Wspólnota mieszkaniowa / organizacja wspólnoty mieszkaniowej na osiedlu Nowy Targówek

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Prez
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2018, 5:12

Wspólnota mieszkaniowa / organizacja wspólnoty mieszkaniowej na osiedlu Nowy Targówek

Postautor: Prez » 10 gru 2018, 5:39

Witam, jak wygląda organizacjia wspólnoty mieszkaniowej w etapach 1 i 2? Czy etapy 3 i 4 będą automatycznie należały do tej samej wspólnoty, lub trzeba będzie to poddać dyskusji/głosowaniu mieszkańców tych bloków? Osobiście uważam, że skoro etapy 1-4 będą dzielić tereny wspólne to naturalnie by było należeć do jednej wspólnoty.

Pozdrawiam,
Przyszły mieszkaniec etapu 3.


Seq
Posty: 32
Rejestracja: 17 lut 2018, 14:46

Re: Wspólnota mieszkaniowa / organizacja wspólnoty mieszkaniowej na osiedlu Nowy Targówek

Postautor: Seq » 11 gru 2018, 11:17

Dla etapów 1 i 2 jest jedna wspólnota, choć początkowo miały być dwie osobne.
Utworzenie jednej wspólnoty odbyło się w momencie, kiedy ATAL miał większość głosów, więc mieszkańcy nie mieli na to właściwie żadnego wpływu. Ja osobiście o utworzeniu jednej wspónoty dowiedziałem się po fakcie.

Ciężko powiedzieć jak będzie z etapem 3 i 4, bo na początku będzie tam taka sytuacja jak w etapach 1 i 2, tzn deweloper będzie miał większość głosów i będzie mógł przegłosowywać wszystko (zmieni się to dopiero wraz z sukcesywnie podpisywanymi aktami notarialnymi).
Dodatkowo 3 i 4 etap będą oddawane do użytku w różnym czasie (1 i 2 etap były oddawane jednocześnie).Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości