Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
k.nowicka
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2017, 7:04

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: k.nowicka » 27 kwie 2018, 15:08

Przecież to odbiory techniczne, więc nie ma się co spodziewać wszystkiego na tip top.A co do odbiorów mieszkań bez przesady ja u siebie znowu takich strasznym wad nie miałam żeby robić jakaś aferę a oglądał je fachowiec z uprawnieniami a nie jakiś podstawiony chłyst co chce naciągnąć na Bóg wie co


ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: ZET » 27 kwie 2018, 19:46

k.nowicka pisze:Przecież to odbiory techniczne, więc nie ma się co spodziewać wszystkiego na tip top.

Czyli niedoróbki i fuszerki mogą być przy odbiorze ... technicznym. Co by to słowo (technicznym) nie znaczyło. W ustawie nie ma czegoś takiego jak "odbiór techniczny" - tak dla przypomnienia. 9 miesięcy miał ATAL na wręcz dopieszczenie tych mieszkań.

k.nowicka pisze:A co do odbiorów mieszkań bez przesady ja u siebie znowu takich strasznym wad nie miałam żeby robić jakaś aferę a oglądał je fachowiec z uprawnieniami ...

Bardzo się cieszymy twoim szczęściem. Proponuję na przyszłość jednak pisać "strasznych wad nie ujawniłam" a nie "strasznym wad nie miałam". Bo to, że Ty z twoim fachowcem ich nie ujawniłaś nie oznacza, że mieszkanie jakiś wad (w tym strasznych :) ) jednak nie posiada.

k.nowicka pisze:... jakiś podstawiony chłyst co chce naciągnąć na Bóg wie co

Dlaczego ubliżasz osobom, których nigdy na oczy nie widziałaś? Po polsku nazywamy to chamstwem lub dobrą zmianą. Do wyboru.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 21:35 przez ZET, łącznie zmieniany 1 raz.

RaV
Posty: 17
Rejestracja: 09 lis 2017, 13:11

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: RaV » 27 kwie 2018, 21:48

Jak czytam Wasze komentarze to z jednej strony cieszę się, że odmówiłem stawiennictwa na odbiór techniczny, bo tego właśnie się obawiałem. Z drugiej strony myślę, że prócz większego porządku i ogólnego ogarnięcia oraz możliwości korzystania z mieszkania w pełnym zakresie ryzyko trafienia na nieprawidłowości jest podobne.


Lu-
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2018, 16:59

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: Lu- » 02 maja 2018, 20:16

Szanowni, chciałem sie upewnić, czy odbiór techniczny, o którym piszecie, to ten odbiór z umowy z Atalem, który zakłada płatność pozostałych 80% ceny sprzedaży na 7 dni przed wyznaczonym terminem odbioru? Innymi słowy, czy płaciliscie już Atalowi pozostałe 80%?

ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: ZET » 03 maja 2018, 1:03

TAK

Lu-
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2018, 16:59

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: Lu- » 03 maja 2018, 6:41

Dzięki serdeczne za odpowiedź.

ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: ZET » 03 maja 2018, 17:06

LU- spoko.

Zoja pisze:Niestety ta inwestycja jest jeszcze w budowie!!!!!! Dziwię się że jesteśmy wpuszczani na teren budowy- co z przepisami bhp????Jestem już po odbierze kluczy i nie ma pomieszczenia, w którym nie było usterek, wszystko zrobione byle jak!!!!!!

E1 i E2 nie jest już terenem budowy.

xz_666
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2017, 16:09

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: xz_666 » 11 maja 2018, 17:24

U mnie nie tak żle jak piszecie
Odbioru dokonałem z fachowcem od tego typu odbiorów. Mieszkanie jak i blok dobrze wykończony, powyżej oczekiwań i w porównaniu do innych developerów.
Oczywiście były usterki regulacja okien,drzwi, pęknięta szyba na balkonie,rysy na szybach,tu i ówdzie listwy do poprawy, odpływ w umywalce etc jednak całość wykonanana bez większych zastrzeżeń- a miałem wykonane pod klucz. To nie tylko moje zdanie,ale i osoby,która codziennie wykonuje odbiory u różnych developerów.

Mieszkanie było czyste przy odbiorze.


AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 22 maja 2018, 16:22

Hej!
dowiedziałam się że pozwolenie na użytkowanie ma być raczej w czerwcu...

Jak Wam prace wykończeniowe idą?
Czy wszystko idzie gładko?
Czy deweloper poprawia wskazane przez Was usterki bez problemu i oporu?

Dajcie znać :)

annaewa
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2018, 8:36

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: annaewa » 24 maja 2018, 11:55

U nas to co jest w środku lokalu deweloper poprawia bez problemu. Prawie codziennie wchodzą inne ekipy i poprawiają np. kąty, posadzkę czy tynki.
Jeszcze nie ruszyli niczego związanego z oknami (regulacja, nieszczelności, rysy - mają być polerowane), drzwiami czy deskami na balkonie.

Etap I



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość