Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Mar G » 06 sty 2023, 19:40

Nie powielajmy pism co do słowa, bo odpiszą jak przy konsultacjach, że wniosek powtarzalny.

Dajcie coś wiarygodnego od siebie - baza :

powoływałem się na odpowiedź Prezydenta , które zamieściliście - że zdanie mieszkańców ws.koncepcji akceptują - tylko brak środków.
więc wskazałem im źródło finansowania - inwestor Skanska . przebudowa Buszka jako warunek w decyzji PnB .
przy skali inwestycji Skanskiej - jeśli potwierdzi się 15-18 pięter bryła - to koszt dodatkowy na modernizację przejścia via Buszka, z którego będą korzystać też klienci tego budynku jest marginalny. a dla Miasta to jedyna okazja wykonania tego bez angażowania środków budżetowych, skoro ich brakuje.

opisałem krótko swoje odczucia korzystania z mrocznego , zabłoconego przejścia. o zagrożeniu bezpieczeństwa dzieci wracających z zajęć szkolnych , sportowych. że Buszka to najpopularniejsze przejście PIESZE i rowerowe w kierunku Parku Jordana, pętli tramwajowej, Błoń , infrastruktury sportowej itd.

można dodać, że będzie stanowić również dojście do budowanego Centrum Muzyki -na zajęcia edukacyjnego, które mają być w nim prowadzone itp itd.

adresy instytucji i osób w temacie :

prezydent@um.krakow.pl
l.gibala@krakowdlamieszkancow.com
Grzegorz.Stawowy@rmk.krakow.pl
rada@dzielnica5.krakow.pl
sekretariat@zdmk.krakow.pl

chodzi o Art.16 wykorzystywany przy takich projektach od 2 lat w Krakowie

https://zdmk.krakow.pl/dzialania/inwest ... ch-art-16/

tak jak wymogli na Atal przebudowę Buszka,której koszt był nieporównywalny z kosztem Skanskiej postawienia 5 latarni i wylania równego asfaltu na ostatnim ciemnym odcinku

https://gazetakrakowska.pl/krakow-biuro ... 3-13858212

Dodatkowo, zgodnie z umową, jaka została podpisana między deweloperem a urzędnikami, Atal będzie też musiał na odcinku ok. 100 metrów rozbudować ulicę Buszka. Pozostałą część, do skrzyżowania z ulicą Piastowską, przebudować ma miasto bądź inny inwestor. Kiedy się to stanie, trudno na razie powiedzieć.

Zapytaliśmy dewelopera, dlaczego chce rozbudować drogę. Odpowiedź może zaskakiwać. Okazuje się, że przedstawiciele Atalu chcieli... zachować w obecnym kształcie tę część ulicy Buszka, po której teraz poruszają się rowerzyści i piesi. Twierdzą jednak, że nie zgodzili się na to urzędnicy.


Zarząd Dróg zaproponował realizację układu drogowego w pobliżu inwestycji firmy Atal, a inwestor, podpisują c umowę, przystał na to” - tłumaczą. I dodają, że podpisanie umowy „w celu poprawy warunków ruchu” w rejonie przyszłego osiedla było warunkiem, by Atal dostał pozwolenie na budowę bloków.



Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Mar G » 12 sty 2023, 9:28

w takim samym tonie odpisali też inni adresaci rezolucji - radny Gibała czy Dzielnica.

popierają nasze idee, spróbują wprowadzić do budżetu , na wstępie oczekują od ZDMK szacunku kosztu.

niestety sceptycznie oceniali szanse, że władze wyegzekwują Art.16 na Skanska aby to sfinansowali.

zachęcam więc wszystkich, aby poza czytaniem postów też włożyli nieco wysiłku i wysyłali wspomnianym przeze mnie kilka dni temu osobom jasne oczekiwania, aby presja społeczna była wyczuwalna.

bez tego pozostanie mrok i błoto na lata


romansos
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:54

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: romansos » 13 sty 2023, 21:56

Napisałem w sprawie Buszka z prośbą o doświetlenie (przynajmniej). Dostałem na razie odpowiedź z biura Ł. Gibały, że złoży zapytanie do Zarządu Dróg o koszty i postara się o środki na realizację.
Sądzę, że warto interweniować i pisać. Może będzie efekt kuli śnieżnej i przed następną zimą Buszka naprawdę będzie porządną, oświetloną alejką.

izafel
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2022, 13:19

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: izafel » 20 sty 2023, 14:51

Skoro tak bardzo nie chcieliście inwestycji na Buszka to teraz zostaniemy z rozwaloną drogą i zapchanym wyjazdem z osiedla. Coraz częściej widzę, że mieszkańcy mają gdzieś zakazy i skracają sobie tamtędy drogę a im więcej lokatorów się wprowadzi tym bardziej przybierze to na sile. Dodatkowo na Buszka ostatnio robi się ulica z parkingiem po 2 stronach co wymusi ruch wahadłowy.

jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: jacke » 20 sty 2023, 14:54

izafel pisze:Skoro tak bardzo nie chcieliście inwestycji na Buszka to teraz zostaniemy z rozwaloną drogą i zapchanym wyjazdem z osiedla. Coraz częściej widzę, że mieszkańcy mają gdzieś zakazy i skracają sobie tamtędy drogę a im więcej lokatorów się wprowadzi tym bardziej przybierze to na sile. Dodatkowo na Buszka ostatnio robi się ulica z parkingiem po 2 stronach co wymusi ruch wahadłowy.


Wystarczy zadzwonić na straż miejską, że taki preceder ma miejsce. Im więcej zgłoszeń, tym częściej będą się pojawiać i robić "łapankę" - dzwoniłem, pytałem i taką dostałem odpowiedź. Dodatkowo, można zrobić zdjęcie samochodu łamiącego zakaz i również zgłosić na straż miejską - kierowca zostanie ukrany.

Nie że się czepiam czy coś, ale gdzie ta droga jest "rozwalona"? Poza tym, droga jeśli już to jest jedynie dojazdowa. Imho bardziej to jest chodnik ;)

Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Adam01 » 20 sty 2023, 23:09

izafel pisze:Skoro tak bardzo nie chcieliście inwestycji na Buszka to teraz zostaniemy z rozwaloną drogą i zapchanym wyjazdem z osiedla. Coraz częściej widzę, że mieszkańcy mają gdzieś zakazy i skracają sobie tamtędy drogę a im więcej lokatorów się wprowadzi tym bardziej przybierze to na sile. Dodatkowo na Buszka ostatnio robi się ulica z parkingiem po 2 stronach co wymusi ruch wahadłowy.

Bardzo dobrze, niech jeżdżą :!: Sam zacząłem jeździć tamtędy i nie oglądam się na płaczków z czwartego :lol:
Do tego wynająłem jednej prace garaż w podziemnym, a zacząłem parkować na chodniku ;) Polecam, bo z tutejszymi patusami inaczej nie można :idea:

Ps. w planach jeszcze kupno pieska i obsrywanie sąsiednich bloków :arrow:

Pulpet_ka
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2020, 22:04

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Pulpet_ka » 21 sty 2023, 7:43

Nie trzeba kupować psa:
https://youtu.be/wAwlo5qrBt4

Adam01, prosze nie zmieniaj sie! <3

Jeżeli irytujący jest dla Was fakt, że ludzie jeżdżą tą drogą teraz w ilości kilku aut na godzinę, to mam nadzieję, że rozumiecie dlaczego duża część osób nie chciała przejezdności. Ja osobiście nie mam problemu z wyjazdem z osiedla.

Dzięki za cynk o zgłaszaniu i robieniu zdjęć, na pewno skorzystam, bo bardzo często tam chodzę i już kilka razy byłem świadkiem - dotychczas delikwent musiał jechać za mną w moim tempie, ale skoro są lepsze środki to trzeba z nich korzystać. (Adam daj znać kiedy jeździsz, żebyśmy przypadkiem nie nasłali straży miejskiej na taką cnotliwą personę jak Ty!)

Na przykładzie parkingu na osiedlu widać, że takie podejście działa.


Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Adam01 » 21 sty 2023, 8:54

Pulpet_ka pisze:Na przykładzie parkingu na osiedlu widać, że takie podejście działa.

Tak, to doskonały przykład, że działacie :lol: Działacie, że hej! :lol: :lol:
Bo od pierwszego nalotu kilka miesięcy temu nie dostałem ani jednego mandatu, a straży miejskiej zwyczajnie już tu nie było :D :P Wyglądasz czasem przez okno jak wyglądają chodniki? „Działajcie” dalej, ja wole inkasować za wynajem garażu i skracać drogę pod waszym oknem przez Buszka :D :P :lol:

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Mar G » 30 sty 2023, 12:57

Mam wstępną odpowiedź z ZDMK.

zasłaniają się, że już podpisali umowę ze Skanska nt.przebudowy głównie chodnika (choć nie ma nawet PnB jeszcze...) i już biedaki nie mogą nić dodać ...chyba, że sama Skanska poprosi aby zwiększyć zakres prac.

ale wspomnieli, że podobno Atal ma umowie partycypację w kosztach dalszego odcinka Buszka. tego chyba nikt nie wiedział - również radni. kwestia czy Atal o tym wie i potwierdza...

w każdym razie przekazałem te informacje 2 radnym , którzy deklarowali wspieranie - aby nadal wysiłki czynili.
Załączniki
Buszka_ZDMK.jpg
Buszka_ZDMK.jpg (109.48 KiB) Przejrzano 1622 razy



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości