Strefa zamieszkania na osiedlu - Przybyszewskiego 64 Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
realny bezmozg
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2023, 9:12

Re: Strefa zamieszkania na osiedlu - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: realny bezmozg » 21 wrz 2023, 9:15

Dobrze ze ktoś się zabrał za te cwoki. Jeszcze szczekają po forach totalne bezmozgi :roll:
„Porady prawne” buhehehehehe ty kundlu biegnij na pekaes i do fabryki albo wazywniaka dzieciaczku :lol: :lol: :lol:
Płac mandaty i skomlej uber dzbanie :lol: :lol: Dobranoc :D


jankomuzykanto
Posty: 150
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Strefa zamieszkania na osiedlu - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: jankomuzykanto » 21 wrz 2023, 9:31

realny bezmozg pisze:Dobrze ze ktoś się zabrał za te cwoki. Jeszcze szczekają po forach totalne bezmozgi :roll:
„Porady prawne” buhehehehehe ty kundlu biegnij na pekaes i do fabryki albo wazywniaka dzieciaczku :lol: :lol: :lol:
Płac mandaty i skomlej uber dzbanie :lol: :lol: Dobranoc :D


Już zdążyłeś zapomnieć hasła do swojego poprzedniego konta?

jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Strefa zamieszkania na osiedlu - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: jacke » 21 wrz 2023, 9:33

Ja tam popieram gonienie samochodów zaparkowanych na chodnikach. Sam już kilka razy zaprosiłem panów którzy "pilnują" żeby budżet miasta się spinał ;)


jankomuzykanto pisze:Już zdążyłeś zapomnieć hasła do swojego poprzedniego konta?

To samo pomyślałem, lol ;d


jankomuzykanto
Posty: 150
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Strefa zamieszkania na osiedlu - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: jankomuzykanto » 21 wrz 2023, 9:46

jacke pisze:Ja tam popieram gonienie samochodów zaparkowanych na chodnikach. Sam już kilka razy zaprosiłem panów którzy "pilnują" żeby budżet miasta się spinał ;)


Absolutnie tego nie neguję w pewnych sytuacjach :) niestety tutaj ktoś sobie zrobił z tego hobby i ma wielką satysfakcję jak podpierdzieli sąsiada
Otwórz obserwuję twoje autko i wiedz, że za każdym razem będę dzwonił na straż, aż zapłacisz i wyniesiesz się z chodnika wygodnicka lalunio

A może wystarczyło porozmawiać najpierw jak człowiek z człowiekiem? W internecie każdy mocny, ale nie ma odwagi wyjść przed blok. Zauważyłem dużą nieświadomość wśród kierowców z czym się wiąże parkowanie poza wyznaczonymi miejscami w strefie zamieszkania... dawniej nie uczyli tego na kursach?

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Strefa zamieszkania na osiedlu - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Mar G » 21 wrz 2023, 9:53

jankomuzykanto pisze:
jacke pisze:Ja tam popieram gonienie samochodów zaparkowanych na chodnikach. Sam już kilka razy zaprosiłem panów którzy "pilnują" żeby budżet miasta się spinał ;)


Zauważyłem dużą nieświadomość wśród kierowców z czym się wiąże parkowanie poza wyznaczonymi miejscami w strefie zamieszkania... dawniej nie uczyli tego na kursach?


SM miała kursy doszkalające w tym zakresie kilka lat temu, gdy masowo zaczęto wprowadzać strefy - bo też nie mieli świadomości niektórzy strażnicy.
teraz na tyle już to powszechne jest w mieście - że trzeba być nieco ułomnym by nie kumać sprawy. to raczej wymówka u sprawców.

a jeśli nawet - to obowiązek pozostawienia 1.5 m szerokości chodnika jest obowiązkiem, który pamiętają nawet zdający na prawko pewnie i w 1950

jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Strefa zamieszkania na osiedlu - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: jacke » 21 wrz 2023, 9:58

jankomuzykanto pisze:A może wystarczyło porozmawiać najpierw jak człowiek z człowiekiem? W internecie każdy mocny, ale nie ma odwagi wyjść przed blok. Zauważyłem dużą nieświadomość wśród kierowców z czym się wiąże parkowanie poza wyznaczonymi miejscami w strefie zamieszkania... dawniej nie uczyli tego na kursach?


Problemem nie są kierowcy którym brakuje świadomości - wręcz odwrotnie. To ci "świadomi" z premedytacją parkują na chodnikach i drogach pożarowych "no bo kto mi zabroni?". Cwaniaków nigdzie nie brakuje. Mandat to pewnie stówka czy dwie... przy cenie miejsca parkingowego w zakupie 35k albo 200-300 miesięcznie w wynajmie... niejeden kozak policzy i stwierdzi, że opłaca się zaryzykować - może nie SM nie przyjedzie dwa razy w ciągu miesiąca. A nieświadomy dostanie raz mandat i się zorientuje "aha, czyli tu nie można parkować". Zgodzę się, że trochę radykalny sposób 'nauczania', ale z drugiej strony nieznajomość prawa szkodzi.

A mieszkańcy, którzy mają miejsce w garażu a mimo to parkują na chodniku, to... no brak słów :))

Dobromir D
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2023, 21:48

Re: Strefa zamieszkania na osiedlu - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Dobromir D » 21 wrz 2023, 10:20

jankomuzykanto pisze:
jacke pisze:Ja tam popieram gonienie samochodów zaparkowanych na chodnikach. Sam już kilka razy zaprosiłem panów którzy "pilnują" żeby budżet miasta się spinał ;)


Absolutnie tego nie neguję w pewnych sytuacjach :)

Tak tak, w sytuacjach kiedy nie dotyczy to ciebie, albo akurat udało ci się nie zaparkować na chodniku :lol: W przeciwnym razie to wyskakujesz z gębą i płaczesz coś o konfidentach :roll:


jankomuzykanto pisze:A może wystarczyło porozmawiać najpierw jak człowiek z człowiekiem?

A może porozmawiano i delikwent ma to dalej w poważaniu? Skoro dalej zastawia chodnik, a jak wypatrzy z okna straż, to wtedy ucieka i zjeżdża do garażu? Nie pierwszy już raz zresztą. Po co zabierasz glos i udzielasz „rad” jak nic nie wiesz?? Takiś mądrala i chojrak…

AAlicja
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2023, 22:36

Re: Strefa zamieszkania na osiedlu - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: AAlicja » 27 wrz 2023, 22:38

Witam. Wczoraj i dzisiaj też była straż miejska :) Ciekawe czy jutro będą (oby)?


przybysz
Posty: 102
Rejestracja: 12 gru 2021, 18:47

Re: Strefa zamieszkania na osiedlu - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: przybysz » 25 mar 2024, 11:31

Z perspektywy czasu, jak oceniacie wprowadzenie strefy zamieszkania na osiedlu Przybyszewskiego? Dobre rozwiązanie, zbyt restrykcyjne czy może za mało restrykcyjne?



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość