Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 25 kwie 2018, 7:55

Czy ktoś z Was miał już odbiór lokalu?


alex
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:10

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: alex » 26 kwie 2018, 11:26

Podpinam się do pytania, jak idą odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek? Odbieracie sami, czy bierzecie jakichś fachowców od tego, ile trwa odbiór mieszkania od dewelopera, jakie są najczęstsze usterki w odbieranym mieszkaniu, na co zwracacie największą uwagę? :) Może podzielicie się tu doświadczeniami własnymi, bo pewnie więcej osób jest ciekawych tego, jak to będzie szło.

ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: ZET » 26 kwie 2018, 12:22

Bez fachowca nawet nie ma co się zbliżać do osiedla.
Młotek Schmidta obligatoryjnie bo posadzka zrobiona jest z piasku.
Deski tarasowe tak upaprane farbą elewacyjną, że ciężko ocenić ich stan.
Porysowane szyby i barierki na balkonach.
Kurz w mieszkaniu.
Reasumując pomimo, iż ATAL miał 9 dodatkowych miesięcy na przygotowanie mieszkań nie zrobił NIC.

PS
W odbiorze "pomagał" mi Pan Marek i w 100% go gorąco polecam (przemiły człowiek i bardzo dobry fachowiec).
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 21:32 przez ZET, łącznie zmieniany 6 razy.


jaromyre
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2017, 16:55

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: jaromyre » 26 kwie 2018, 19:28

Nasze mieszkanie też już po odbiorze, mieszkanie z wykończeniem, razem z opłaconym fachowcem znaleźliśmy parę niedoróbek, głównie malarskich, balkon i deski bardzo bez zastrzeżeń, lekko wyszczerbione szyby na balustradzie balkonowej wpisane do protokołu i pewnie będą wymienione, kafelki bez zastrzeżeń zarówno w łazienkach jak i kuchni. Specjalista nie znalazł też żadnych uchybień konstrukcyjnych na podłodze, ścianach i suficie. Wszystko proste!
Dramatu nie ma, uchybienia tak jak pisałem wpisane do protokołu.

ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: ZET » 26 kwie 2018, 20:00

Przy mieszkaniach wykończonych może się tak zdarzyć, że .... partacka robota ukryta jest pod wykończeniem mieszkania.
Może nie musi :)
Dziś odbierał znajomy mieszkanie w Etapie 1 (60m) i posadzka do zbicia i wylewania od nowa (prawdopodobnie dlatego, że jest bardzo cienka - poniżej 2 cm). "Pracowała" w całym mieszkaniu pomimo, że z wierzchu była twarda i ładnie wyglądająca.
PS
jaromyre - fajnie, że trafiłeś na dobrze zrobione. Ja niestety miałem dużo mniej szczęścia :(

AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 26 kwie 2018, 20:37

ja również nie miałam szczęścia...
generalnie lokal jak i cały budynek nie był przygotowany do odbioru technicznego!!!!!
wszechobecny brud, syf uniemożliwiał ocenę stanu lokalu!!!!
zabrałam ze sobą płyn do mycia okien i papier i bez tego bym zginęła, bo żeby ocenić czy futryna okien czy drzwi jest porysowana czy "tylko" brudna trzeba było trzeć a nawet zdzierać paznokciami warstwy tynku, farby i innego syfu!!!
futryny okien są porysowane, ba...nawet uszczerbione. szyby również.
balustrada jest porysowana,tak samo jak wykończenie blachą pod balustradą. Poręcz balustrady - wystają śruby a otwór na nie jest tak ostry że można się skaleczyć. brak Zaślepek przy wkrętach, śrubach.
Zastanawiam się czy to wykończenie blachą pod szybami balustrady (forma parapetu) powinno być montowane na płasko, choć ja mam wrażenie że u mnie był spadek do wewnątrz.... czytałam w internetach że parapety zewnętrzne powinny być montowane ze spadkiem na zewnątrz...

wylewka to farsa!!!! w sypialni miałam ślad po wycięciu prostokąta od drzwi balkonowych na długości ok30 cm i szerokość ok. 10 cm (wyglądało to tak, jakby ktoś zapomniał zamontować "jakąś rurę"). Wycięcie to było wypełnione, ale suchym cementem!!!! można było wykopać tą suchą zaprawę palcem - jak w piaskownicy :) (szkoda ze foremek nie miałam bo jakąś babkę można byłoby ulepić)
pod parapetami pęknięcia i szpary
deski na balkonie tak brudne że nic nie widać, źle, krzywo spasowane, podobnie drzwi wejściowe -śruby w futrynie krzywo wkręcone, drzwi lekko dociskają futrynę u góry a u dołu wręcz szpara - test na kartkę / pasek (opisywany w necie) wykazał te nieszczelności -kartka wychodziła bez najmniejszego oporu...
odpływy, rury z wodą w aneksach kuchennych, łazience są umiejscowione od ściany ok 5cm, a powinny przylegać do ściany (by w szafkach kuchennych nie trzeba było wycinać dużego otworu. W łazience praktykuje sie wyjście ze ściany by lokator mógł skorzystać z podwieszanej szafki pod umywalkę- w tej konstrukcji jestem skazana na szafkę stojącą by zakamuflować rury)

brak pozwolenia na użytkowanie na tym etapie to granda!!!
brak prądu w lokalu - nie można zweryfikować funkcjonowania instalacji elektrycznej i wentylacyjnej bo ta jest w części napędzana prądem (łazienka), brak opcji sprawdzenia domofonu.
nie działająca winda.
zakaz wejścia do garażu !!!! hahahaha - to mnie rozwaliło do reszty!!!!
brak grzejnika w łazience.

ja w konsekwencji niczego nie podpisałam bo stan lokalu i budynku uniemożliwia jakąkolwiek ocenę stanu, jakikolwiek odbiór. zapisy protokołu odbioru technicznego są nadużyciem!!! i wymuszają przejęcie odpowiedzialności finansowej i prawnej !!! ( w tym czasie deweloper będzie usuwał usterki....a lokator ponosi odpowiedzialność !!!! hahahah)
protokół wymusza oświadczenie dot. obmiarów - mi ich nie udostępniono - bez danych trudno się do tego odnieś/wnieść uwagi (deweloper przewidział tylko 7 dni na ich zgłoszenie, później przyjmuje ich akceptację)

wciskanie kluczy lokatorom na tym etapie to nadużycie, i tu zaryzykuje stwierdzenie że również w sensie prawnym (proszę mnie poprawić jeśli się mylę, bo nie mam wykształcenia prawnego). Odbierając klucze w takim stanie fizycznym i prawnym, sytuacja ta rodzi ryzyko że lokator zostanie z lokalem z wadą prawną - jeśli nastąpią kłopoty z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie budynku (=lokalu) to lokator zostaje z mieszkaniem z wadą prawną (bez pozwolenia)...

ja również miałam wsparcie specjalisty . Warto też poczytać w necie - jest sporo materiałów jak się przygotować, ba są nawet check listy, ale nie polecam ryzyka w postaci samodzielnego odbioru.

Ludzie oddelegowani przez dewelopera do przeprowadzenia odbioru stosują sztuczki - pytają Cię o plany na wykończenie (jaki kolor, jaka podłoga, szafki itp) po to by odciągnąć Twoją uwagę od weryfikacji.
zapisujcie sami swoje uwagi bo w moim przypadku, Pan wypisywał wybiórczo (choć to może efekt skali - oprócz mnie były jeszcze 2 osoby i jedna przez druga coś mówiła, podawał usterki).

ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: ZET » 26 kwie 2018, 21:01

AnnAGA - fakt, nie trafiłaś dobrze.
Pytanie czy Ci co "dobrze trafili" nie wpisują się w definicję źle poinformowanego optymisty.
PS
Twój opis usterek jest prawie identyczny z moim wtorkowym odbiorem ... zaraz zaraz a może Ty odbierałaś moje mieszkanie :)
Współczuje i Tobie i sobie :(
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 21:30 przez ZET, łącznie zmieniany 1 raz.

AnnAGA
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2017, 21:26

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: AnnAGA » 26 kwie 2018, 21:08

już prześwietliłam podesłany przez Ciebie namiary na adres strony twarzo-ksiązki ;) i skorzystam z tych uwag również, bo nie przyłożyłam wystarczającej uwagi do wystających resztek foli zabezpieczających futryny okiennej przy deskach balkonowych.
cenny opis - dziękuję!
ten młotek to dobry gadżet - ja go nie miałam, choć odbiór tak naprawdę jeszcze przede mną ;)


ZET
Posty: 53
Rejestracja: 06 sie 2017, 9:58

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: ZET » 26 kwie 2018, 21:23

Fachowiec z młotkiem Shmidta MUSI BYĆ przy odbiorze !!!!!!!!!!!!!!! Posadzki to po prostu tragedia.
Tak naprawdę ustawa mówi o odbiorze. Jakimś bliżej nie określonym odbiorze :(
Atal wykorzystuje tą lukę i wzywa do .... tzw. odbioru technicznego. Pozwala on deweloperowi uniknąć narastania kar za opóźnienie, a inwestorowi na zgłoszenie i szybsze usunięcie niedoróbek. Po uzyskaniu "pozwolenia na użytkowanie" ma być odbiór "właściwy". Czy będzie tego nie wiem. Ja klucze odebrałem, zgłosiłem uwagi i czekam na reakcję. O wadę prawną jakoś się nie martwię (pozwolenie na użytkowanie) bo nie wiem co by musiało się stać aby Atal go nie uzyskał. Pozwolenie wg nieoficjalnych zapewnień Atalu powinno być ok. 20 maja br.
PS
Ta folia w szczelinach to małe miki, ale zwulkanizowana folia na stolarce okiennej jest "Bardzo Dużym Problemem".
PS2
Powiem tak ... we wtorek to szlag mnie trafił przy odbiorze. Dzisiaj jak poszedłem z ekipą od wykończeń trochę się uspokoiłem i nawet dostrzegłem parę plusów w mieszkaniu.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 21:33 przez ZET, łącznie zmieniany 1 raz.

Zoja
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2018, 22:14

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Atal w inwestycji Nowy Targówek

Postautor: Zoja » 26 kwie 2018, 22:28

Niestety ta inwestycja jest jeszcze w budowie!!!!!! Dziwię się że jesteśmy wpuszczani na teren budowy- co z przepisami bhp????Jestem już po odbierze kluczy i nie ma pomieszczenia, w którym nie było usterek, wszystko zrobione byle jak!!!!!!



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości