Strona 1 z 1

Paraliż komunikacyjny / wyjazd z osiedla Nowy Targówek Warszawa

: 19 lis 2018, 22:21
autor: Lidia
Czy na Osiedlu Nowy Targówek będzie tylko 1 wyjazd - ten od Św Wincentego? Czy nie pociągną drogi wzdłuż działek aż do ul. Samarytanki. Przecież wyjazd to będzie koszmar. :shock:

Re: Paraliż komunikacyjny / wyjazd z osiedla Nowy Targówek Warszawa

: 21 lis 2018, 21:04
autor: Prez
Tutaj masz aktualny plan zagospodarowania terenu:
http://www.targowek.waw.pl/pliki/mpzp-gilarska.jpg
Bedzie pieknie, tylko nie wiadomo kiedy...

Re: Paraliż komunikacyjny / wyjazd z osiedla Nowy Targówek Warszawa

: 23 gru 2018, 18:00
autor: MateuszK
Będą dwa wyjazdy, jeden na św. Wincentego i drugi ul. Rembrandta do Samarytanki i dalej Korzona do Trockiej

Re: Paraliż komunikacyjny / wyjazd z osiedla Nowy Targówek Warszawa

: 13 sty 2019, 21:56
autor: Lidia
To świetnie, tylko kiedy?

Re: Paraliż komunikacyjny / wyjazd z osiedla Nowy Targówek Warszawa

: 14 sty 2019, 10:22
autor: Seq
Jeśli chodzi o wyjazd w stronę ulicy św. Wincentego, to aktualny termin podawany przez pana Madziara z Atal to kwiecień 2019.
Z tym ,że to już kolejny termin podawany przez niego: początkowo miały być wakacje 2018, później styczeń 2019, aktualnie kwiecień.
Wiec nie przywiązywałbym się osobiście do tej daty, zwłaszcza, że w kwietniu powinna już iść pełną parą budowa ostatniego odcinka metra (od Trockiej do Rembielińskiej), i wcale bym się nie zdziwił, gdyby miasto nie zgodziło się na jakiekolwiek ograniczanie ruchu na Wincentego.
A bez ograniczenia ruchu raczej nie da się tego wybudować.

Co do wyjazdu w drugą stronę - część po stronie "atalowej" jest już zrobiona, druga część po stronie osiedla Amsterdam pewnie będzie musiała być dokończona przed oddaniem aktualnie kończonego etapu Amsterdamu (aktualnie oddanie tego etapu to luty 2019).
Z tym że nie wiem, czy będzie tam możliwość przejazdu samochodem, bo wg planu zagospodarowania przestrzenii osiedla amsterdam są tam przewidziane szykany (zapory betonowe). Pożyjemy - zobaczymy :)

Re: Paraliż komunikacyjny / wyjazd z osiedla Nowy Targówek Warszawa

: 24 sty 2019, 10:04
autor: AnnAGA
Seq czy Ty masz jakieś źródło danych czy sam tak dociekasz? Przyznam, że czasami zaskakuje mnie Twoja szczegółowa wiedza na temat nawet okolicznych inwestycji....
Dobrze że dzielisz sie tym z Nami ;)

Re: Paraliż komunikacyjny / wyjazd z osiedla Nowy Targówek Warszawa

: 25 sty 2019, 11:14
autor: Seq
Sam dociekam - lubię wiedzieć co się wokół mnie dzieje, dodatkowo interesuję się trochę takimi powiedzmy "tematami infrastrukturalnymi" :)
Dodatkowo mieszkam w szeroko pojętej okolicy (na bródnie) już kilkanaście lat, więc o problemach dzielnicy i planach co ma być budowane itp interesuję się, nie od roku, tylko dużo, dużo wcześniej :)

Z żeby nie było off topic - słyszałem głosy / plotki, że temat budowy w kwietniu skrzyżowania Niwa - Wincentego został już przesunięty na wakacje 2019. Postaram się to wyjaśnić i jak coś będę więcej wiedział, to dam znać.

Re: Paraliż komunikacyjny / wyjazd z osiedla Nowy Targówek Warszawa

: 29 sty 2019, 10:26
autor: Seq
Poniżej przytaczam pełną treść maila z odpowiedzią ATAL-u na zapytania administracji / rady osiedla w sprawie wjazdu na ulicę sw Wincentego.
Jest to dość świeża korespondencja.
Generalnie ja się obawiam, że w związku ze zmianami komunikacyjnymi związanymi z budową metra na bródnie ATAL nie dostanie zgody na ograniczenie ruchu / przebudowę na Wincentego (poza tym mogą mieć świetną wymówkę: przecież na Wincentego jest wycięty ruch samochodów osobowych od Niwa na północ, więc nie mają Państwo problemów z wyjazdem; zatem nie musimy póki co nic budować :) )

Witam,

Podtrzymujemy wcześniejsze zapewnienia, że docelowo powstanie w tym miejscu skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną wraz z dedykowanymi pasami do skrętu w lewo oraz prawo zarówno dla samochodów wyjeżdżających, jak i wjeżdżających w ulicę Niwa. Projekt uwzględnia utworzenie również zatoki autobusowej po stronie osiedla oraz przejścia dla pieszych z wyspą na drugą stronę ul. św. Wincentego. Chcielibyśmy w pierwszym kwartale bieżącego roku rozpocząć prace związane z budową tego układu. Jest to jednak zależne od uzyskania zgód formalnoprawnych, w tym decyzji na wycinkę drzew czy przekazania spółce pasa drogowego przez Zarząd Dróg Miejskich (bez czego rozpoczęcie robót na jezdni ul św. Wincentego nie będzie możliwe). Zatem wykonanie tego odcinka drogi uzależnione jest od wielu czynników pozostających poza naszą decyzyjnością. Pierwotnie wykonany i zaakceptowany przez Zarząd Dróg Miejskich projekt nie uzyskał akceptacji organów nadzorujących zieleń publiczną, co spowodowało konieczność ponownego wykonania prac projektowych i uzyskanie ponownych uzgodnień.

Pozdrawiam


ATAL S.A.
Ogólnopolski deweloper
Filia Warszawa

Re: Paraliż komunikacyjny / wyjazd z osiedla Nowy Targówek Warszawa

: 22 kwie 2019, 10:24
autor: Buncol1980
A czy wiadomo coś na temat ulicy Niwa?
Kto ją ma zbudować i kiedy?
Póki co ulica Miedza jest zablokowana szykanami, ulica Niwa nie istnieje mimo że miała być oddana razem z innymi.
Wyjazd z ul SW Wincentego formalnie nie istnieje nie wspominając że nie ma obiecanego sensownego przejścia dla pieszych.
Ogólnie dramat