Atal wydłuża termin - Nowy Targówek Warszawa

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Atal wydłuża termin

Postautor: Krakus44 » 25 lis 2018, 10:29

pawelwiader pisze:Dziwią mnie heheszki. Zgodnie z umową odbieraliśmy mieszkanie 3 października. Zapłaciliśmy pełną cenę mieszkania. Mamy zamontowaną kuchnię. I na początek jesteśmy już 3 miesiące w plecy, licząc od początku listopada. Z mieszkaniem lub wynajmem - nie ma znaczenia. To są moje pieniądze, a kredyt spłacać trzeba. Moim zdaniem deweloper wiedział we wrześniu, że opóźnienie będzie, mógł inaczej rozegrać sprawę i np. odsunąć w czasie ostatnią transzę płatności. Będę w tej sprawie interweniował nie tylko u dewelopera, ale także u rzecznika konsumentów i każdej innej instytucji, która może pomóc. W razie czego - proszę o kontakt: pawlak@hot.pl


Przeciez w umowie deweloperskiej ktora sam podpisywales istnieje zapis ze przy opoznieniu deweloper zaplaci za kazdy dzien opoznienia. Wiem, ze byly takie problemy w innych inwestycjach i akurat w tej kwestii nie bylo z Atalem problemu. ... Wystarczy napisac pismo do nich. Po co pozew zbiorowy, o ktorym piszesz o tym w innym watku...??? Jak im udowodnisz ze wiedzieli o problemach z pradem we wrzesniu..? Przeciez jak odbierales mieszkanie nie sprawdzales czy masz prad..??? Jesli nie bylo to wogole nie powinies podpisac odbioru i tym samym wysylac im ostatnia transze.... :shock: A jesli byl to byl...Nie rozumiem do konca Twojego postu...Odbierales mieszkanie z ekipa do odbiorow..?.czy tez jestes jednym z tych co zalowali 400 zl na fachowa opinie i pomoc, szczegolnie jesli zamawia sie mieszkanie z wykonczeniem pod klucz za grube setki tysiecy zlotych...?.


Lidia
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2018, 11:57

Re: Atal wydłuża termin

Postautor: Lidia » 25 lis 2018, 11:18

Jak mam rozumieć to, że w lokalu na moim piętrze ktoś już wykańcza mieszkania. I robotnicy tam mieszkają. Wiem, bo jestem tam codziennie. Mieszkam niedaleko i podjeżdżam tam.

pawelwiader
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2018, 9:34

Re: Atal wydłuża termin

Postautor: pawelwiader » 25 lis 2018, 18:36

1. Nie ma w umowie zapisu o wyplate za opoznienie.
2. Pozew zbiorowy to ostatecznosc.
3. Odbior jest mozliwy po wczesniejszej zaplacie pelnej kwoty, na 7 dni przed i to nam groza odsetki jesli sie spoznimy.
4. Do odbioru zatrudnialismy fachowca. BTW. Ladnie zrobili wykonczenie, jedna z lepszych decyzji.
5. A jak Panski odbior?


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Atal wydłuża termin

Postautor: Krakus44 » 25 lis 2018, 18:52

pawelwiader pisze:1. Nie ma w umowie zapisu o wyplate za opoznienie.
2. Pozew zbiorowy to ostatecznosc.
3. Odbior jest mozliwy po wczesniejszej zaplacie pelnej kwoty, na 7 dni przed i to nam groza odsetki jesli sie spoznimy.
4. Do odbioru zatrudnialismy fachowca. BTW. Ladnie zrobili wykonczenie, jedna z lepszych decyzji.
5. A jak Panski odbior?


W moim mieszkaniu od Atala, kupowanego w 2014 roku byl zapis o odsetkach, to taka standradowa umowa, wiec dziwi mnie ze nie ma Pan tego zapisu.
Wtedy rowniez bylo opoznienie i odsetki zostaly wyplacone, chociaz mnie akurat opoznienie cieszylo bo zakup pokrywalem z wlasnych srodkow, wiec zalezalo mi na jan najpozniejszym odbiorze.
Ja rowniez zamawialem z wykonczeniem pod klucz i pierwszego odbioru nie podpisalem z powodu 56 usterek, niektore powazne np krzywa scianka dzialowa. Dopiero po drugim zostala podpisana pomimo 26 punktow usterkowych ale mniej powaznych, ktore zostaly pozniej usuniete. Juz wtedy bylem uczulany zeby odbierac mieszkanie majac pewnosc ze prad jest dostepny. Popieram odbior z ekipa, nie mialbym pojecia na co patrzyc pomimo teoretycznego przygotowania...Dopiero po odbiorze doszlo do podpisywania umowy koncowej.

pawelwiader
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2018, 9:34

Re: Atal wydłuża termin

Postautor: pawelwiader » 25 lis 2018, 19:38

Krakus44 pisze:
pawelwiader pisze:1. Nie ma w umowie zapisu o wyplate za opoznienie.
2. Pozew zbiorowy to ostatecznosc.
3. Odbior jest mozliwy po wczesniejszej zaplacie pelnej kwoty, na 7 dni przed i to nam groza odsetki jesli sie spoznimy.
4. Do odbioru zatrudnialismy fachowca. BTW. Ladnie zrobili wykonczenie, jedna z lepszych decyzji.
5. A jak Panski odbior?

W moim mieszkaniu od Atala, kupowanego w 2014 roku byl zapis o odsetkach, to taka standradowa umowa, wiec dziwi mnie ze nie ma Pan tego zapisu.
Wtedy rowniez bylo opoznienie i odsetki zostaly wyplacone, chociaz mnie akurat opoznienie cieszylo bo zakup pokrywalem z wlasnych srodkow, wiec zalezalo mi na jan najpozniejszym odbiorze.
Ja rowniez zamawialem z wykonczeniem pod klucz i pierwszego odbioru nie podpisalem z powodu 56 usterek, niektore powazne np krzywa scianka dzialowa. Dopiero po drugim zostala podpisana pomimo 26 punktow usterkowych ale mniej powaznych, ktore zostaly pozniej usuniete. Juz wtedy bylem uczulany zeby odbierac mieszkanie majac pewnosc ze prad jest dostepny. Popieram odbior z ekipa, nie mialbym pojecia na co patrzyc pomimo teoretycznego przygotowania...Dopiero po odbiorze doszlo do podpisywania umowy koncowej.

Dziękuję za wieści. Najprawdopodobniej skończy się wypłatą odszkodowania z odsetkami ale to wyliczą po tym jak będzie ostateczny odbiór po pozwoleniu na użytkowanie.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Atal wydłuża termin

Postautor: Krakus44 » 25 lis 2018, 19:55

pawelwiader pisze:
Krakus44 pisze:
pawelwiader pisze:1. Nie ma w umowie zapisu o wyplate za opoznienie.
2. Pozew zbiorowy to ostatecznosc.
3. Odbior jest mozliwy po wczesniejszej zaplacie pelnej kwoty, na 7 dni przed i to nam groza odsetki jesli sie spoznimy.
4. Do odbioru zatrudnialismy fachowca. BTW. Ladnie zrobili wykonczenie, jedna z lepszych decyzji.
5. A jak Panski odbior?


W moim mieszkaniu od Atala, kupowanego w 2014 roku byl zapis o odsetkach, to taka standradowa umowa, wiec dziwi mnie ze nie ma Pan tego zapisu.
Wtedy rowniez bylo opoznienie i odsetki zostaly wyplacone, chociaz mnie akurat opoznienie cieszylo bo zakup pokrywalem z wlasnych srodkow, wiec zalezalo mi na jan najpozniejszym odbiorze.
Ja rowniez zamawialem z wykonczeniem pod klucz i pierwszego odbioru nie podpisalem z powodu 56 usterek, niektore powazne np krzywa scianka dzialowa. Dopiero po drugim zostala podpisana pomimo 26 punktow usterkowych ale mniej powaznych, ktore zostaly pozniej usuniete. Juz wtedy bylem uczulany zeby odbierac mieszkanie majac pewnosc ze prad jest dostepny. Popieram odbior z ekipa, nie mialbym pojecia na co patrzyc pomimo teoretycznego przygotowania...Dopiero po odbiorze doszlo do podpisywania umowy koncowej.



Dziękuję za wieści. Najprawdopodobniej skończy się wypłatą odszkodowania z odsetkami ale to wyliczą po tym jak będzie ostateczny odbiór po pozwoleniu na użytkowanie.

Tak mysle ze teraz jest to standardowa procedura, po nowelizacji prawa w 2014 roku. Rozumiem, ze te odsetki to na otarcie lez i nie wszystkich zadawalaja, ale trzeba sie ubiegac o cos co nam sie nalezy. Prosze zwrocic uwage przy odbiorze na dokladne wymierzenie metrazu bo tez byly niescislosci. Zycze rychlej przeprowadzki do nowego mieszkania.

Prez
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2018, 5:12

Re: Atal wydłuża termin

Postautor: Prez » 17 sty 2019, 2:55

Nareszcie jest pozwolenie na użytkowanie etapu III. Czy ktoś dowiadywał się czy Atal dobrowolnie będzie wypłacał odsetki umowne za opóźnienie?

annaewa
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2018, 8:36

Re: Atal wydłuża termin - Nowy Targówek Warszawa

Postautor: annaewa » 23 sty 2019, 13:07

Proszę zwrócić uwagę na to czy ATAL wypłaci Państwu wszystkie kary umowne i w prawidłowej wysokości. W I etapie otrzymaliśmy poprawie pierwszą karę umowną za opóźnienie w wydaniu lokalu, ale o drugą karę umowną za opóźnienie w przekazaniu własności wciąż walczymy. ATAL wypłacił tylko ok 50% drugiej kary umownej. A kontakt z osobami decyzyjnymi jest niemożliwy.
Zwróćcie jeszcze uwagę aby w aktach notarialnych przy przekazaniu własności dopilnować aby wyłączyć ze zrzeczenia się roszczeń właśnie kary umowne, bo ATAL przesyła projekty aktów z pełnym zrzeczeniem i jak się tego nie poprawi to można zapomnieć o karach umownych.



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość