: jaromyre » 10 lip 2018, 11:57

A który etap/piętro? U nas odpukać jak na razie wszystko ok..


Izabellka
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2019, 12:02

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: Izabellka » 17 sty 2019, 12:16

Czy możecie się Państwo wypowoedzieć jak to jest z pęknięciami ścian, osiadaniem budynku? Interesuje mnie opinia osób, które mieszkąją w budynku B. Czy w waszych mieszkaniach też przed wykończeniem były tak strasznie popękane ściany, praktycznie w każdym pomieszczeniu? nie mam tu na myśli małych rys ale pęknięć np. praktycznie wzdłóż całego łączenia sufitu ze ścianą. Zdaje sobie sprawę z tego, że nowe budynki pracują, osiadają i pęknięcia tynków mogą się pojawiać ale zastanawia mnie to czy są to tylko pęknięcia tynków czy coś więcej... i na ile to się będzie pogłębiało. Czy pojawiły się u kogoś już pęknięcia po wykończeniu mieszkania? Jeśli tak, to czy developer zdeklarował się do ich usinięcia?
Dodatkowo dodam, że jest to mieszkanie w "łączniku" tzn. nad furtką wejściową na osiedle, przy ochronie. Czyli pod spodem jest tunel/przejście.

annaewa
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2018, 8:36

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: annaewa » 23 sty 2019, 13:12

Wszelkie pęknięcia na ścianach można zgłaszać w trakcie gwarancji (rękojmia i gwarancja jakości). Tylko proszę sprawdzić czy to jest na pewno 3 lata. Zapewne mieszkania na parterze i na niższych piętrach są bardziej narażone na ten problem. I oczywiście wszystko jako oficjalne pisma do dewelopera z potwierdzeniami odbioru.

U nas w I etapie od odbioru w czerwcu do tej pory nie zostały usunięte wszystkie usterki.

Seq
Posty: 32
Rejestracja: 17 lut 2018, 14:46

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: Seq » 23 sty 2019, 14:26

Sprawdźcie dokładnie, bo mi gdzieś na umowie mignęło, że rękojmia i gwaranacja na NT (pierwszy etap) to dwa, a nie trzey lata.
A co do poprawek wad, które wynikły podczas odbioru, to polecam nękanie (telefoniczne lub wręcz osobiste) inżynierów budowy :)



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości