Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
fakir151
Posty: 167
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: fakir151 » 21 maja 2026, 10:11

Dostałem własnie informację o dopłacie w wysokości ok. 2200 zł za swoje mieszkanie :-( Ma ktoś sygnaturę wyroku?


Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 21 maja 2026, 10:27

fakir151 pisze:Dostałem własnie informację o dopłacie w wysokości ok. 2200 zł za swoje mieszkanie :-( Ma ktoś sygnaturę wyroku?


Czyli Majchrowski jeszcze nas zdążył przystrzyc.
Sygn nie mam. Zadzwoń pod numer , który podałem kilka postów temu do wiodącego urzędnika.

Skąd info przychodzi ? - Wydział Skarbu ?

Jaki jest termin wpłaty ?

Potem już do KW można rozumiem.

fakir151
Posty: 167
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: fakir151 » 21 maja 2026, 18:52

Mar G pisze:
fakir151 pisze:Dostałem własnie informację o dopłacie w wysokości ok. 2200 zł za swoje mieszkanie :-( Ma ktoś sygnaturę wyroku?


Czyli Majchrowski jeszcze nas zdążył przystrzyc.
Sygn nie mam. Zadzwoń pod numer , który podałem kilka postów temu do wiodącego urzędnika.

Skąd info przychodzi ? - Wydział Skarbu ?

Jaki jest termin wpłaty ?

Potem już do KW można rozumiem.

Wydział skarbu miasta. Termin do końca listopada 2026r więc ustawiłem na 30 listopada płatność. Mieszkanie około 67mkw. Może zadzwonię w wolnej chwili


Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 21 maja 2026, 21:37

Po opłaceniu przekształcenia użytkowania wieczystego (zwłaszcza przy spłacie jednorazowej) musisz złożyć w sądzie wniosek o wykreślenie roszczenia o opłatę z działu III księgi wieczystej. Urząd nie zrobi tego automatycznie. Bez tego wpis o obciążeniach nadal będzie figurował w KW.

Uzyskaj zaświadczenie z urzędu gminy/miasta (z Wydziału Skarbu Urzędu Miasta) potwierdzające wniesienie całej opłaty.
Im później wpłata , tym później zaświadczenie.

Opłata sądowa: Wynosi 250 zł za wykreślenie wpisu w jednym dziale księgi.

Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 22 maja 2026, 8:32

Skoro mówimy o dopłacie ok. 33 pln/m2 (z bonifikatą 50% zachowaną) to daje ok. 60 % podwyżki wobec kwoty pierwotnej = total 86 pln vs 53 pln w 2022 r.

To by potwierdzało to co ten urzędnik mówił rok czy dwa temu , że wnioskowali o podwyżkę wyceny ok. 100 % a Sąd idzie w kierunku kompromisu w połowie oczekiwań UMK.
Nie jest tragicznie - a sprawa wreszcie zamknięta.

fakir151
Posty: 167
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: fakir151 » 22 maja 2026, 10:49

Mar G pisze:Skoro mówimy o dopłacie ok. 33 pln/m2 (z bonifikatą 50% zachowaną) to daje ok. 60 % podwyżki wobec kwoty pierwotnej = total 86 pln vs 53 pln w 2022 r.

To by potwierdzało to co ten urzędnik mówił rok czy dwa temu , że wnioskowali o podwyżkę wyceny ok. 100 % a Sąd idzie w kierunku kompromisu w połowie oczekiwań UMK.
Nie jest tragicznie - a sprawa wreszcie zamknięta.

Ja wcześniej zapłaciłem ~3050 PLN. Teraz dopłata 2200 PLN, co daje w sumie 5250 PLN na ~67mkw ~78zł /mkw, dopłata 72%. Ja miałem chyba niższą bonifikatę bo wcześniejsza opłata była (etap III) w grudniu 2023r.

Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 22 maja 2026, 15:14

fakir151 pisze:
Mar G pisze:Skoro mówimy o dopłacie ok. 33 pln/m2 (z bonifikatą 50% zachowaną) to daje ok. 60 % podwyżki wobec kwoty pierwotnej = total 86 pln vs 53 pln w 2022 r.

To by potwierdzało to co ten urzędnik mówił rok czy dwa temu , że wnioskowali o podwyżkę wyceny ok. 100 % a Sąd idzie w kierunku kompromisu w połowie oczekiwań UMK.
Nie jest tragicznie - a sprawa wreszcie zamknięta.

Ja wcześniej zapłaciłem ~3050 PLN. Teraz dopłata 2200 PLN, co daje w sumie 5250 PLN na ~67mkw ~78zł /mkw, dopłata 72%. Ja miałem chyba niższą bonifikatę bo wcześniejsza opłata była (etap III) w grudniu 2023r.


stawka zależy też od budynku - im wyższy tym niższa stawka - płacisz za udział w w gruncie pod budynkiem.
dlatego inne stawki ABCD , inne EFG , inne etap IV

Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 18 cze 2026, 20:33

fakir151 pisze:
Mar G pisze:Skoro mówimy o dopłacie ok. 33 pln/m2 (z bonifikatą 50% zachowaną) to daje ok. 60 % podwyżki wobec kwoty pierwotnej = total 86 pln vs 53 pln w 2022 r.

To by potwierdzało to co ten urzędnik mówił rok czy dwa temu , że wnioskowali o podwyżkę wyceny ok. 100 % a Sąd idzie w kierunku kompromisu w połowie oczekiwań UMK.
Nie jest tragicznie - a sprawa wreszcie zamknięta.

Ja wcześniej zapłaciłem ~3050 PLN. Teraz dopłata 2200 PLN, co daje w sumie 5250 PLN na ~67mkw ~78zł /mkw, dopłata 72%. Ja miałem chyba niższą bonifikatę bo wcześniejsza opłata była (etap III) w grudniu 2023r.


Wydział Skarbu zakończył wysyłkę zawiadomień .
Po wpłacie pobrać zaświadczenie z Wydz. Podatków UMK i można składać wnioski do sądu o wykreślenie z KW. Opłata 250 PLN.



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości