Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
dariusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2022, 23:53

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: dariusz » 19 wrz 2022, 12:22

Problem w tym, że podlinkowany "dokument" nie jest podpisany przez żadnego eksperta. Nie wiadomo co to jest. Brak autora/ów, brak daty opracowania, brak legend do wizualizacji, które umożliwiłyby logiczne powiązania wyników z wnioskami. Brak informacji o założeniach przyjętych w modelowaniu. Z czymś takim miasto podchodzi do konsultacji społecznych... szkoda gadać, to nie jest poważne, to nie jest transparentne, a powinno być. Szkoda też, że nikt z Państwa tego nie zauważył, ważniejsze jest usilne, bezpodstawne dyskredytowanie osób próbujących myśleć.


jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: jacke » 19 wrz 2022, 12:38

dariusz pisze:Problem w tym, że podlinkowany "dokument" nie jest podpisany przez żadnego eksperta. Nie wiadomo co to jest. Brak autora/ów, brak daty opracowania, brak legend do wizualizacji, które umożliwiłyby logiczne powiązania wyników z wnioskami. Brak informacji o założeniach przyjętych w modelowaniu. Z czymś takim miasto podchodzi do konsultacji społecznych... szkoda gadać, to nie jest poważne, to nie jest transparentne, a powinno być. Szkoda też, że nikt z Państwa tego nie zauważył, ważniejsze jest usilne, bezpodstawne dyskredytowanie osób próbujących myśleć.


No to przeciez napisalem, ze wartosc merytoryczna dokumentu ktorym sie posilkuje UMK jest marna. Bylo to rowniez wspomniane w trakcie konsultacji. Zalozen mozna sie conajwyzej domyslac i spodziewalbym sie, ze przyjeli minium czyli ekstrapolacje wartosci "obecnych". Przy czym te wartosci "obecne", to sie rowniez mozna spodziewac ze nie sa najnowsze. Co jest korzystne tylko dla zainteresowanych rozbudowa...

dariusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2022, 23:53

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: dariusz » 19 wrz 2022, 12:47

Otóż to. Wiem wiem, natomiast zwróciłem uwagę na bardziej zasadnicze i namacalne chyba dla każdego uchybienia "dokumentu", żeby czasem jakiś nie znający mnie użytkownik forum nie ogłaszał, że staram się interpretować coś, co zostało co prawda przedłożone do konsultacji społecznych, ale na pewno się nie znam, więc nie powinienem interpretować ;)


Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Adam01 » 19 wrz 2022, 13:20

To należy powołać się na braki formalne, jako podstawę możliwej nierzetelności ekspertyzy, a nie jej zawartość, której przy prawidłowym wniosku formalnym nie macie podstaw kwestionować, tak merytorycznych jak prawnych. Wybaczcie, ale żaden z tutejszych internetowych znaffców od wszystkiego nie przekonał mnie, że może być inaczej. Może wypada zlecić własną ekspertyzę niezależnemu gremium i przy odmiennych wnioskach dopiero dyskutować dalej? Tylko po co, skoro wiedza pozwalająca prowadzić warzywniak wystarczy przecież i tutaj…

lukasz90
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2022, 15:34

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: lukasz90 » 20 wrz 2022, 19:31

Zgadzam się z przedmówcami, że faktycznie chyba nie powinniśmy bazować na opracowaniu anlizy ruchu przygotowanym przez miasto. Ze względu na niewystarczające dane można wyciągnąć z niego błędne wnioski.
Dla zainteresowanych - trafiłem ostatnio na trochę lepiej przygotowane opracowanie analizy ruchu skrzyżowania Buszka/Piastowka/Reymonta pod kątem rozbudowy Buszka własnie.
ztp.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/05/04_Analiza-ruchu.pdf
Wniosek, który wyciąga autor jest przede wszystkim jeden - powyższe skrzyżowanie nie będzie w stanie obsłużyć dodatkowego ruchu generowanego przez udrożnioną Buszka - a więc na wyjeździe będzie tworzył się korek.
Mimo wszystko autor tego opracowania nie wykluczył powstania ruchu tranzytowego.

jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: jacke » 30 wrz 2022, 23:12

Tak bedzie postepowac kazdy kierowca, ktory dzieki ominieciu swiatel na ak/piastowska zaoszczedzi te kilka minut:

youtu.be/GcoA3SSKnww

To akurat przyklad przy nowych blokach przy klimeckiego, ale zasada ta sama - po co mam stac w korku skoro moge przejechac przez droge, nawet z progami, ale jednak „na skroty”. I sorry, jesli spece z urzedu miasta uwazaja ze takie sytuacje nie beda mialy miejsca, no to nic innego nie pozostaje jak pogratulowac im intelektu.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: Mar G » 03 paź 2022, 17:15

konsultacje uzupełniające drogowo okolicę

3obwodnica.krakow.pl/zapowiedz-konsultacji-spolecznych

snerol
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2022, 14:41

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: snerol » 04 paź 2022, 9:26

Jak się Wam wyjeżdża z osiedla po powrocie studentów do Krakowa drodzy sąsiedzi? Dzisiaj rano widziałem spory ruch w okolicach 8.


lukasz90
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2022, 15:34

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: lukasz90 » 05 paź 2022, 14:50

Dzisiaj byłem na osiedlu o 8:40 rano - zero korka wyjazdowego.

avagen
Posty: 35
Rejestracja: 07 lip 2021, 14:40

Re: Przebudowa ul. Buszka / połączenie ul. Przybyszewskiego z ul. Piastowską

Postautor: avagen » 05 paź 2022, 21:39

snerol pisze:Jak się Wam wyjeżdża z osiedla po powrocie studentów do Krakowa drodzy sąsiedzi? Dzisiaj rano widziałem spory ruch w okolicach 8.


Około 7:30 stałem dzisiaj jeden cykl świateł do skrętu w lewo w Armii Krajowej.



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości