Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Goska123
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2022, 22:01

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Goska123 » 22 mar 2022, 22:03

Czy wiadomo czy zapadły jakieś decyzje w sprawie ulicy Buszka?


Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Mar G » 23 mar 2022, 9:49

wypadła z podpisanej listy inwestycji związanych z IE.

lovekrakow.pl/aktualnosci/jest-rozporzadzenie-rady-ministrow-w-sprawie-igrzysk-europejskich-pelna-lista-inwestycji_44392.html

miasto musiałoby znaleźć środki w budżecie - więc nie 2022 bo w tegorocznym nie planowano chyba, licząc na środki centralne

przybysz
Posty: 102
Rejestracja: 12 gru 2021, 18:47

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: przybysz » 23 mar 2022, 10:06

Mnie ciekawi, jak będzie wyglądała ulica Przybyszewskiego, kiedy wprowadzą się już wszyscy mieszkańcy do nowych bloków wybudowanych w tej okolicy. Jak dla mnie, to ma potencjał do tego, żeby się korkować na wjeździe w Armii Krajowej... Tam prędzej czy później będzie musiał powstać jakiś alternatywny wyjazd. Pytanie kiedy i czy na pewno będzie to ulica Buszka.


Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Mar G » 13 cze 2022, 7:53

obywatelski.krakow.pl/aktualnosci/261017,2144,komunikat,niebawem_konsultacje_dot__polaczenia_ul__przybyszewskiego_z_ul__piastowska_poprzez_przebudowe_ulicy_buszka_.html

Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Mar G » 14 cze 2022, 17:27

Ankieta z Magistratu

forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=VMnOqd7r-E-v_UOtSNIhJgtZRHixhnNEnAUPHzTCbtJUNVlaNVBTOUpCV1YxV1RMM0lSRkZIRlpFQS4u

efem
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2020, 0:43

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: efem » 20 cze 2022, 0:57

Niezależnie od preferowanego przez Was wariantu przebudowy zachęcam do zgłaszania wniosku o zachowanie alei platanów wzdłuż działek AGH koło basenu. Przez lata zdążyły już solidnie urosnąć i bardzo dobrze rokują a w pierwotnych planach rozbudowy Buszka niezależnie od wariantu wszystkie były do wycięcia.

Osobiście preferuję uspokojenie ruchu przez zaprojektowanie odcinka jednokierunkowego na fragmencie dotychczas wyłączonym z ruchu w kierunku "od centrum" aby ulica miała charakter lokalny a nie stanowiła konkurencji dla Armii Krajowej. Wariant bezinwestycyjny z pewnością będzie mocno lobbowany przez działkowców jednak myślę, że z urbanistycznego i miastotwórczego punktu widzenia byłoby to rozwiązanie błędne skoro dążymy do stworzenia siatki ulic i uciąglenia sąsiednich Odlewniczej i Brązowniczej. Ciekaw jestem Waszych opinii i argumentów.

Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Mar G » 20 cze 2022, 10:44

efem pisze:Niezależnie od preferowanego przez Was wariantu przebudowy zachęcam do zgłaszania wniosku o zachowanie alei platanów wzdłuż działek AGH koło basenu. Przez lata zdążyły już solidnie urosnąć i bardzo dobrze rokują a w pierwotnych planach rozbudowy Buszka niezależnie od wariantu wszystkie były do wycięcia.

Osobiście preferuję uspokojenie ruchu przez zaprojektowanie odcinka jednokierunkowego na fragmencie dotychczas wyłączonym z ruchu w kierunku "od centrum" aby ulica miała charakter lokalny a nie stanowiła konkurencji dla Armii Krajowej. Wariant bezinwestycyjny z pewnością będzie mocno lobbowany przez działkowców jednak myślę, że z urbanistycznego i miastotwórczego punktu widzenia byłoby to rozwiązanie błędne skoro dążymy do stworzenia siatki ulic i uciąglenia sąsiednich Odlewniczej i Brązowniczej. Ciekaw jestem Waszych opinii i argumentów.


czy nie korzystniej jest aby środkowy odcinek 1 kierunkowy był właśnie w stronę centrum czyli ZACH-WSCH ?
chyba zależy nam na usprawnieniu wyjazdu z osiedla w różne kierunki. jeśli ustawisz WSCH-ZACH wpuścisz ruch z Piastowskiej (większy wg mnie niż ruch w prawo z AK) i wtedy w połączeniu z osiedlami zatkasz na amen jedyny wyjazd czyli wyjazd na AK k.Mercedesa.

jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: jacke » 20 cze 2022, 10:52

Mar G pisze:
efem pisze:Niezależnie od preferowanego przez Was wariantu przebudowy zachęcam do zgłaszania wniosku o zachowanie alei platanów wzdłuż działek AGH koło basenu. Przez lata zdążyły już solidnie urosnąć i bardzo dobrze rokują a w pierwotnych planach rozbudowy Buszka niezależnie od wariantu wszystkie były do wycięcia.

Osobiście preferuję uspokojenie ruchu przez zaprojektowanie odcinka jednokierunkowego na fragmencie dotychczas wyłączonym z ruchu w kierunku "od centrum" aby ulica miała charakter lokalny a nie stanowiła konkurencji dla Armii Krajowej. Wariant bezinwestycyjny z pewnością będzie mocno lobbowany przez działkowców jednak myślę, że z urbanistycznego i miastotwórczego punktu widzenia byłoby to rozwiązanie błędne skoro dążymy do stworzenia siatki ulic i uciąglenia sąsiednich Odlewniczej i Brązowniczej. Ciekaw jestem Waszych opinii i argumentów.


czy nie korzystniej jest aby środkowy odcinek 1 kierunkowy był właśnie w stronę centrum czyli ZACH-WSCH ?
chyba zależy nam na usprawnieniu wyjazdu z osiedla w różne kierunki. jeśli ustawisz WSCH-ZACH wpuścisz ruch z Piastowskiej (większy wg mnie niż ruch w prawo z AK) i wtedy w połączeniu z osiedlami zatkasz na amen jedyny wyjazd czyli wyjazd na AK k.Mercedesa.


Jak puścisz ruch w stronę piastowskiej, to wjedzie tam część aut z AK która będzie chciała ominąć światła na krzyżówce AK / Piastowska, nawet jak postawisz progi, będzie szybciej tamtędy dla części ruchu. Ta opcja oznacza mocne wzmożenie ruchu na Buszka. Ja bym zostawił tak jak jest, nawet postawił słupki na chodniku przy działkach, żeby na dziko Janusze nie przejeżdżały (co ma miejsce obecnie). Wyjdź w ciągu dnia na Buszka i posłuchaj jaki jest spokój i cisza dzięki temu że jest teoretycznie nieprzejezdna. Szkoda by było to burzyć - otwierając przejazd zrobi się taka mała AK przez co hałas i spaliny będą leciały nie tylko od AK ale i od Buszka. Teraz mamy przynajmniej trochę zieleni i ciszy z jednej strony osiedla.

EDIT: może zamiast ruszać Buszka, zrobić rondo na AK / Przybyszewskiego? :mrgreen:


Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Mar G » 20 cze 2022, 11:11

jacke pisze:
Mar G pisze:
efem pisze:Niezależnie od preferowanego przez Was wariantu przebudowy zachęcam do zgłaszania wniosku o zachowanie alei platanów wzdłuż działek AGH koło basenu. Przez lata zdążyły już solidnie urosnąć i bardzo dobrze rokują a w pierwotnych planach rozbudowy Buszka niezależnie od wariantu wszystkie były do wycięcia.

Osobiście preferuję uspokojenie ruchu przez zaprojektowanie odcinka jednokierunkowego na fragmencie dotychczas wyłączonym z ruchu w kierunku "od centrum" aby ulica miała charakter lokalny a nie stanowiła konkurencji dla Armii Krajowej. Wariant bezinwestycyjny z pewnością będzie mocno lobbowany przez działkowców jednak myślę, że z urbanistycznego i miastotwórczego punktu widzenia byłoby to rozwiązanie błędne skoro dążymy do stworzenia siatki ulic i uciąglenia sąsiednich Odlewniczej i Brązowniczej. Ciekaw jestem Waszych opinii i argumentów.


czy nie korzystniej jest aby środkowy odcinek 1 kierunkowy był właśnie w stronę centrum czyli ZACH-WSCH ?
chyba zależy nam na usprawnieniu wyjazdu z osiedla w różne kierunki. jeśli ustawisz WSCH-ZACH wpuścisz ruch z Piastowskiej (większy wg mnie niż ruch w prawo z AK) i wtedy w połączeniu z osiedlami zatkasz na amen jedyny wyjazd czyli wyjazd na AK k.Mercedesa.


Jak puścisz ruch w stronę piastowskiej, to wjedzie tam część aut z AK która będzie chciała ominąć światła na krzyżówce AK / Piastowska, nawet jak postawisz progi, będzie szybciej tamtędy dla części ruchu. Ta opcja oznacza mocne wzmożenie ruchu na Buszka. Ja bym zostawił tak jak jest, nawet postawił słupki na chodniku przy działkach, żeby na dziko Janusze nie przejeżdżały (co ma miejsce obecnie). Wyjdź w ciągu dnia na Buszka i posłuchaj jaki jest spokój i cisza dzięki temu że jest teoretycznie nieprzejezdna. Szkoda by było to burzyć - otwierając przejazd zrobi się taka mała AK przez co hałas i spaliny będą leciały nie tylko od AK ale i od Buszka. Teraz mamy przynajmniej trochę zieleni i ciszy z jednej strony osiedla.

EDIT: może zamiast ruszać Buszka, zrobić rondo na AK / Przybyszewskiego? :mrgreen:


Zgoda , dlatego wg mnie wybór jest pomiędzy :
- 1 kierunek Zach_WSCH aby nie zatkać wyjazdu z osiedla tranzytem z Piastowskiej a usprawnić wyjazd w 2 kierunki
lub
- bezinwestycyjny z uporządkowaniem tylko tego odcinka + oświetlenie + ławeczki etc

3. opcja czyli 1 kierunek Piastowska-AK nie tylko wprowadzi ruch ale i sparaliżuje wyjazd. to makabryczna opcja.

Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Adam01 » 20 cze 2022, 11:20

WSCHÓD -> ZACHÓD to najgorsza opcja! Nikt z mieszkańców na tym nie skorzysta, chyba że pracuje w IKEA. TRZEBA wyjeżdżać w stronę miasta czyli Piastowskiej.

ZACHÓD -> WSCHÓD jest good :idea:

Brak przejazdu po wybudowaniu całego Ekoparku też jest do luftu, ale widać IV etap broni się przed ciągiem pod oknem :mrgreen:



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość