Pełnomocnictwo dla dewelopera w akcie notarialnym - Nowy Targówek Warszawa (Atal)

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Warszawie w inwestycji Nowy Targówek, za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Prez
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2018, 5:12

Pełnomocnictwo dla dewelopera w akcie notarialnym - Nowy Targówek Warszawa (Atal)

Postautor: Prez » 05 kwie 2019, 4:50

Drodzy sąsiedzi, we wzorze aktu notarialnego przenoszącego własność mieszkania (który otrzymałem od notariusza) w paragrafie 13 jest mowa o przekazaniu pełnomocnictwa deweloperowi. Czytałem ten paragraf wiele razy (nie dowierzając własnym oczom) i doszedłem do wniosku, że jest to próba nadużycia. Tłumacząc z prawniczego na polski, jest to nieodwracalne zrzeczenie się praw o decydowaniu o terenach wspólnych osiedla. Jak dla mnie, absolutnie niedopuszczalne. Czy ktoś z was również zwrócił na to uwagę czy jestem jedyny?


zetka
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2019, 7:59

Re: Pełnomocnictwo dla dewelopera w akcie notarialnym - Nowy Targówek Warszawa (Atal)

Postautor: zetka » 06 kwie 2019, 9:09

Nie zwróciłam na to uwagi, myślę że chodzi o coś innego, może o sadzenie jakiś drzewek, zagospodarowanie tego terenu, ale czy to ma aż takie znaczenie? Nie znam się na tym po prostu.

Prez
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2018, 5:12

Re: Pełnomocnictwo dla dewelopera w akcie notarialnym - Nowy Targówek Warszawa (Atal)

Postautor: Prez » 07 kwie 2019, 17:17

Kilka zapisów które mnie zaniepokoiły:
Pełnomocnictwo do:
"zawierania umów określający sposób korzystania z nieruchomości wspólnej,..." - np. umowy najmu, nie chciałbym mieć publicznego parkingu między blokami.
"...Kupujący oświadcza, że ...pełnomocnik będzie mógł udzielać dlaszych pełnomocnictw oraz, iż //Kupujący zrzeka się prawa odwołania tego pełnomocnictwa oraz //postanawiają, że to pełnomocnctwo nie wygaśnie w okolicznościach, o których mowa w art. 101 par. 2 Kodeksy cywilnego (śmierci mocodawcy)".
Od sadzenia drzewek i innych czynnosci na terenie wspólnym jest wspólnota mieszkańców a nie deweloper.


zetka
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2019, 7:59

Re: Pełnomocnictwo dla dewelopera w akcie notarialnym - Nowy Targówek Warszawa (Atal)

Postautor: zetka » 08 kwie 2019, 7:56

Zakładam że jeśli są jakieś drzewka, klomby na wizualizacjach to robi je jednak deweloper.



Wróć do „Nowy Targówek od Atal Warszawa - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości